SGK'dan kesinti iddialarına yalanlama

25 Şubat 2020 10:26
SGK'dan kesinti iddialarına yalanlama

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun emekli maaşlarından kesinti yapacağına ilişkin iddialara yanıt verildi. İddiaların tamamen asılsız olduğu açıklandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, emekli maaşlarına ilişkin açıklamada bulundu. Kurumun açıklamasına göre emekli maaşlarından kesinti yapılacağına dair iddiaların yalan olduğu ve böyle bir çalışmanın gündemde olmadığı bildirildi.

Kurum'dan yapılan açıklama şöyle:

Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür:

Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır.

Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Deniz

25 Şubat 2020 14:34
Kocası ölmüş bayanlar ; 35 yaşından küçükse eşinin maaşı da 35 yaşına gelene kadar bağlanmayacak...haaa ne anlıyoruz bu durumdan parası için yaşlı koca tercih eden genç bayanlar , 35 yaşına kadar yeni zengin koca avına çıkacak....SGK paçayı kurtarmak için haberi asılsız yapıyor...Aslı olmasa ismi lazım değil kanalda dürüst haber yapan insanlara neden yalanlama yapıyorsun SGK...bırak iktıdar yalakalığını 5 dakika adam ol...

evden eve nakliyat apps.beinsports.com/wc2018/en/index.html çeviri