SORUNLAR SİSTEMDEN KAYNAKLANIYOR

Son Güncelleme : 24 Haziran 2019 21:06
SORUNLAR SİSTEMDEN KAYNAKLANIYOR

Tabib Odası Başkanı Akif Aladağ, sağlık alanındaki sorunların performans sistemi, özelleştirme ve koruyucu sağlık çalışmasının azaltılmasından kaynaklandığını söyledi.

Devlet güvencesi

Sorunların 2003'de 'Sağlıkta dönüşüm' adı verilen uygulama ile başka bir boyut kazandığını belirten Aladağ, “Yap, işlet, devret modeli ve üstlenicinin aldığı krediye devlet güvencesi ve yüzde yetmiş oranı ile verilen bazı garantilerle Şehir Hastaneleri, sağlıkta özelleştirmenin son halkasıdır.” dedi.

Sağlıkta şiddet

Sağlık sistemindeki sorunların sistemden kaynaklandığını belirten Aladağ, "Sağlıkta şiddetin geldiği boyuttan kaygılıyız. Hemen her gün bir meslektaşımız uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitiriyor. Sağlıkta yaşanan sorunlar, hekimlerden değil, sistemden kaynaklanıyor” diye konuştu.

http://www.google.co.in/url?q=https://www.paykasakartsatinal.net/

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Bekir

24 Haziran 2019 19:48
Eskiden Dr. İki metreden muayeneeder, muayenesine gidersin hastahanede tahlil yaptırır. Tahlil sonuçlarını hastahanede alıp üçret karşılığında muayenesinde bakardı bu Dr. Ne denir. Vatan....... İlaç kullanımını hademeler tarif ederdi. İşci fakülte ve devlet hastahanesi de muayene olamazdı. İşinin...... Kadar degeri yoktu. İnsan oglu şeşer beşer. Bilin istedim

ali

25 Haziran 2019 12:22
sistemde sorun var.