SENFONİ'DEN DUYARLILIK ÇAĞRISI

11 Aralık 2017 14:37
SENFONİ'DEN DUYARLILIK ÇAĞRISI

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Tepebaşı sınırları içerisinde kurulması gündemde olan Termik Santral'e karşı Eskişehir halkını duyarlı olmaya davet etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, müziğin evrenselliğini bir konser ile Eskişehirlilere sundu. ‘Venedik’ten Porsuk’a’ konserinde İtalyan ezgileri ile Türk ezgileri buluştu. Konser sonunda ise Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Tepebaşı sınırları içerisinde kurulması gündemde olan Termik Santral'e karşı Eskişehir halkını duyarlı olmaya davet etti. Şehir Tiyatroları'ndan sonra Senfoni Orkestrası da maske takarak Eskişehir halkına santral ve doğuracağı sorunlar ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

halkmı

11 Aralık 2017 15:31
bu opera ve sen ben oni konseri ne gidenler aynı zihniyette seçilmiş üst tabaka , hiç sıradan bir halk vatandaş orada görüldümü .

Nazmi ORUÇ

12 Aralık 2017 18:12
Senfonide: “TERMİK SANTRALE HAYIR” propagandası. Tiyatro oyunlarından sonra Senfoni Orkestrasında da “Termik Santrale Hayır” kampanyasının başlatılması; A)5393 sayılı BELEDİYE KANUNU’nunda Belediyenin Görev, Yetki ve Sorumlulukları: Madde 14- Belediye, mahallî müşterek nitelikte olmak şartıyla verilen çok sayıda görev arasında kültür ve sanatın, geliştirilmesi hizmetlerini yapar veya yaptırır, B) BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU YÖNETMELİĞİ 1.BÖLÜM Kuruluş Amacı, MADDE 1. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı, Belediye bütçesine dahil bir sanat ve kültür kuruluşudur. MADDE 2. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, bir temel hak olarak Anayasa’ nın güvence altına aldığı, sanatın ve özellikle tiyatronun toplumsal görevine uygun olarak halkın kültürel üretiminin, sanat düzeyi ve bilincinin yükselmesine katkıda bulunmak…. HÜKÜMLERİNE AYKIRIDIR. Termik Santralle ilgili çevre raporu açıklanmadan Büyükşehir Belediyesi eliyle kültür ve sanat adına yürütülen bu santrale hayır kampanyası demokratik olmadığı gibi halkı ayrımcılığa yönlendirmesi nedeniyle de düşündürücü ve hukuka aykırıdır.

S

11 Aralık 2017 17:24
Eskisehir İstanbulun bir ilçesi kadar değil;anlayan anladı..
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.