SOSYAL MEDYA HAYATIN GERÇEĞİ

Son Güncelleme : 01 Ağustos 2019 12:08
SOSYAL MEDYA  HAYATIN GERÇEĞİ

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM)'in tanıtım lansmanı gerçekleşti.

Kurulduğu günden bugüne yaptığı çalışmalar ile dikkat çeken merkezin kuruluş pastası, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Başar, SODİGEM Müdürü Doç. Dr. Levent Eraslan ve SODİGEM çalışanları tarafından kesildi. Burada SODİGEM ile ilgili bilgiler veren Rektör Çomaklı, "Anadolu Üniversitesi olarak sosyal medya ve dijital güvenlik üzerine bir çalışma planlıyorduk. Bu hayatın bir gerçeği artık. Sosyal medya ve dijital dünya olmadan şu anda yaşamak mümkün değil. Bütün ilişkilerimiz yeniden dizayn ediliyor. Alışverişlerimiz yeniden dizayn ediliyor. Toplumsal ilişkiler yeniden dizayn ediliyor" dedi. Çomaklı, "Biz de Anadolu Üniversitesi olarak bu dünyada neler olup bittiğini öğrenmek istedik. Bir de bu dünyanın dilini öğrenmek istedik. O nedenle meydana gelen olayları anlamak, bunlarla ilgili toplumu uyarmak, faydalı kısımlarını açığa çıkarıp faydalı kısımlarda nasıl yararlanabileceğimizi tespit etmek, zararlar var ise zararları konusunda topluma bu konuda bir bilinç aktarımı sağlamak o nedenle bu tür birçok şeyi bünyesinde barındıran bir merkez oluşturduk. Bu isminde kısaltması SODİGEM olarak geçiyor. Resmi gazetede yönetmeliğini yayınladık. Şu anda uygulamada da faaliyetlerine devam ediyor" dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Rica

02 Ağustos 2019 13:55
Sayın rektör, lütfen 2017-2018-2019 yılında basılan kitapların telif ücretlerini ödeyin. Bu yapılan haksızlık ihtiyacı var hocaların

Eses

01 Ağustos 2019 17:00
Anadolunun bu haberleri de kabak tadı verdi.

ramo

01 Ağustos 2019 12:38
yaşa ocam az önce onu dedim,ama gerçeği söylemek biraz ürpertiyor