SOYGUNLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

Son Güncelleme : 20 Mayıs 2019 17:05
SOYGUNLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşini Eskişehir'deki evlerinde silahla rehin aldıkları iddia edilen 3 şüpheliden biri Yalova'da gözaltına alındı.

ESKİŞEHİR’de yüzleri maskeli silahlı 3 kişinin Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar’ın evine girip, elleri ve ayaklarını bağladıktan sonra darp ederek, kasadan ziynet eşyaları ile yüksek miktarda dövizi almalarıyla ilgili olarak, çiftin Moldova uyruklu çalışanları Iulia D. (34) gözaltına alındı. İki yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen erkek şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürerken, zanlıların Sarar çiftinden 1 milyon ABD dolar ve 1 milyon euro istedikleri, alamayınca darp ederek, evdeki kasayı soydukları ortaya çıktı.

Eskişehir’de geçen cumartesi gecesi Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin ve eşi Zehra Sarar’ın Odunpazarı Sümer Mahallesi’nde oturduğu konuta yüzleri maskeli silahlı 3 kişi girdi. Sarar çiftinin el ve ayakların koli bandı ile bağlayan şüpheliler, darp ettikten sonra kasadan ziynet eşyası ve yüksek miktarda döviz çalarak olay yerinden kaçtı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı bir savcı görevlendirirken, emniyet ekipleri de geniş çaplı çalışma başlattı.

KASANIN ANAHTARINI SORDULAR

Olayın detayları ise yeni ortaya çıktı. İddiaya göre, Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar evde yalnızken, yüzleri maskeli 3 kişi yatak odasına gelip, çiftin ellerini ve ayaklarını koli bandıyla bağladı. Şüpheliler Sarar çiftinden 1 milyon ABD doları ve 1 milyon euro istedi. O kadar paraları olmadığını söyleyen Sarar çifti, zanlılar tarafından darp edildi. 3 kişi daha sonra kasanın anahtarını sordu. Zehra Sarar, anahtarın yerini bilmediğini söyleyince zanlılar çifti yine dövüp, evde arama yaptı. Şüpheliler anahtarını buldukları kasadan ziynet eşyaları ile yüksek miktarda dövizi sırt çantalarına doldurarak olay yerinden kaçtı.

MOLDOVALI ÇALIŞANA GÖZALTI

Yaklaşık 1,5 saat sonra elleri ve ayaklarındaki koli bantları makasla keserek kurtulan çift, polisi aradı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri evde parmak izi incelemesi yaptı. Sağlık kontrolünden geçirilen Cemalettin Sarar, yüzleri maskeli silahlı 3 kişinin eve girerek kendilerini darp ettiğini, kendi aralarında ise Bulgarca ya da ona benzer bir dil kullandıklarını söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri Sarar çiftinin evinde çalıştığı iddia edilen Moldova uyruklu IuliaI.D.’yi gözaltına aldı. Ayrıca fabrika ve satış mağazasının bulunduğu çevresi tel örgülü ev ile bölgedeki tüm güvenlik ve mobese kameraları da incelemeye alındı.

INTERPOL DEVREYE GİRDİ

Sarar çiftinin evlerinin soyulmasının ardından Türk Interpol’ü de devreye girdi. Yabancı uyruklu silahlı soygun şüphelilerinin yurt dışına kaçma ihtimali nedeniyle güvenlik tedbirleri artırıldı. Eskişehir polisi, 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

SARAR GRUBU'NDAN TEŞEKKÜR

Bu arada Sarar Grubu, olayın ardından gösterilen ilgi ve çalışmalar nedeniyle bir teşekkür açıklaması yayımladı. Açıklamada, " Yönetim Kurulu Başkanımız Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar Eskişehir’deki konutlarında önceden planlı olduğuna yönelik bulgular taşıyan bir saldırıya uğradılar. Saldırganların yakalanması konusunda emniyet güçlerimiz her türlü çabayı gösteriyor ve gelişmeleri de bizimle sürekli paylaşıyorlar. Bu süreçte başta Valimiz Özdemir Çakacak ve Eskişehir İl Emniyet Müdürümüz Engin Dinç olmak üzere bütün emniyet teşkilatına olay anından beri gösterdikleri ilgi ve üstün çaba için teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunarız. Bu hain saldırı sonrası medya mensuplarına, ailemize gösterdikleri ilgi ve anlayış için de teşekkür ederiz. Medyaya yansıyan haberleri takiben, dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden geçmiş olsun dileklerini paylaşan tüm siyasi liderlerimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, her mevkideki askerlerimize ve tüm dostlarımıza yanımızda olduklarını hissettirdikleri için en içten şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ömer

20 Mayıs 2019 14:50
Bu yabancı uyruklular Suriyeli mi? Genel de Suriyeli'lerin yaptıklarını yabancı uyruklu diyerek saklama telaşası oluyorda...

Arya

21 Mayıs 2019 03:58
Ülke sirk gibi giren çıkan belli değil

tades

21 Mayıs 2019 08:19
artık her taraf yabancı uyruklu doldu yerli hırsızlara iş kalmadı nedense uyruğunu açıklamıyorlar bu nasıl iş ne kadar hırsız arsız varsa soluğu türkiyede alıyor bunlar kayıt altına alınmıyormu

Halil Toksöz

21 Mayıs 2019 01:28
Ülkemizde çalıştırılacak insan kalmadı da yurt dışından getiriyoruz. Nedir bu yabancı hayranlığı, hiç mi yok düzgün bir insan memlekete de yabancılara paraları veriyoruz, bir de bu insanlar yapılan iyliği görmeyip bizi soymaya kalkıyor. Ülkemin insanını çalıştırın lütfen, rica ediyoruz.

Vatandaş

21 Mayıs 2019 12:01
Zarar gören kişi "Zengin" olduğunda, ülkenin İçişleri Bakanı, Interpol ve dahi tüm diğer güvenlik kurumları seferber oluyor.

Murat Tuna

20 Mayıs 2019 22:25
Hemşerilerime geçmiş olsun. Çok şükür kendilerine bir zarar gelmemiş. Eskişehir polisi affetmez inşallah en kısa sürede Suçluları yakalar

vatandaş

20 Mayıs 2019 21:28
Ömer bey haberde Bulgarca ve benzeri dil konuşuyorlardı yazıyor. Moldovalı bir kişiyi gözaltına alıyorlar bunların üzerine siz Suriyeli mi diyorsunuz. Ya haberi okumuyorsunuz yada ön yargıyla insanları zan altında bırakıyorsunuz. Ayrıca kim saklıyor suçları bildiğiniz bir şey varsa açıkça yazında bizde öğrenelim.

bugra

21 Mayıs 2019 08:25
cehape patentli Ömer kardeşim moldova diyor içeriği oku..

ver mehteri

20 Mayıs 2019 17:38
bu olay ve diğer olayları suriyelilerin üstüne yıkmak için açık bekleyen bu gürüh ve bu zihniyet , gene kaybettiniz .

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama