SENFONİ ORKESTRASI AYAKTA ALKIŞLANDI

16 Kasım 2019 14:03
SENFONİ ORKESTRASI AYAKTA ALKIŞLANDI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında usta bestekârlar G. Mahler ve R. Strauss’un ölüm üzerine eserleri Eskişehirlilerle buluştu.

Tam not aldı

2002 yılında kurulan ve Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz dinletiler sunmaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bu hafta G. Mahler’in çocuk ölümü üzerine şarkıları ve R. Strauss’un ölüm ve değişim üzerine senfonik şiirini seslendirdi. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen ve konuk solist olarak bariton sanatçısı Arda Aktar’ın katıldığı konserde, sanatçı performansı ile Eskişehirlilerden tam not aldı.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Talip coşkun

17 Kasım 2019 00:22
Arkadaşlar bu senfoni orkertrasının belediyeye yıllık bütçedeki maliyeti ne kadardır . Bilen varsa buradan bizi bilgilendirebilir mi . İkinci sorum biraz soyut bir kavram eskişehirde bu senfoni orkestrası kaç kişiye hitap ediyor olabilir sizce ?

Eses

17 Kasım 2019 13:54
Sevgili hocam artık Eskişehirde opera ve bale istiyoruz. Merkezi hükümetin kentimiz için böyle bir yatırım yapmaya niyeti olmadığı belli. Yılda bir hafta on gün opera ve bale festivali düzenleyerek bu kentin ihtiyacı karşılanmaz. Artık opera ve bale için Ankara'ya gitmek istemiyoruz. Eskişehir'in Antalya'dan, Samsun'dan, Mersin'den neyi eksik?

cemal

17 Kasım 2019 12:36
Demokrat, Hoşgörülü, müzeler ve kültür kenti insanlarını buradan alkışlıyorum. Anadolu'nun ortasında kara ikliminin tam manasıyla hissedildiği bu kenti, kasaba göründüsünden senfoni orkestrası olan, çağdaş bir yaşam merkezine dönüştürenleri de ayrıca alkışlıyorum.

serdars

16 Kasım 2019 15:55
yokluk var diyorsunuz ama masallah eglencenizden eksik kalmiyorsunuz

SERDARS'a

17 Kasım 2019 10:52
Kardeşim hiç anlayamamışsın bu senfoni orkestrasını elitler hatta ankara , istanbul , bursanın elitleri geliyor izliyor ve gidiyorlar . Yani eskişehirin kaynakları bir avuç eliti doyuma ulaştırmaya harcanıyor . Anlamayanlarada anlatın lütfen . İnanmayan operanın önünde izlesin gelen otobüsleri...!

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama