SON NEFESE KADAR HİZMET EDECEĞİM

Son Güncelleme : 21 Aralık 2017 19:12
SON NEFESE KADAR HİZMET EDECEĞİM

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal dün hayırlı olsun ziyaretinde bulunan taraftar temsilcileriyle görüştü. Ünal, " Kulübün hiç bir şeyi gizli değil. Alın bakın. Kim borçlu, kim alacaklı ortada. Kimseye kavga etmek gibi bir geleneğim yok. Hep zorluklar bizleri buluyor. Olsun. Şikayetçi değiliz. Bu takımı düzlüğe çıkarmak için mesai harcıyoruz." dedi.

TARAFTAR TEMSİLCİLERİ TESİSLERDE

Eskişehirspor'un genel kurulu sonrası ziyaretcileri devam ediyor. Dünde taraftar temsilcileri tesislere gelerek Başkan Halil Ünal ile görüştü. Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri ve taraftar gruplarının temsilcileri daha sonra teknik direktör Yücel İldiz'e de başarı dileğinde bulundu.

ÜNAL BİLGİLER VERDİ

Ziyarette konuşan Başkan Halil Ünal, " Bu cenaze hep beraber kalkar. Her ne kadar ben bu kulübü geçen yönetimin söylemiyle 184 milyon TL bilanço borçla teslim almış olsak da ben bu kulübün borcunu 116 milyona getireceğime eminim. Bu yönetimle bunu başaracağız. Ama bir kuruş gelirimiz yok geçen sezon olduğu gibi. Bu durumu aşacağımıza inanıyorum. Bugün itibariyle 5 tane puan silme cezası dosyamız mevcut. Hepsiyle görüşüyoruz, hepsini kontrol altında tutmaya çalışıyoruz." dedi.

HERKES ŞİKAYET ETMİŞ

Takımdan Semih Güler ve Andaç hariç tüm futbolcuların gerek serbest kalmak gerekse alacaklarını garnti altına almak için TFF'ye başvurduklarını tekrarlayan Başkan Ünal, " Bazı oyuncular bazı kulüplerle görüşmüş kendi yerlerini hazırlamış devre arası ben giderim diye. Hepsi aynı anda ihtar çekmişler, hepsi aynı anda paralarını istiyorlar. Şimdi devre arası 31 Ocak’a kadar transfer süresi olduğu için bunlar nasıl olsa yatırmaz diye kafaları oralara gitmi. Bruno Mezenga, Felix Michel ve Chikeluba Ofoedu’ya ödemelerini yaptık. Bu üç arkadaş bizimle birlikte devam edecekleri ya da biz istersek başka kulübe satabiliriz. Ayrıca teknik heyetin raporu doğrultusunda Kaan Gül ile Emre Can Akgün ile yollarımızı ayırıyoruz. Herkes şunu bilsin ki bu takımdan kimse gidemez, müsaade etmeyeceğiz o paralar bir şekilde bulunup ödenecektir." diye konuştu.

NEBİ HATİPOĞLU'NA TEŞEKKÜR

Başkan Ünal, " Bugüne kadar sadece Nebi Hatipoğlu Başkanımızdan 100 bin TL geldi. Başka kimseden bir gelirimiz söz konusu değil. Yine Nebi Başkanımdan görüşüp kendi evraklarımı vererek 200 bin dolar aldım. Kulüp borçlandırarak değil kendi şahsi evraklarımı vererek 200 bin dolar aldım. Onun haricinde kimseden delikli kuruş gelmedi almadık. Ama herkesin yanında Nebi Hatipoğlu gibi biri lazım. Sadece Nebi kardeşimle bu işler olmaz. İllaki destek olmak istiyorlarsa eski başkanlar şehrin önde gelenleri loca alsın, stada reklam versin, wip bileti alsın. Destek olan, loca alan, zor günümüzde kulübün yanında olanları bu şehir unutmaz. Eskişehirsporluluk budur. Buna rağmen hiçbir şey olmuyorsa da ben son nefesime ölene kadar Eskişehirspor’a her türlü desteği vereceğim. Yönetim kurulum arkadaşlarımla birlikte sonuna kadar bu kulübü terk etmeyeceğiz. Genel kurulda o gün o kongre uzatmaya gitseydi bugün Eskişehirspor diye bir takım ortada kalmayacaktı." diyerek sözlerini tamamladı.

ÖZEÇOĞLU SÖZÜNÜ TUTSUN

Başkan Ünal, Samsun maçının primlerini söz vermesine karşın ödemeyen eski başkanlardan Sinan Özeçoğlu'na çağrıda bulunarak, " Samsunspor galibiyeti sonrasında soyunma odasına inerek orada verdiği prim sözünü yerine getirmesini bekliyoruz. Çünkü oyuncularla hep biz tezatta düşüyoruz bu söz konusu prim oyuncuların motivasyonunu bozmuş durumda. O nedenle Özeçoğlu ve arkadaşları bu sözlerini yerine getirirlerse ondan da büyük keyif alırız.” diye yorum yaptı.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Cemali CCCC

22 Aralık 2017 00:13
Şunu herkes bilmeli ki bu kulübü Halil Başkan bu duruma getirdiyse , yine ayağa kaldıracak O dur....Önceki hataları varsa tekrarlamayarak , play off için bu takımı tekrar iddialı duruma getirmek adına, elinden geleni yapacaktır..Futbolcular paralarını alamayacakları düşüncesine kapılmışlar anlaşılan..Yaşanılan kaosta bundan doğal bir şey yok , kimse yarından umutlu değilken , hatır için futbol oynamak da bir yere kadar..Çünkü forma aşkına futbol oynayan futbolcu devri maalesef kapandı , futbolcu para için oynuyor , kızmamak lazım..Futbolcu alacaklarını ödeyerek , EsEs imizi futbolcuların inisiyatifinden kurtarmalı ve bu kulübün sahibinin kim olduğunu hissettirmeliyiz..Onlar zaten sezon başında yaşanan belirsizlikte bu formayı giyerek fedakarlıklarını yaptılar..Şimdi alacaklarını ödeyerek işlerine odaklanmaları sağlanmalıdır...

Halil

26 Aralık 2017 19:51
Başkan kolay gelsin

recep

23 Aralık 2017 16:35
Halil Ünal Başkan,Es Es PERİŞAN

Ucuz işler.

25 Aralık 2017 08:29
Birde polemik, kavga benim işim değil diyorsun başqan. Sonrasında da polemik olacak prim açıklaması yapıyorsun. Kulübün veya futbolcuların önceliği o prim mi? Tek alacakları o para mı??? Sinan başqan o primi verdi diyelim. Senin yıllardır transferlerini yaptığın futbolcular için vermediğin ve sonucunda puan silmeye kadar giden paralar ne olacak? Camia halen onunla uğraşmıyor mu? O paralar ne oldu? Bu borçlar ne olacak? Bunu cevapla yeter sayın başqanım...

eses

25 Aralık 2017 07:33
biz bu oyunu defalarca izledik, seninle birlikte taraftar gruplarının da temizlenmesi gerek...!

Suat Avni...

22 Aralık 2017 10:25
Sen öde primi...Başkan Özeçoğlu değilki....