SONU SEKA'YA BENZEMESİN

18 Eylül 2018 16:44
SONU SEKA'YA BENZEMESİN

Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.

Fabrikalar özelleşmesin

Şeker fabrikalarında çalışan taşeron işçiler ile mevsimlik işçilerin kadroya alınmasını da isteyen Çakırözer, pancar alım fiyatlarının çiftçinin, üreticinin borçlarını karşılamayacağını belirtti. CHP’li Çakırözer Kazım Taşkent Şeker Fabrikası yeni dönem kampanya açılış törenine katıldı. Yeni kampanya döneminin fabrika, fabrika çalışanları, çiftçi ve nakliyeciler için hayırlı olmasını dileyen Çakırözer, şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi çağrısını yeniledi.

Şeker vatandır, satılmaz

Konuşmasına Türkiye’de özelleştirilen 15 şeker fabrikasını hatırlatarak başlayan Çakırözer, gazete ve kitap üretimi için yaşanan kağıt krizine değinerek, “Bugün yaşanan kağıt krizinin kökeninde Türkiye’de gazete kağıdı ve kitap kağıdının üreten SEKA’nın özelleştirilmesi yatıyor. Üretimi dışarıda, ithal ediyoruz. Artık kötü örneklerden ders almalıyız. ‘Şeker vatandır, şeker Milli varlığımızdır, satılamaz’ dedik. Bundan sonra da satılmasın diyoruz. Özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbeti SEKA’ya benzemesin” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle