SÖKÜLEN AĞAÇLAR TOPRAKLA BULUŞTU

17 Ağustos 2018 15:56
SÖKÜLEN AĞAÇLAR  TOPRAKLA BULUŞTU

Emek Mahallesi’ni Şehir Hastanesi üzerinden 75. Yıl Mahallesi’ne bağlayacak tramvay uzatma projesinde çalışmalar devam ederken, Selami Vardar Bulvarı’ndan sökülen ağaçlar, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Üretim Tesisleri’nde yeniden toprakla buluştu.

Ağaçların tamamına yakınının şehrin muhtelif yerlerindeki park ve bulvarlarda değerlendirileceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Geçtiğimiz günlerde yerel basında çıkan ağaçları kestiğimiz iddiası asılsızdır. Tramvay hattı yapım çalışmalarının gerçekleştirildiği Selami Vardar Bulvarı’nda usulüne uygun olarak sökülen ağaçları kendi tesislerimize getirdik. Burada ekiplerimizin özenli çalışmaları ile ağaçların tamamına yakını toprakla buluşturuldu ve hassasiyetle bakımları gerçekleştirildi. İlerleyen süreçte tüm ağaçlarımızı sorumluluk alanımızda bulunan parklar, cadde ve bulvarlara yerleştireceğiz.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldikleri günden beri Eskişehir’i yeşil bir kent haline getirmek için büyük çaba harcadıklarının altını çizen Başkan Büyükerşen “Bozkırın ortasında parklarıyla, bulvarlarıyla yeşil bir kent haline getirdiğimiz Eskişehir’de önceliğimizin yeşil alanlar olduğu vatandaşlarımızca bilinmekte. Ağaçları köklerinden kesmek, talan etmek, bizlere yönelik yapılacak en son suçlamadır” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İsmet

18 Ağustos 2018 00:45
Fidan dikerken 100 sene sonrası düşünülmeli. Bazı evlerin önüne dikilen fidanlar 20 yıl sonra güneşi engelliyor diye kesiliyor.

bahçivan

17 Ağustos 2018 16:40
Toprakla buluşması değil kaç tanesinin tutacağı ( yaşayacağı ) önemli

kenan

18 Ağustos 2018 03:12
sadece Show. odunpazarının hamamyolundak söktüğü ağaçlar ne oldu.. nereye dikildiğini belediye çalışanları bile bilmiyor. Bu işi araştırın. Söküm için belli şartlar var ön çalışma var. O çalışmayı yapmayıp akşam kafana esip sabah gelip sökersen o ağacın işi bitiyor.. Araştırın verilen bilgiler bu şekilde ne yazıkki..