SENDİKADA DİLEKÇE TARTIŞMASI

16 Mayıs 2018 16:15
SENDİKADA DİLEKÇE TARTIŞMASI

Sağlık Sen'de önümüzdeki aylarda gerçekleşecek seçimde delege olmak isteyen bazı sendikalıların dilekçelerinin kabul edilmediği iddiası tartışmalara neden oldu. İddiaya göre yaşanan tartışmaya polis müdehale etti. Sendikaya gelen delegelerin dilekçeleri polis eşliğinde alındı.

Üzerimize yürüdüler

Dilekçesinin kabul edilmediğini iddia eden Safiye Eroğlu isimli sendika üyesi "Sendika binasına alınmıyoruz. Dilekçemiz gözümüzün önünde yırtıldı. Sendika binasında, sendikalı olmayan şahışlar var. O şahıslar üzerimize yürüyerek telefonlarımızı bile elimizden aldı." dedi.

Darp olayı yok

İddialar üzerine açıklama yapan Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, "Verdiği dilekçe geçersizdir. Dilekçe doldurmayı bilmeyen insanlar karşımıza rakip oldular. Dilekçede hangi kurumda, nerede çalıştığı yazmıyordu. Asla darp olayı yoktur" diye konuştu.

Yorumlar (14) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

16 Mayıs 2018 19:21
Sendikaya güven olmaz onlar yüzünden isimden oldum

Cahit Çağlar

17 Mayıs 2018 09:01
Hasan Hüseyin Köksal inandırıcı bir arkadaş hiç olmadı.

sendikalı

17 Mayıs 2018 10:51
bu sağlık-sen başkanı kendisini mafya zannediyor herhalde hemşire döver üye döver derhal genel merkez gereğini yapmalı zorbalıkla sendikalık farklı şeyler

Eski Sendikalı

17 Mayıs 2018 12:16
Dilekçe hakkında hiç bir bilgisi olmayan insan başkan olursa olacağı bu. Verilen dilekçe hiçbir şekilde yırtılmaz. Evrak kayda girer neden kabul edilmediğine dair cevap verilir.

sağlıkcı

17 Mayıs 2018 13:40
Dilekçe kanunu nun hangi maddesinde dilekçe veririken başkanın makam odasında birer kişi alınacak karşısında dilekce yazılacak diye yazıyor. Tehditvari konuşmalarıda cabası.

Ahmet Çırak

17 Mayıs 2018 09:03
Bu iddialar çok önemli. Nerede yaşıyoruz? Kesinlikle konunun üzerine gidilmelidir.

Muz Cumhuriyeti

17 Mayıs 2018 11:14
Malum partiden siyasete atılma söylentisi vardı mevcut sendika başkanının. ÜNLÜ DOĞAN kesimler görsün buraları :)

Ahmet Bilmez

17 Mayıs 2018 09:21
Bir sendika düşünün üyesinin çalıştığı işyerini bilmiyor. Yani vah halimize

memiş

17 Mayıs 2018 09:03
İstifa edin ,böyle sendikamı olur. Sendika Sağlık müdürü atarsa sonuç böylen olur.

Hakikat

18 Mayıs 2018 08:29
Kendini saglik yoneticisi kabul eden adamlar bunu bu hale getirdiler. Ayrica sendika baskani degil il saglik muduru ve bashekim olarakta gorev yapiyor. Yaziklar olsun

Sağlıkçı

18 Mayıs 2018 04:01
Sendikalar hak arayan yerler değil haksızlık yapılan kurumlar olmuş.bir an önce yetkililer bunlara önlem almalıdır

suleyman

18 Mayıs 2018 13:00
Yiyosa darb et birde gorelim

Vatandaş

27 Mayıs 2018 02:47
Tüm illerden başlanarak genel merkeze kadar sendika teşkilatı yenilenmeli. Koltuk ve rant sevgisinden insanlar sevimsiz hal aldı. Bırakın da hakedenler bu işe gönül vermişler yapsın

gürcan

16 Mayıs 2018 20:51
boş işler
IRKÇI BİR SALDIRI
IRKÇI BİR SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna yapılan silahlı saldırıya avukatlar ve Emek ve Demokrasi Güçleri tepki gösterdi. Kemal Koçak "Saldırının en önemli gerekçesi Karasu'nun ismidir. Yapılan ırkçı saldırıyı kınıyoruz" dedi.
BÜYÜKŞEHİR'DEN SİYAH ÇELENK AÇIKLAMASI
BÜYÜKŞEHİR'DEN SİYAH ÇELENK AÇIKLAMASI
Büyükşehir Belediyesi önüne giderek siyah çelenk bırakan Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerine yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi’nden de bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “ Siyah çelenk mevsimi başladı” denildi.
HİZMET TEPKİSİ
HİZMET TEPKİSİ
Mahallelerine hizmet verilmediğinden şikayetçi olan Fevziçakmak Mahallesi Muhtarı Ayşe Çıraklı ve mahalleli, Büyükşehir Belediyesi'nin önüne siyah çelenk bırakarak tepki gösterdi.
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla kent genelinde uygulama gerçekleştirildi.
AVUKATLARDAN AÇIKLAMA
AVUKATLARDAN AÇIKLAMA
Baro başkan adayı Mustafa Elagöz Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna yapılan silahlı saldırı ya tepki gösterdi. Elagöz "Bu saldırı hukuka ve tüm avukatlara yapılmıştır. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz." dedi.
FEYZİOĞLU'NDAN SALDIRI TEPKİSİ
FEYZİOĞLU'NDAN SALDIRI TEPKİSİ
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Eskişehir'de Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosunun bulunduğu binaya av tüfeğiyle yapılan saldırı hakkında açıklama yaptı.
ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Eskişehir Şubesi, sağlık çalışanlarının döner sermaye problemini ve taleplerini konu alan bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında döner sermaye için temsili cenaze töreni düzenlendi. Eskişehir Sağlık-Sen İl Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, açıklamayı temsili imam olarak okudu. 
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
 Fırsatçıların un fiyatlarına yaptığı fahiş fiyat artışları fırıncıları isyan ettirdi. Temmuz ayında 75 lira olan bir çuval unun 110 liraya fırladığını anlatan fırıncılar, bu durumun fırsatçılardan kaynaklandığını, hükümetle, euro veya dolar ile hiçbir ilgisi olmadığını anlattı. 
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafında uyuşturucuyla mücadele kapsamında yakalanan 3 şahıs adliyeye sevk edildi.