SINAV ADI DEĞİŞTİRMEK ÇÖZÜM DEĞİL

25 Ekim 2017 18:13
SINAV ADI DEĞİŞTİRMEK ÇÖZÜM DEĞİL

İlköğretimden liseye geçişte var olan sınav sistemine karşı olduklarını ifade eden Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanı Muammer Karaman, “Öğrencileri seçen ve yerleştiren bir sınav sistemine değil, öğrencileri hayata hazırlayan bir eğitim sistemine ihtiyacımız vardır” diye konuştu.

Sürekli sınav adları değiştirerek meselenin çözülemeyeceğini dile getiren Başkan Karaman, “Aksine her değişiklik sosyal maliyeti yükselten güven kaybının yaşanmasına neden olan gelişmeler oldu. Öyle ki sınav adı üretmek için alfabede kullanacak harf kalmadı” dedi. Karaman, yapılan değişiklikler yüzünden eğitimin her alanında kafa karışıklığı olduğunu söyledi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Teb

25 Ekim 2017 21:38
Sınavsız bir sistem Türkiye de olmamalı.Örneğin müdür,müdür yardımcısı atamaları merkezi bir sistemle yapılmıyor Eskişehir de sendikanıza kayıtlı olmayan kaç kişi bu makamlarda?Hal böyle iken öne çıkan okullara popüler sendikaların üyelerinin makam mertebe sahiplerinin evladlarının,yakınlarının yerleşmeyeceğinin garantisi nasıl verilir?

Mehmet

26 Ekim 2017 10:19
Siz neden konuşursunuz anlamış değilim. Siz gerçekten eğitimcimisiniz nesiniz veya sendikacımısınız evet ya gerçekten siz nesiniz.

dost

26 Ekim 2017 06:46
15 yıldır san ki sistem bıraktınız milli eğitim bu hale geldiyse sizin verdiğiniz fikirler den bu haldedir memuru masada satan da sizlersiniz hala ahkam kesiyorsunuz valla helal olsun milletin içine çıkacak yüzünüz var

Şerif Ali

26 Ekim 2017 12:18
Bunlar hala hangi yüzle konuşuyorlar ki, memuru satan bunlar, eğitimin içine edene bunlar.

murat öztürk

26 Ekim 2017 10:57
Geçenlerde bir gazeteci açıklamıştı: Eğitim sisteminin iki sorunu var . Biri eğitimsizlik diğeri sistemsizlik...İşte bu ve bunun gibiler yüzünden.Cahil olanı yönetmek daha kolay çünkü...
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
Türkiye Kamu-Sen üyeleri Yediler Parkı'nda bir araya gelerek ek zam talebinde bulundu. 
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
Afrika ülkelerinin ateşe ve büyükelçileri, Eskişehir Sanayi Odası'nda (ESO) bir araya geldi. 
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında yapılan Kaymakamlar Toplantısında il genelindeki asayişi değerlendirdi. 
KURT VE ATAÇ TAMAM
KURT VE ATAÇ TAMAM
CHP'nin Eskişehir adayları konusunda flaş bir gelişme yaşandı.
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.