SINAV HEYECANI

15 Haziran 2019 16:00
SINAV HEYECANI

Eskişehir’de, ÖSYM tarafından düzenlenen ve 2 milyon 528 bin 110 adayın başvurduğu 2019-Yükseköğretim Kurumları Sınav'nın (YKS) ilk oturumu yapıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sınava geç kalan bazı üniversite adaylarının emekleri boşa gitti.


Hüsran yaşadılar

Bu yıl yaklaşık 2,5 milyon üniversite adayının girdiği YKS’de, ÖSYM tarafından verilen 135 dakikalık sürede ter döktü. Saat 10.15’te başlayan sınav öncesinde aileler, çocuklarının bu önemli gününde onları yalnız bırakmadı. Saat 10.00 itibariyle yapılan uyarıların ardından kapılar kapatılarak sınav için gelenler alınmadı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da son giriş saatini kaçıran bazı üniversite adayları, sınava gireceği okulların kapısından hüsranla dönerek bir yıllık emeklerini boşa çıkardı.

İnşallah kazanırlar


Fakülte kapısında oğlunu beklediğini söyleyen Hüseyin Yılmaz (67), “Oğlumu desteklemek için yanında bekliyorum. İnşallah kazanır” ifadelerini kullandı. Ağabeyini bekleyen 13 yaşındaki Hasan Taha Geriş ise, “Ben lise sınavına girerken abim benimle geldi. O üniversite sınavına girerken ben abimle geldim” dedi. Öte yandan, YKS, bugün de 2 ve 3’üncü oturumlarla devam edecek. 

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

semra yavuz

15 Haziran 2019 18:40
hayır böyle kapı önünde bekleyince ne oluyor anlamıyorum......annesi babası olmayan bir yakını olmayan çocukların moralini bozuyorsunuz...

Tarik

16 Haziran 2019 17:59
Sınavda öğrencilere ulaşımı ücretsiz yapamayan belediye başkanına yazıklar olsun