ŞEKER İLKOKULUNDAN ANLAMLI ETKİNLİK

14 Ocak 2019 14:15
ŞEKER İLKOKULUNDAN  ANLAMLI ETKİNLİK

Odunpazarı Şeker İlkokulunun düzenlemiş olduğu Oryantiring etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Şeritlerle süslendi


Kasım ayında okul bahçesinde sınırlı sayıda öğrencinin katılımı ile gerçekleşen etkinlik, ailelerin de süreçte yer almasıyla kapsam olarak genişledi. Ebeveynler ve çocuklarının oluşturduğu takımlar diğer takımlarla kıyasıya yarıştı. Oryantring çevre düzenlemesi ile de dikkat çekti. Etkinlik alanı oryantring sporunu temsil eden renkler olan turuncu-beyaz balonlarla ve şeritlerle süslendi.

Uygulama düzeyi


Şeker İlkokulu olarak; "Öğrencilerin aileleri ile birlikte kaliteli bir zaman geçirmelerini ve Oryantiring sporuna ilgi duymalarını" hedeflediklerini belirten Okul Müdürü Ahmet Kocabey,"2023 Eğitim Vizyonu'nda; ilkokuldan başlayarak tüm öğretim kademlerinde çocukların sahip oldukları yetenek alanlarıyla ilişkilendirilmiş becerilerin, uygulama düzeyinde kazandırılabilmesi için 'Tasarım-Beceri Atölyeleri' kurulacağı açıklanmıştır. " diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Zafer

14 Ocak 2019 16:06
Cocuklarin aileriyle beraber kentparkimizin icersinde soguk gunu sıcak yapan bir etkinlikti.Egitim ve ögretimin sadece sinif icersinde yapilmadigini bize gosteren ogretmenlerimizi ve destekleyenleri kutluyorum. Keşke protokol tabir ettiklerimizlerde soğuk pazar günü, spor kıyafetlerini giyip etkinliğe katilsalardi.