SOSYAL MEDYADAN 1 TON MAMA

17 Haziran 2019 15:21
SOSYAL MEDYADAN  1 TON MAMA

Eskişehir’de sokak hayvanları için sattıkları kitap ve oyuncaklarla gündem olan 4 ilkokul öğrencisine sosyal medyadan tam 1 ton mama yardımı yapıldı.

Yaklaşık 2 yıldır yaz tatillerinde bir araya gelip oyun zamanlarından feragat ederek açtıkları stantta okudukları kitapları ve oyuncakları satışa çıkaran 9 yaşındaki Berk Karaçam, 10 yaşındaki Metehan Kıllı, 11 yaşındaki Başar Özgüven ve 10 yaşındaki Egemen Yıldıran, topladıkları paralar ile de sokak hayvanlarına mama satın alıyor. Hayvanlara eziyet ve şiddet gündemdeki yerini sürekli olarak korurken minik yüreklerin yaptığı bu davranış, sosyal medya üzerinde de duyulması ile binlerce kişi tarafından takdirle karşılanmıştı. Kendi emekleriyle biriktirdikleri paralarla sokak hayvanlarına mama alan ve onları elleriyle besleyen ufaklıklara büyük bir müjde ise yine sosyal medyadan geldi. Berk, Metehan, Başar ve Egemen’e 1 ton mama gönderildi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vicdan

17 Haziran 2019 16:35
Helal olsun olsun size kendileri küçük yürekleri büyük çocuklar sizin kadar olamadık malesef o gariplerin ağzı var dili yok acıktım susadım hastalandım diyemiyor şu sıcak havalarda diğer tatafta onlar dile gelecek bizler susacağız allah siz den bir değil bin kere razı olsun ve herkeze örnek olsun bu davranışınız