paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ

Son Güncelleme : 18 Eylül 2018 16:09
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ

Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

1 milyon 43 bin ton üretim

Açılışta konuşan Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası Müdürü Ekrem Meydanlı “Eskişehir şeker fabrikamız Cumhuriyet döneminin 3’üncü seker fabrikası olarak Büyük Önder Atatürk’ün talimatlarıyla 1933 yılında kurulmuştur. Bu yıl 86’ncı kampanyamızı gerçekleştirmek üzere buradayız. Bu kapsamda fabrika merkez olmak üzere Alpu, Beylikova, Yunus Emre, Sivrihisar, Çifteler, İnönü ve Seyitgazi olmak üzere 8 adet bölge şefliğimize bağlı 151 köyde bu yıl 4 bin 889 çiftçi ailesiyle 1 milyon 43 bin tonluk pancar üretim kotası sözleşmesi yapılmıştır" dedi.


En çok üretim Eskişehir'de

Vali Özdemir Çakacak ise “Türkiye’nin sanayileşme süreci içinde şeker fabrikalarının çok önemli bir yeri vardır. Anadolu insanı bütün imkansızlılara rağmen Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlığını kazandığı gibi, ekonomik bağımsızlığını kazanmak için cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün talimatlarıyla derhal çalışmalara başlamıştır ve şeker fabrikaları ülkemizde kurulan ilk sanayi tesisleridir. Cumhuriyetimizin ilk yıllarında kurulan böyle bir şeker fabrikasının Türkiye’nin en iyi üretim yapan, en çok üretim yapan şeker fabrikası olmasından dolayı da büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum” dedi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

bayram k

18 Eylül 2018 16:45
karacan bıyık altından gülüyo pancarlar toplansın burayıda satacaz diye.

SLDKKSLD

19 Eylül 2018 09:54
HEM FABRİKLAR SATIN, HEMDE AÇLIŞ??

ms26

19 Eylül 2018 09:16
Yahu insanlarla dalgamı geçiyorsun ..............

Yorumcu

18 Eylül 2018 22:34
Kesin satacaklar aynı memleketimizin arazilerini, fabrikalarını, tüm hazineyi sattıkları gibi

GECECi

19 Eylül 2018 01:49
Milletimin vekili Rabia yap korkma tarih unutur, milletimin valisinede Rabia yapmayi göstert oda yapsin.

Şöfor

19 Eylül 2018 11:19
Sn Karacan sevilen bir vekildi ne yaptı bu eleştirileri hakedecek
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan 8 sanıktan 7'si 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
Büyükşehir Belediyesi sütün, toplumun her kesimi tarafından tüketilebilmesi için planlanan Halk Süt Projesi 17 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, protokol, şehrimizdeki ve çevre illerdeki kurum ile kuruluşların temsilcilerinin katıldığı muhteşem törenle hizmete sunuldu.
FETÖ OPERASYONU
FETÖ OPERASYONU
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Eskişehir'de düzenlenen operasyon 1'i kadın 6 şüpheli gözaltına alındı. 
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
Önceki gün canlı kanatlı hayvan pazarında çıkan silahlı kavganın şok detayları ortaya çıktı. İki taraf arasında husumet olduğu öğrenilen silahlı kavgada 13 yaşındaki bir çocuğun başından vurularak ağır yaralandığı ortaya çıktı.
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
Eskişehir Kent Konseyi, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Gençlik Merkezi’nde 16 ayrı branşta açılan atölyeye katılan 440 öğrencinin velisi ile bir araya geldi.
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, çiftlerin en mutlu günlerine mutluluk katmak için talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Çevre yolu üzerinde seyir halinde olan şehir içi toplu taşımada kullanılan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüste yangın çıktı. Otobüste yolcu olmaması olası bir facianın önüne geçti.