SENFONİDEN YENİ YIL KONSERİ

29 Aralık 2018 15:06
SENFONİDEN YENİ YIL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası her yıl geleneksel hale gelen “Yeni Yıl Konseri” ile sanatseverlerle buluştu.

Keyifli gece

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu yılki “Yeni Yıl Konseri”nin orkestra şefliğini Ender Sakpınar yaptı. Soprano sanatçıları Esin Talınlı, Çiğdem Önol ve Funda Saltaş’ın solist olarak katıldığı konserde, Valsler, Polkalar, Aryalar ve Liedler ile sanatseverler keyifli bir gece yaşadı.

Devam edecek

Senfoni Orkestrası’nın konserleri, 2019 yılında da sanatseverlerle buluşmaya devam edecek. 4 Ocak Cuma günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilecek konsere konuk solist olarak Ladislav Horak katılacak. Patrick Souillot’un orkestra şefliğini yapacağı konserde A. Piazzolla ve G. Hermosa’nın eserleri sanatseverlerle buluşacak.

Yorumlar (12) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halkve köylü

29 Aralık 2018 16:31
Köylü milletin efendisi değilmi. Neyin ufkunu açıyorsunuz anlamadım. İlk önce bu mantığı aklınızdan silin .

Halkın ufku açılsın.

29 Aralık 2018 16:15
Şu konseri Paris'te izleyemezsiniz.Devam etsin,yaygınlaşsın..hatta köylere kadar gidilsin.Halkın ufku açılsın.

Davut

29 Aralık 2018 16:04
Polkalar nefis olur her halde...........Açıkcası Polkalar , Liedler ,polkalar nedir bimilyorum.Yani bize hitap etmiyor.

Bilmezler

29 Aralık 2018 19:18
Eskişehir'de her 100 kişiden 80 kişisi köylü.Ama sorsanız liedlerin polkaların ne olduğunu bilmez bir armut çeşidi zanneder.

Uzun hava

29 Aralık 2018 19:15
Hanımlar birbirlerine bakarak ne içten söylemişler.Uzun hava gibi.

Konser

30 Aralık 2018 11:48
Ortadaki bayan laf dinlemiyor sağdaki izah etmeye çalışıyor.Soldaki hayretler içerinde kalmış.

Tayyar

31 Aralık 2018 08:44
Millet yolda yürüyemesin kazıdan çamurdan sizde burda senfoniden bahsedin.YEMİŞİM SENFONİZİNİZİ.Sizin hizmet anlayışınız heykel caz cuz başka bir halt yiyimezsiniz siz.HAYIRLI SENFONİLER

Trafik

30 Aralık 2018 11:46
Bu konserin adı Yıl sonu değil Eskişehir trafiğinde yol sonu konseri olsaydı keşke.Emin olun çok ilgi çekerdi.

varoş sevenler

30 Aralık 2018 12:33
hoca nın ağzından hiç düşmeyen varoş ve köylüler , içinde böyle bir senfoni orkestra yeni yıl konseri düzenlemeli , varoşsanat severlere de,valslar , polkalar , aryalar la güzel bir gece yaşatması nı bekliyoruz . ( bizim verdiğimiz vergiler le hakkımız değilmi )

sinan kar

30 Aralık 2018 12:03
inanın şunlara yapılan masraflar.....bakın orada kaç kişi var sanat yapıyorum diyen....ve bu belediyelerde yapılan masrafın devede kıl olan kısmı....yazık günah ya ...bunlara yapılan masraflarla fakire ...yada sokak hayvanlarına yardım yapılsa daha makbul olur

İsmail

30 Aralık 2018 01:18
Bu konserde sanatçılara verilen parayı bana verseler sabahlara kadar eskişehir sokaklarında türkü söylerim şehrimizi tanıtırım kültür,sanatta lazım bu şehre çok gerekli olmasada olsun nasılsa şehirde alt yapı ulaşım,trafik,her yer günlük gülüstanlık avrupa şehri olduğumuz için bu konserler halkı sevindirir.

İşte bu

29 Aralık 2018 16:12
Ne güzel söylemişler,ne güzel bir konser olmuş.elbiseler, renkler ne güzel..ne güzel ne güzel.İşte bu be
UÇUCU MADDE UYARISI
UÇUCU MADDE UYARISI
Kimya Mühendisleri Odası Eskişehir Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalışır, piyasada rahatlıkla temin edilebilen uçucu maddelerin satışlarına sıkı denetimlerin getirilmesi ve madde bağımlılığıyla ilgili rehabilitasyon merkezlerinin artması gerektiğini belirtti.
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kütahya'da ormanlık alanda yollarını kaybeden 4 elektrik dağıtım şirketi görevlisi teknisyen, mahsur kaldıkları bölgeden Eskişehir 1. Ana Jet Üstü Kotutanlığı'ndan bölgeye gönderilen helikopterle kurtarıldı. 
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollar arasında bulunan Eskişehir-Sarıcakaya karayolu, Karayolları ve Sarıcakaya Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmasıyla tekrar ulaşıma açıldı. 
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Çağlan Kayapınar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer, hem partisinin belediye başkan adayları için destek istedi.
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
Vali Özdemir Çakacak, TBMM ve Millî Eğitim Bakanlığı 16. Dönem İl Öğrenci Meclisi Başkanı Anıl İhsan Uslu ve çalışma grubu arkadaşlarını makamında kabul etti.
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
Önceki gün yoğunlaşan kar yağışına etkili ve yerinde müdahale etmek isteyen Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü personel ve araçlarını seferber ederek karla mücadele ekibi oluşturdu.
MEMURLAR BORDRO YAKTI
MEMURLAR BORDRO YAKTI
Enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını savunan memurlar dün bordro yaktı. Memurlar “Maaşlarımıza yapılan zamlar cebimize girmeden eriyecek” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
Eskişehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar yollarda kaldı. Karayolu üzerinde mahsur kalan İbrahim Ölçer isimli sürücü ise, yol durumunu anlattığı görüntüyü sosyal medyada paylaştı. 
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.