ŞEHİR HASTANESİ'NE 2 ÖDÜL

20 Mayıs 2017 16:49
ŞEHİR HASTANESİ'NE 2 ÖDÜL

Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği Kamu-Özel İşbirliği (PPP) modeliyle şehir hastaneleri atağına kalkan Türkiye'nin bu hamlesi yurtdışından ödülle taçlandı.

En iyi sağlık projesi

Isparta, Eskişehir ve Tekirdağ Şehir Hastanelerinin yatırımını üstlenen Akfen İnşaat'ın, Eskişehir Şehir Hastanesi için Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası ile 18 yıl vadeli 344 milyon Euro'luk proje finansmanı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın "En İyi Sağlık Projesi" seçildi. Proje ayrıca Orta ve Doğu Avrupa'nın da "En İyi Sağlık Projesi" oldu.

Millet işbirliği

Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, Isparta, "Kamu özel işbirliği aslında millet işbirliği anlamına geliyor. Bu sistem ile devletin cebinden para çıkmıyor. Sağlık Bakanlığı inşaat bittikten sonra bize 25 yıl boyunca kira ödüyor. Vatandaşlarımız ise bu dev sağlık kampüslerinden ücretsiz olarak hizmet alıyorlar" dedi.

264 poliklinik

Akfen İnşaat, proje finansmanı sağladığı 1081 yataklı Eskişehir Şehir Hastanesi'ni bu yıl sonunda Sağlık Bakanlığı'na teslim etmeyi hedefliyor. 333 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen hastane, 264 polikliniği ve sahip olacağı dünya standartlarındaki ileri teknoloji medikal ekipmanları ile bölgesinin sayılı hastaneleri arasında yer alacak.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ferdi

21 Mayıs 2017 16:02
acilen tranvay hat çalışmaları başlamalı yeni hastane sultandere

Bilal

21 Mayıs 2017 12:56
Bu hastaneleri devlet yapaydı iyiydi yap işlet devret modeli yine vatandaşın cebine vuracak

AYNI SİSTEMİ MİLLİ EĞİTİME KURAMADILAR

22 Mayıs 2017 11:24
Benzer Sistem Miili Eğitim Bakanlığı tarafından Kampüs İlk Öğretim Kurumları oluşturulmuştu. Böylece bu milletin evlatları Kan Emici Özel Okul Kurumlarına mecbur kalmayacaktı. OKULLARIN Ticari kısımları bu Kampüs Okulları yapmaları karşılığında Özel sektöre kiralanacaktı Yunus Emre Kampüsü ve ya Osmangazi Ün. Kampüsü Şeklinde Kampüs İlk Öğretim Kampüsleri olacaktı. Ama Eskişehir halkını mı Yoksa başka zihniyeti temsil ettiği anlaşılamayan Sayın Nabi AVCI 2 yıllık bu Çalışmayı Çöpe attı. Bizleri Özel Okul Kan Emekçilerine Servis Çetelerine teslim etti. Sayın AVCI nın bu maharetini unutmayalım . Sağlık alanında gerçekleştirilen bu uygulamanın Milli Eğitim Bakanı tarafından gerçekleştirolilmemesine Sayın ERDOĞAN da sitemlerini bildirmiştir.

Yüsel

21 Mayıs 2017 10:21
Türkiye nerden nereye geldi Bunları görmezden gelmek nankörlüktür ALLAH Yapanlardan razı olsun.

gözleri var görmezler

22 Mayıs 2017 08:54
binaların yapımında sıkıntı yokta; içine doktorları suriyelilerden koyarlar artık nasıl olsa bizim evlatlarımız sınavlarla boğüşsun onlar bedavadan istediği bölüme giriyor.

Ertan

21 Mayıs 2017 10:51
Durmak yok yola devam.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.
İMAR BARIŞI ANLATILDI
İMAR BARIŞI ANLATILDI
Günyüzü ilçesinde İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şube Müdürü Murat Kayalı ve Mimar İpek Gülsoy vatandaşların sorularını yanıtladı.
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Şafak Ertan Çomaklı’yı ziyaret etti.
HAYVAN SAĞLIĞI MERKEZİ'Nİ GEZDİLER
HAYVAN SAĞLIĞI MERKEZİ'Nİ GEZDİLER
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezini ziyaret etti.