SİGARAYI BIRAKTIRIYORLAR

02 Şubat 2017 17:14
SİGARAYI BIRAKTIRIYORLAR

Eskişehir Devlet Hastanesi “Sigara Bırakma Polikliniği” sorumlu Hekimi Uzm.Dr.Fazilet Yalçın, sigara bağımlılığının, toplum sağlığını ileri derecede tehdit eden, önlenebilir bir hastalık olduğunu söyledi.

Görüşmeler yapılıyor

Yalçın, Eskişehir Devlet Hastanesi Zübeyde Hanım Yerleşkesi’nde “Sigara Bırakma Polikliniği”nin hizmet vermekte olduğunu belirterek, “Sigara Bırakma Polikliniğimize; Alo 171 Sigara Bırakma Polikliniği Danışma Hattı, Alo 182 Telefonla Randevu Sistemi ve MHRS (www.mhrs.gov.tr) den randevu alabilirsiniz. Polikliniğimizde her hafta Salı günü sigara bırakmak isteyen danışanlarımıza hizmet verilmektedir. İlk görüşmede, değerlendirme formu ve psikolojik değerlendirme testi sonuçlarına göre danışanlar, poliklinik hekimi tarafından değerlendirilmekte ve tetkikleri istenmektedir. İkinci görüşmede, tetkik sonuçları değerlendirilmekte, sigara bırakma günü belirlenmekte ve uygun farmakolojik tedaviye başlanmaktadır.

2000 danışman çalışması

2016 yılında ilk müracaat ve kontrollerle toplam 2000 danışan çalışması yapıldığını belirten Yalçın, “Şubat 2015 tarihinden beri polikliniğimize müracaat eden her iki danışandan biri sigarayı bırakmıştır. Sigara bırakmak isteyen kişilerin yoğunluğu ancak belli gün ve sayıda randevu verilebilmesi nedeniyle danışanlarımız bu süreçte zorluk yaşayabilmektedir. Poliklinik çalışmalarımızda durum ve zaman elverdiğince, çok sayıda kişiye ulaşmak ve yardımcı olmak gayretindeyiz” diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa kocabıyık

03 Ocak 2019 14:28
147 yi aradım. eskişehir için randevu istedim oluşturamıyorum dedi. bilecik dedim oluşturamıyoruz dedi.kütahya dedim yok dedi.bozuyuk dedim yok dedi. içmeye devam o halde dedim.
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
Eskişehir’de bir çocuk kreşinde meydana gelen yangın korku ve paniğe neden oldu.
TEHLİKELİ EĞLENCE
TEHLİKELİ EĞLENCE
Eskişehir'deki kar yağışının ardından adeta buz pistine dönen bazı sokaklarda ulaşım zaman zaman güçlükle yaşanırken, araca bağlanan iple kar üstünde kayan genç yürekleri ağza getirdi. 
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
Eskişehir'in İnönü Belediyesi tarafından bugün üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Kızak Festivalinde, çocuklar ve vatandaşların yoğun katılımıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. 
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kurt, Göztepe Mahallesi’nde bulunan mahalle sakinlerini ziyaret etti.
KAYMAKAMDAN  ÖRNEK DAVRANIŞ
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Kaymakamı Hakan Bilgin, sağlık sorunlarından dolayı evde eğitim gören Umut Kaan Balbay'a karne ziyaretinde bulundu.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
Eskişehir Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası ile Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi arasında indirim anlaşması yapıldı.
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
Eskişehirli hayvanseverlerle bir araya gelen Burhan Sakallı, Eskişehir’in ‘hayvan bir dostu bir şehir’ olacağını söyledi.
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
 Eskişehir'de bir genç uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.