SERALAR SUSUZ ÜRETİCİ MUTSUZ

19 Temmuz 2016 09:40
SERALAR SUSUZ  ÜRETİCİ MUTSUZ

Mihalgazi'nin Alpagut Mahallesi'nde geçimini seracılıktan sağlayan üretici, yaklaşık 1,5 yıldır zor durumda. Alpagut Zirai Sulama Kooperatifi'ne ait su motorlarının borçtan dolayı çalıştırılmadığını öne süren köylüler, ürünlerin dalında kuruduğunu söyledi.

Borç iddiası

Mihalgazi'nin Alpagut Mahallesi'nde geçimini seracılıktan sağlayan üretici, yaklaşık 1,5 yıldır zor durumda. Alpagut Zirai Sulama Kooperatifi'ne ait su motorlarının borçtan dolayı çalıştırılmadığını öne süren köylüler, sera ve tarlalardaki ürünlerinin dalında kuruduğunu söyledi.

1 damla su yok

Tarla ve seralarını belediyeye ait motorlardan sulayan üreticinin çok fazla sıkıntı çekmediğini öne süren bazı vatandaşlar ise kooperatifin üreticiye faydasının olmadığını da belirttiler. Seralardaki çeşmelerden 1 damla su akmadığını söyleyen üretici, ne yapacağını bilmiyor.

64 bin TL

Zor durumda olduklarını söyleyen üreticilerden Mustafa Örücü'nün iddialarına göre, kooperatifin 64 bin TL borcu bulunuyor. Yaklaşık 10 bin TL'lik de kooperatifin vergi dairesine borcu olduğunu öne süren Örücü, üretimin artık durma noktasına geldiğini anlattı.

Belediye kiralamış

Örücü, " Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün imzasıyla bize gelen cevap kağıdında kooperatifin belediye tarafından meclis kararıyla kiralandığı görülüyor. Ancak seralarımızda ve tarlalarımızda su hizmetinden yararlanamıyoruz. Kooperatifi borcundan dolayı kimse almak istemiyor" dedi.

Zarar ediyoruz

Salatalık, biber, domates, kabak, nar ve diğer yetiştirdikleri ürünlerin dalında kuruduğuna dikkat çeken Örücü, " Bu ürünlerin suya ihtiyacı var. Ancak biz hizmet alamıyoruz. Özellikle Nar haftada 1 kere sulanmalı. Bütün ürünler dallarında kurudu. Yaklaşık 1,5 yıldır bu sorunu çekiyoruz. Sürekli zarar ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.