ŞEHİT AİLELERİNE DESTEK TALİMATI

27 Mart 2018 10:47
ŞEHİT AİLELERİNE DESTEK TALİMATI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MYK toplantısında, partisinin, Afrin'e gerçekleştirilen harekatta TSK'nin yanında olduğunu yineleyerek, şehit ailelerinin bütün ihtiyaçlarının karşılanması için kurmaylarına ve belediye başkanlarına talimat verdi.

HP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Alınan karar doğrultusunda artık pazartesi günleri gerçekleştirilecek MYK toplantılarının ilki, yaklaşık 4 saat sürdü. Edinilen bilgiye göre, Parti Genel Merkezi'ndeki toplantıda, Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Türkiye'de eğitim alanında yaşanan sorunlar konusunda sunum yaptı.

Enerji konusunun da görüşüldüğü toplantıda, çevreye zarar vermeyen enerji kaynaklarının önemi ve teşviki vurgulandı. CHP'li belediyelerin, rüzgar ve güneş enerjisi konusunda yaptığı çalışmalara değerlendirilerek, bu konuda belediyelerin örnek çalışmalara imza atmaları gerektiği belirtildi.

"CHP TSK'nın yanında"

Toplantıda, Genel Başkan Kılıçdaroğlu, terör örgütlerinin temizlenmesine yönelik Afrin'e gerçekleştirilen harekatta, CHP'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) yanında olduğunu yineledi. Şehit aileleriyle yan yana olunmasının, onların ziyaret edilmesinin önemine işaret eden Kılıçdaroğlu, kurmaylarına ve belediye başkanlarına, şehit ailelerinin bütün ihtiyaçlarının karşılanması talimatı verdi.

Öte yandan partide uygulanmaya başlanan "Nöbetçi MYK üyesi" çalışması kapsamında, bugünkü nöbeti Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca tuttu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

tsk

27 Mart 2018 11:19
afrine girmeyinn diyen kılıçtaroğluna sormak lazım ,tel rıfat a membiçe girelim .mi .
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.