SINAV ADI DEĞİŞTİRMEK ÇÖZÜM DEĞİL

25 Ekim 2017 18:13
SINAV ADI DEĞİŞTİRMEK ÇÖZÜM DEĞİL

İlköğretimden liseye geçişte var olan sınav sistemine karşı olduklarını ifade eden Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanı Muammer Karaman, “Öğrencileri seçen ve yerleştiren bir sınav sistemine değil, öğrencileri hayata hazırlayan bir eğitim sistemine ihtiyacımız vardır” diye konuştu.

Sürekli sınav adları değiştirerek meselenin çözülemeyeceğini dile getiren Başkan Karaman, “Aksine her değişiklik sosyal maliyeti yükselten güven kaybının yaşanmasına neden olan gelişmeler oldu. Öyle ki sınav adı üretmek için alfabede kullanacak harf kalmadı” dedi. Karaman, yapılan değişiklikler yüzünden eğitimin her alanında kafa karışıklığı olduğunu söyledi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Teb

25 Ekim 2017 21:38
Sınavsız bir sistem Türkiye de olmamalı.Örneğin müdür,müdür yardımcısı atamaları merkezi bir sistemle yapılmıyor Eskişehir de sendikanıza kayıtlı olmayan kaç kişi bu makamlarda?Hal böyle iken öne çıkan okullara popüler sendikaların üyelerinin makam mertebe sahiplerinin evladlarının,yakınlarının yerleşmeyeceğinin garantisi nasıl verilir?

Mehmet

26 Ekim 2017 10:19
Siz neden konuşursunuz anlamış değilim. Siz gerçekten eğitimcimisiniz nesiniz veya sendikacımısınız evet ya gerçekten siz nesiniz.

dost

26 Ekim 2017 06:46
15 yıldır san ki sistem bıraktınız milli eğitim bu hale geldiyse sizin verdiğiniz fikirler den bu haldedir memuru masada satan da sizlersiniz hala ahkam kesiyorsunuz valla helal olsun milletin içine çıkacak yüzünüz var

Şerif Ali

26 Ekim 2017 12:18
Bunlar hala hangi yüzle konuşuyorlar ki, memuru satan bunlar, eğitimin içine edene bunlar.

murat öztürk

26 Ekim 2017 10:57
Geçenlerde bir gazeteci açıklamıştı: Eğitim sisteminin iki sorunu var . Biri eğitimsizlik diğeri sistemsizlik...İşte bu ve bunun gibiler yüzünden.Cahil olanı yönetmek daha kolay çünkü...
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.