SEVDİKLERİNİZ İÇİN LÜTFEN EVDE KALIN

29 Mart 2020 11:11
SEVDİKLERİNİZ İÇİN LÜTFEN EVDE KALIN

Eskişehirspor'un yetenekli isimlerinden Mehmet Feyzi Yıldırım, Bu sürecin hafife alınacak bir durum olmadığını ve herkesin sevdikleri için evde kalması gerektiğini söyledi.


Eskişehirsporlu futbolcu Mehmet Feyzi Yıldırım, diğer oyuncular gibi antrenmanlarına evinde devam ediyor. Dün gazetemize açıklamalarda bulunan Yıldırım, bu sürecin hafife alınacak bir durum olmadığını ifade etti.

SEZON ASKIYA ALINMALI

Sezonun askıya alınması gerektiğini belirten Yıldırım, " Ülke olarak mümkün olduğunca evlerimizde kalmamız şart. Virüsün nereden ve ne zaman geleceği belli olmuyor. Sağlıktan önemli hiç bir şey yok. Bu yüzden benim şahsi fikrim bu sezonun askıya alınması ve ya tamamen bitirilmesi yönünde artık maçların devam etmemesi lazım. Sağlıklı bir ortam yok. Vakalar ve ölümler her geçen gün artıyor. Sizlerin aracılığı ile bir mesaj vermek istiyorum lütfen herkes sevdikleri için evde kalsın" dedi.

PSİKOLOJİK BİR DURUM

Son haftalardaki düşünün psikolojik olduğunu dile getiren Yıldırım, " Sezonun ikinci yarısına iyi başlayan bir takımımız vardı. Ama son 7 hafa da iyi mücadele etmememize rağmen skora yansıtamadık. Ben bunu tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum. Genç bir takım, fazla lig tecrübesi olan bir futbolcu ekibinin olmaması ve tabi ki dış etkenlerinde neden olduğunu söyleyebilirim"dedi.

SAF AMATÖR RUH

Sahada içinde herkesin saf amatör ruhla oynadığını ifade eden Feyzi, " Sahada amatör bir ruhla mücadele ettiğimizi ve tüm arkadaşlarımın elinden gelen her şeyi yaptığına eminim. Bazen işler iyi gittiğinde sorunlar hiç göz önüne gelmez ama bir düşüş veya kötü gidiş olduğunda çok ufak bile olsa sorun ön plana çıkarılır. Bizler bu takım için mücadele etmeyi ve savaşmayı hiç bırakmadık. Bu yüzden takma sahip çıkalım." şeklinde konuştu.

EN GÜZELİ AİLEMLE

VAKİT GEÇİRMEK

Korona virüs yüzünden evde günlerin nasıl geçtiği sorusuna Yıldırım, " Açıkça söylemek gerekirse güzel olan tarafı sanırım futbol hayatımda hiç olmadığı kadar ailem ile vakit geçiriyorum. Evde geçen günlerimizde strese girmek veya karamsar olmak yerine bu durumdan yararlanmak ve sevdiğimiz şeyleri yapmak daha mantıklı diye düşünüyorum. Ben ise evde genelde bol bol dizi film izliyorum kitap okuyorum ve mutfakta anneme yardım ediyorum.Ve tabi ki de bu arada hocalarımızın bizlere verdiği antrenman programını yapıyorum. Ama ne kadar bireysel yaparsak yapalım takım antrenmanı gibi olmadığını söyleye bilirim. Ve umuyorum ki bir an önce normal yaşantımıza dönebiliriz çünkü her şeyin başı sağlık." dedi.ÖNEMLİ OLAN TAKIM

PERFORMANSI

Her futbolcu gibi kendi performansında da düşüşler yaşadığını aktaran Yıldırım, " Benimde sezon içerisinde düşüş ve çıkış yaptığım zamanlar oldu. Ama açıkçası kendimi değerlendirmek yerine takım performansının daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bireysellik tabi ki önemli ama takıma yansıtmadıkça bir anlamı olmuyor. Bireysel olarak herkes bir şeyler koymalı ama takım anlamında da performansın iyi olması lazım. Düşünün ki bir çorba içeceksiniz ve tuzu yok sizce tadı olur mu? Tabi ki olmaz o yüzden takım sporu yapıyorsak bireysel değilde bence her zaman değerlendirilmesi gereken takım performansıdır diye düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama