SİGARAYI BIRAKTIRIYORLAR

02 Şubat 2017 17:14
SİGARAYI BIRAKTIRIYORLAR

Eskişehir Devlet Hastanesi “Sigara Bırakma Polikliniği” sorumlu Hekimi Uzm.Dr.Fazilet Yalçın, sigara bağımlılığının, toplum sağlığını ileri derecede tehdit eden, önlenebilir bir hastalık olduğunu söyledi.

Görüşmeler yapılıyor

Yalçın, Eskişehir Devlet Hastanesi Zübeyde Hanım Yerleşkesi’nde “Sigara Bırakma Polikliniği”nin hizmet vermekte olduğunu belirterek, “Sigara Bırakma Polikliniğimize; Alo 171 Sigara Bırakma Polikliniği Danışma Hattı, Alo 182 Telefonla Randevu Sistemi ve MHRS (www.mhrs.gov.tr) den randevu alabilirsiniz. Polikliniğimizde her hafta Salı günü sigara bırakmak isteyen danışanlarımıza hizmet verilmektedir. İlk görüşmede, değerlendirme formu ve psikolojik değerlendirme testi sonuçlarına göre danışanlar, poliklinik hekimi tarafından değerlendirilmekte ve tetkikleri istenmektedir. İkinci görüşmede, tetkik sonuçları değerlendirilmekte, sigara bırakma günü belirlenmekte ve uygun farmakolojik tedaviye başlanmaktadır.

2000 danışman çalışması

2016 yılında ilk müracaat ve kontrollerle toplam 2000 danışan çalışması yapıldığını belirten Yalçın, “Şubat 2015 tarihinden beri polikliniğimize müracaat eden her iki danışandan biri sigarayı bırakmıştır. Sigara bırakmak isteyen kişilerin yoğunluğu ancak belli gün ve sayıda randevu verilebilmesi nedeniyle danışanlarımız bu süreçte zorluk yaşayabilmektedir. Poliklinik çalışmalarımızda durum ve zaman elverdiğince, çok sayıda kişiye ulaşmak ve yardımcı olmak gayretindeyiz” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
Afrika ülkelerinin ateşe ve büyükelçileri, Eskişehir Sanayi Odası'nda (ESO) bir araya geldi. 
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında yapılan Kaymakamlar Toplantısında il genelindeki asayişi değerlendirdi. 
KURT VE ATAÇ TAMAM
KURT VE ATAÇ TAMAM
CHP'nin Eskişehir adayları konusunda flaş bir gelişme yaşandı.
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.
KAÇAK İÇKİ BASKINI
KAÇAK İÇKİ BASKINI
Eskişehir'de, 122 litre kaçak içki ele geçirildi.