ŞEKER VATANDIR VATAN SATILAMAZ

07 Nisan 2018 12:49
ŞEKER VATANDIR VATAN SATILAMAZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şeker fabrikalarının satılmasını eleştirmek için Çorum'da "Şeker vatandır, vatan satılmaz" sloganıyla miting düzenledi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında satır başları;

"Hayatında şeker fabrikası kurmayan şimdi şeker fabrikası satacağım diyor. Türkiye şeker pancarı üretiminde dünya beşincisi bunu hazmedemiyorlar. Şekerde çalışan işçi kardeşlerim buna izin verecek miyiz? Şeker vatandır. Satılmaz. Şeker fabrikaları kapatılırsa dışa bağımlı hale geleceğiz.

ERDOĞAN'A SATIŞI DURDUR ÇAĞRISI

Saray'da şeker yok. Şeker kilo aldırıyormuş. Yerine bal kullanıyorlar. Millet bir liraya muhtaç, gözünüze dizinize dursun. 'Şeker fabrikalarının satışını durdurdum' de. Vallahi billahi gelip tebrik edeceğim. Şeker fabrikalarının satışını durdurdum de, seni tebrik edeceğim.

"Türkiye gücünü yabancı tekellere versin" diyenlerin yanında değilim. 

"BU BİR ALIN TERİ MİTİNGİ"

"Sadece şekere değil, Türkiye'ye sahip çıkıyoruz. Bu miting bir parti mitingi değildir. Bir cumhuriyet, vatan, şeker, tarım, işçi mitingidir. Bu mitingin özü alınteri mitingidir.

Yem sanayisini sattılar. Yemin yüzde 50'sini ithal ediyoruz. Saman ithal edeceğimiz hiç aklınıza gelir miydi? Fabrikaları zarar ettiği için satıyoruz diyorlar sizi kandırıyorlar. Zarar etmiyorlar, zarar ettiriliyorlar. Şeker ihraç eden bir ülkeyken şeker ithal eden ülke haline geldik. Size bu fabrikaları sattırmayacağız. Bizim bir tarım bakanımız Fransa'da Fransız tarımına yaptığı katkılardan dolayı madalya aldı. Her şey dışarıdan geliyor. Yakında portakal da dışarıdan gelirse şaşırmayın.

Size TRT Haber'de bir haber okuyayım; "Türkiye Sudan'da tarım arazisi kiraladı" Türkiye'de toprak kalmadı işçi kalmadı Sudan'da üretilecek. Ne demek orada üreteceksin buraya ucuza gelecek. Devlet kendi çiftçisiyle rekabet eder mi?"

Hükümet "Nişasta bazlı şekeri üreteceğim size satacağım" diyor. Bazı ülkelerde bu şekerin gıdada kullanılması yasak. Benim ülkemin ürünü şeker pancarı herkes gitsin şeker pancarı olan ürünü alsın yabancının ürününü almayalım.  Şeker pancarının üretimi kasıtlı olarak engelleniyor ve kota getiriliyor."

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ziya

08 Nisan 2018 04:42
Şeker nasıl vatan oluyormuş? İki kelimelik cümleyle yüzlerce yalanı gizleyemezsin! Konya şeker fabrikası satıldı! Gayet güzel çalışıyor! Mükemmel ürünler üretiyor. Vatan da yerinde duruyor! Ayrıca bu fabrikaların arsalarının ve lojmanlarının ve de diğer taşınmazlarının değerlendirme dışında tutulacağının açıklandığında kulakların duymuyor mu? Ayrıca 15 temmuz gecesi Atatürk hava alanından çıkıp tankı yanlamasına geçip falanca yalakanın evinde maç seyreder gibi olayları nasıl seyrettiğinizi açıklamış değilsin! Daha bir çok cevaplanmamış soruları kitap haline getirsek en az 5 cilt ansiklopedi olur.

satılmış

08 Nisan 2018 11:15
satılır satılır

Mete han

07 Nisan 2018 19:57
Vatan Türk Bayrağının dalgalandığı her yerdir vatan çataktır afrindir musuldur kerkürkdür vatan misaki millidir. Elbetdeki şeker fabrikaları kapatılmamalıdır by kemal e fırsat verilmemelidir. Hdp kol kola gez sonra vatan şeker fabrıkaları de yersen

İbrahim

08 Nisan 2018 09:07
Kılıçdaroğlu boşuna algı oluşturup milleti inandıracağım diye uğraşıp kendini yorma sana kimse inanmaz.

Ali

07 Nisan 2018 20:34
Siz işinize nasıl geliyorsa öyle konusursunuz pekala Atatürk'ün. Kurduğu is bankasının siz neden devlete teslim etmediniz kendi üzerinize geçirdiği biliyorsunuz o zaman tek partili sistem.vardı önce siz bunları devlete teslim edin ondan.sonra konusun

hasan

08 Nisan 2018 14:09
türk telokoma 40 milyar ytl veriyorlardı. 17 milyar ytl. satıldı. şimdi o para bile etmiyor. Müşterisi varken satılmalı. 2 ay çalışıp 10 ay binlerce işçi memur yatırılmamalı. Neresi vatan baksanda küp şeker yapıyorlar. Torku (koya şeker) pancarı bulgaristandan mı alıyor? Bilip bilmeden konuşulmasın. DEVLETİN ŞEKERLE ÇİKULATAYLA İŞİ NE?

sert

07 Nisan 2018 13:59
bu neyin kafasını yaşıyor hep alkollü sanırım ayık gezmiyor kota zaten var kota kim getiriyor yıllarca var bu nerde yaşıyor bir de siyaset yapmaya çalışıyor vay halimize arkadaş

goll

07 Nisan 2018 20:28
köyler mahalle oldu tarlada çalışan analarımız hanfendi oldu urfalılar geliyordu terör bittikten sonra gelende olmayacak tarlada grup toplantısına katılan es es li hanımlarmı çalışacak soralım satmayalım