SİGARAYI BIRAKTIRIYORLAR

02 Şubat 2017 17:14
SİGARAYI BIRAKTIRIYORLAR

Eskişehir Devlet Hastanesi “Sigara Bırakma Polikliniği” sorumlu Hekimi Uzm.Dr.Fazilet Yalçın, sigara bağımlılığının, toplum sağlığını ileri derecede tehdit eden, önlenebilir bir hastalık olduğunu söyledi.

Görüşmeler yapılıyor

Yalçın, Eskişehir Devlet Hastanesi Zübeyde Hanım Yerleşkesi’nde “Sigara Bırakma Polikliniği”nin hizmet vermekte olduğunu belirterek, “Sigara Bırakma Polikliniğimize; Alo 171 Sigara Bırakma Polikliniği Danışma Hattı, Alo 182 Telefonla Randevu Sistemi ve MHRS (www.mhrs.gov.tr) den randevu alabilirsiniz. Polikliniğimizde her hafta Salı günü sigara bırakmak isteyen danışanlarımıza hizmet verilmektedir. İlk görüşmede, değerlendirme formu ve psikolojik değerlendirme testi sonuçlarına göre danışanlar, poliklinik hekimi tarafından değerlendirilmekte ve tetkikleri istenmektedir. İkinci görüşmede, tetkik sonuçları değerlendirilmekte, sigara bırakma günü belirlenmekte ve uygun farmakolojik tedaviye başlanmaktadır.

2000 danışman çalışması

2016 yılında ilk müracaat ve kontrollerle toplam 2000 danışan çalışması yapıldığını belirten Yalçın, “Şubat 2015 tarihinden beri polikliniğimize müracaat eden her iki danışandan biri sigarayı bırakmıştır. Sigara bırakmak isteyen kişilerin yoğunluğu ancak belli gün ve sayıda randevu verilebilmesi nedeniyle danışanlarımız bu süreçte zorluk yaşayabilmektedir. Poliklinik çalışmalarımızda durum ve zaman elverdiğince, çok sayıda kişiye ulaşmak ve yardımcı olmak gayretindeyiz” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.