SENFONİ'DEN DUYARLILIK ÇAĞRISI

11 Aralık 2017 14:37
SENFONİ'DEN DUYARLILIK ÇAĞRISI

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Tepebaşı sınırları içerisinde kurulması gündemde olan Termik Santral'e karşı Eskişehir halkını duyarlı olmaya davet etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, müziğin evrenselliğini bir konser ile Eskişehirlilere sundu. ‘Venedik’ten Porsuk’a’ konserinde İtalyan ezgileri ile Türk ezgileri buluştu. Konser sonunda ise Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Tepebaşı sınırları içerisinde kurulması gündemde olan Termik Santral'e karşı Eskişehir halkını duyarlı olmaya davet etti. Şehir Tiyatroları'ndan sonra Senfoni Orkestrası da maske takarak Eskişehir halkına santral ve doğuracağı sorunlar ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

halkmı

11 Aralık 2017 15:31
bu opera ve sen ben oni konseri ne gidenler aynı zihniyette seçilmiş üst tabaka , hiç sıradan bir halk vatandaş orada görüldümü .

Nazmi ORUÇ

12 Aralık 2017 18:12
Senfonide: “TERMİK SANTRALE HAYIR” propagandası. Tiyatro oyunlarından sonra Senfoni Orkestrasında da “Termik Santrale Hayır” kampanyasının başlatılması; A)5393 sayılı BELEDİYE KANUNU’nunda Belediyenin Görev, Yetki ve Sorumlulukları: Madde 14- Belediye, mahallî müşterek nitelikte olmak şartıyla verilen çok sayıda görev arasında kültür ve sanatın, geliştirilmesi hizmetlerini yapar veya yaptırır, B) BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU YÖNETMELİĞİ 1.BÖLÜM Kuruluş Amacı, MADDE 1. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı, Belediye bütçesine dahil bir sanat ve kültür kuruluşudur. MADDE 2. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, bir temel hak olarak Anayasa’ nın güvence altına aldığı, sanatın ve özellikle tiyatronun toplumsal görevine uygun olarak halkın kültürel üretiminin, sanat düzeyi ve bilincinin yükselmesine katkıda bulunmak…. HÜKÜMLERİNE AYKIRIDIR. Termik Santralle ilgili çevre raporu açıklanmadan Büyükşehir Belediyesi eliyle kültür ve sanat adına yürütülen bu santrale hayır kampanyası demokratik olmadığı gibi halkı ayrımcılığa yönlendirmesi nedeniyle de düşündürücü ve hukuka aykırıdır.

S

11 Aralık 2017 17:24
Eskisehir İstanbulun bir ilçesi kadar değil;anlayan anladı..
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.