Şehrin lokomotifi Eskişehirspor'dur

Son Güncelleme : 09 Kasım 2018 18:11
Şehrin lokomotifi Eskişehirspor'dur

İlk yerli otomobili yapan TÜLOMSAŞ'ı ziyaret eden Eskişehirspor'da Teknik Direktör Fuat Çapa,TÜLOMSAŞ'tan övgü ile söz ederken, "Bu şehrin lokomotifi de Eskişehirspor'dur " dedi.

Teknik Direktör Fuat Çapa; 7979 kampanyasında ilk ziyareti Tülomsaş'a yaptıklarını belirterek "Eskişehirspor hepimizin projesini başlamak için en doğru adresteyiz. Şöyleki çünkü TÜLOMSAŞ Türkiye ve Eskişehir'in tarihi bir yer.. İlklerin yapılarak başarıldığı bir yer TÜLOMSAŞ. Burası insanları ve sevenleri bir birine kavuştıran yer. Tarihe baktığımızda ulaşım dediğimizde ilk akla burası geliyor.

İLK OTOMOBİL

İlk yeri otomobili sizler yapmştınız. Bizde Eskişehirspor olarak bugün buradayız, çünkü sizlerden el almaya geldik. Lokomotif nasıl yapılır. Lokomotif nasıl olunur öğrenelim dedik. Eskişehirspor'da bu şehrin bir lokomotifidir. Bizde sizlerin destekleri ile bu takımı lokomotif gibi ileriye taşıyalım istiyoruz.

ZOR GÜNLERDEYİZ

Hepiniz biliyorsunuz, Eskişehirspor zor günler geçiriyor. Bu günlerde dostluklarımızın artması gerekiyor. Ama baktığımızda Eskişehir'de bir sinerji göremiyorum. Son 5-6 yıl içinde de bir çok kulüp amatör lige kadar düştü. Bizde buralara düşmemek adına hep birlikte taşın altına elimizi koymamız gerekiyor." şeklinde koruştu.

Çapa daha sonra Tülomsaş Genel Müdürü Hayri Avcı'ya takımın imzalı formasını hediye etti.

DESTEK İSTİYORUZ

Ziyarette konuşan Eskişehirspor Genel Sekreteri Hasan Tuç, Tülomsaş işçilerinden destek istedi.

Lisansları çıkmayan futbolculara sabır ve özverileri için teşekkür eden Tunç, Tülomsaş işçilerinden destek isteyerek, kongre üyeliklerini taraftara açıldığını belirtti.

BORÇ YÜKÜ

Herkesin bildiği üzere, Eskişehirspor büyük bir borç yükü ile karşı karşıya, tabi bu sadece bizim için geçerli değil. Tüm Türk takımları gördüldüğü üzere borçlarla boğuşuyor. Hocalarımız bir mucizeyi başaran genç yürekler hepibmizin evletları bir başarı yakaladılar, inşşallah bu başarının devamı sizlerin ve bizlerin destekleri ile devam edecek.

AVCI'YA DAVET

Bu anlamda biz bugün ilk ziyaretimizi TÜLOMSAŞ'a yaptık ve sizleride yanımızda katarak bu zorlu süreçte desteğimizi hep birlikte sürdürmeyi istiyoruz. Artık kapılar ardından bu kulübü 3-5 kişinin yönetimisine izin vermeyeceğiz. Bütün TÜLOMSAŞ çalışanlarını, başta Genel Müdürümüz Hayri Avcı olmak üzere diğer şube ve sendika müdürüleri Eskişehirspor'a üye olmaya davet ediyorum" dedi.

DESTEK SÖZÜ

Öğrendik ki Eskişehirspor'un sıkıntı varmış..

Öğrendikki Eskişehirspor'un ihtiyacı varmış. TÜLOMSAŞ aldığı hiç bir işi yarım bırakmamıştır. İnşallah Eskişehirspor'da bu durumundan el birliği ile çıkaracağız Bize düşen ne görev varsa TÜLOMSAŞ olarak yapmaya hazırız. Elimizi taşın latına koyacağız, koymalıyız" dedi.

Yorumlar (13) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KAHRAMAN

08 Kasım 2018 08:17
Genel Müdürün beyanatına bakar mısınız? Öğrendik ki Eskişehirspor'un ihtiyacı varmış, sıkıntıları varmış diyor . Günaydın. Ya biz Eskişehirsporlularda bir sorun var bunu yeterince anlatamıyoruz ya da biz anlatıyoruz da anlamamazlıktan gelenler var...

Cevat

08 Kasım 2018 10:41
Yönetim den çok taraftar ve teknik adam yirtiniyor ugrasiyorsa daha ne diyeyim klübün kasası dolsa bile bu zihniyet yine bosaltir,

sedat

08 Kasım 2018 09:15
herkesten para toplansın demiş bazıları kulübü batıranları eskişehir halkımı doyuracak bir kuruşum geçerse helal etmiyorum kimler batırdıysa onlar kurtarsın bu takımı ben vereyim başkaları yesin enayimi bu millet kimse nasıl battı diye hesap sormuyor hala para peşindeler önce buralara nasıl gelindi onu araştırıp hesap sorulsun

selçuk

08 Kasım 2018 09:31
net sözler lazım,elimizi taşın altına koymaya hazırız sözü lafı çok bir anlam içermemektedir.Elinizi altına koyacağınız taşın ağırlığı ne kadar onu söylemek lazım,Yoksa bir anlamı olmaz.

EsESli

08 Kasım 2018 09:29
Herkes reklamının peşinde ...

ersin

08 Kasım 2018 09:11
bu klüp yardımla kurtulur ama sadece bugün kurtulur. 1 sene 2 sene olmadı 3 sene sonra tekrar aynı şeyler 96 dan bugüne hiç bişey değişiğini görmedim klup sürekli borçlu .hep böle bi kampanya . bi yere varamayız.

Ahmet

09 Kasım 2018 09:22
Eskişehirspor şirketleşmeyince hiçbir şey çözülmez. İhtiyaç fazlası oyuncu alırsan sırtından borç eksik olmaz. Herşey şeffaf olmalı. Eskişehirspor sayfasına giren herkes ne kadar borçu olduğunu takip eden ay sonunda görmeli.

Nokta

09 Kasım 2018 10:10
Taşıma su ile değirmen dönmez,komple kan değişimi şart.mantalite zihniyet aynı olduktan sonra yaşanacak olan şey yine dejavu olur.yani yine çarçur yine kasa boşalır,hadi yine bittik mahvolduk muhabbeti..ben çocuklarımın ailemin rizkindan kesip vereceğim paranın fındık fıstık parası olmayacağından emin olmalıyım.

eses

08 Kasım 2018 09:22
şehrin lokomatifi hiç bir destek görmeden kendi imkanlarıyla başarı sağlayan ve bu eskişehir basının görmezden geldiği diğer spor dalları dır eskişehir spora yıllardır dünya para akıtıldı ne başarısı var sadece bulunduğu liğde kalmasını başarı olarak gösterdiler sadece bazı insanların kalkınmasına köşeyi dönmesini sağladı halada para para diye feryat ediyorlar

mitat

08 Kasım 2018 09:16
körler sağırlar birbirini ağırlar seneye üçüncü likte daha çok ziyaret edersiniz

Halil Toksöz

09 Kasım 2018 01:33
Onlar lokomatifse, Eskişehir hapı yutmuştur.

Vatandaş

08 Kasım 2018 09:18
Şaka gibi ya... Neresinden baksam her yanı ile trajikomedi. Körler sağırlar birbirini ağırlar misali. :)

bagıştoplayın

08 Kasım 2018 08:33
herkeş elini daşın altına atmalı eskişehirlilik ayidatı adı altında herkesten bikereye mahsus para toplaşşın adambaşı yüzelli tele toplaşsa bu takım kurtulur