ŞEHİR HASTANESİ'NDE SKANDAL OLAY

12 Ocak 2019 08:34
ŞEHİR HASTANESİ'NDE SKANDAL OLAY

Sağlık- Sen yöneticileri Şehir Hastanesinde skandal bir olaya imza attı. Tabip Odası sert bir açıklama yaparak yöneticileri zorbalıkla suçladı.

Doktoru hedef aldılar

Eskişehir Tabip Odası Yönetim Kurulu konu ile ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamada “Bu kez hekime yönelen şiddet bir hastadan, hasta yakınından gelmedi. Sözde sağlık çalışanlarının hakkını savunmak için kurulan bir sendikanın yöneticileri yoğun bakım servisinde görev yapmakta olan yoğun bakım uzmanı bir hekimi hedef aldılar. Eskişehir Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ne gelen Sağlık Sen Eskişehir Şube yöneticileri hastanenin ve hekimliğin tüm kural ve uygulamalarını hiçe saydılar, hasta mahremiyetini önemsemediler. Yoğun bakımların özel alanlar olduğunu kendilerine hatırlatan yoğun bakım uzmanı hekim arkadaşımızı tehdit ettiler” denildi.

Hekimler zorbalığı yenecek

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Hekim arkadaşımızı tehdit edenler sağlık meslek mensubu olmalarına ve hastane içinde uyulması gereken kuralları çok iyi bilmelerine rağmen biz her şeye muktediriz, biz güçlüyüz diyerek hastaların da yaşamlarını tehdit eder bir biçimde yoğun bakıma tüm uyarılara rağmen girme özensizliğini gösterdiler. Muhatabımız hekimlerdir, buradan tüm hekimlere sesleniyoruz. Biz hekimler sağlık kurumlarımızın birkaç zorbanın istediği gibi değil, uluslararası hekimlik uygulamalarının gerektirdiği şekilde yönetilmesini sağlayacağız. Hekimliğin gücü ve bilgeliği tüm zorbalıkları yenecek kudrete sahiptir.”

Yorumlar (16) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ceylan

12 Ocak 2019 12:09
Sağlık sen şube başkanı da her 6 ayda bir başka rezillikle karşımıza çıkıyor. Maşallah...

Ali Ak

12 Ocak 2019 12:00
Şehrin siyasi liderleri iktidar ve muhalefet ayırtetmden söylüyorum ,mülki amirleri ,emniyet güçleri halen neyi bekliyorlar.Bu kaçıncı olay bu şahsın ve zevatının el insaf.Milletvekillerinin bile dokunulmazlığı sınırlı iken bu kişinin gücü nerden geliyor.Mesele tabip odası değil !yorumlara dikkat!!!!

hasta mahramiyeti

12 Ocak 2019 09:18
savaş sağlık sorunudur diyen tabibler odası sessiz - çıplak bayan hastaların resimlerini internet ortamında yayınlayan , hekim hakkında bir tek açıklama yapmayan tabib odasını kınıyoruz .

Tarzan

12 Ocak 2019 09:00
En sonunda birbirinize düştünüz siz birbirinizden anlamazsanız vatandaşı nasıl anlarsınız o çokzor

camaloqqoo

12 Ocak 2019 20:28
fizik tedavi servisinde başhekimin annesi yatıyor. normal şartlarda hastaların boş zamanlarında egzersiz yapmalaı için gece 12 ye kadar acık olan terapi odası sayın başhekim yaşar bildiricinin ANASI rahatsız oluyormuş diye saat 4 de kapatılıyor. Bir görseniz hastane Türk milletini değilde sanki başhekim ve ailesinin. Birde refakatcısı var bayanlarn odasına kapı çalmadan girmeler falan. Katil olacaktık Allahdan taburcu olduk çıktık. Kısaca hastane yapmışlar kaportası düzgün ama rezalerlikler diz boyu...

SİMYACI

12 Ocak 2019 15:31
Bölündük her yerde ayrışma var tekrar birlik olmamız gittikçe zorlaşıyor, bu günleri bile arayacağımız günler yakın.

skandal böyle olur .

12 Ocak 2019 08:52
bu arada , bayan hastaların fotoraflarını çekipte sosyal medyada yayınlayan hekimide dile getirseydiniz , bu haberden daha iyi olurdu .

Hakikat

13 Ocak 2019 00:09
Allah aşkına bu adamı bağlayın bigün bir garibanın başını yakacak. Bunun yüzünden Ak partinin Adaletine inanmaz oldu insanlar!. Hemşire tehdit etti, bir-çok kişiye küfür etti, ambulans tekmeledi, iftiralar attı, burun kırdı. Isin.garip yani burnu kırıkan 7 ay ceza aldî. Daha ne yapacak? Il sağlık müdürü en iyisi doktora soruşturma açsın haksizda degil. Giriş kartı verdiği sendikacı, steril alanda pasta kestirdiği, en mahrem toplantılara davet ettiģi, bir adama saygısızlık il sağlık müdürüne yapılmış bir saygısızlıktır. Hem sikletleri de aynı.

bir hasta

12 Ocak 2019 09:38
KARIN AĞRISI BAŞKA , YENİ HASTANEDE KENDİ TTB. EGOMONYALARINI SÜRDÜREMEMELERİ . vatandaş her şeyin farkında .

unutmadık

12 Ocak 2019 10:24
Tabibler odası o eski günlerin özleminde hastaları asker gibi muayene önünde bekletmeleri , istediği gibi çalışma ortamı istiyorlar .

vatandaş

12 Ocak 2019 23:18
akp nederse o

offf

12 Ocak 2019 15:00
bu şehir hastanesi ne kadar gündem oldu kim ne oldum delisi mi oldu çok sorun çıkardı bu saglık sektöründe bazıları dayagıda hakediyor (ne kadarda karşı olsakda) herkes mutlaka denk gelmiştir böylelerine...

KİMYACI

12 Ocak 2019 23:56
Simyacı kardeş bölünen falan yok , sadece bölünme paranoyası yaşayanlar veya bunu kulp yapanlar var . Birde devlet yol yapmasın , köprü yapmasın , havaalanı hastane yapmasın diyen TTB var. Görevleri değil ama nedense ilgi alanları . Önemli olan MİLLETİN ne dediği gerisi TEFERRUAT. Zatende onun için yapıyorlar tüm bu olanları .

esray

12 Ocak 2019 11:29
anlaşılan o ki bazı " doktorlar meydanı boş bulup yeni hastanede at koşturmak istiyorlar , bunu engellemek isteyen yönetim . bunlara fırsat vermiyor . tabibler odasının sıkıntısı bu yüzden yaygara çıkarıyorlar .

rant.

12 Ocak 2019 11:04
hani bu tabibler odası , barolar , mimarlar ve diğer odalar kapanacaktı , hükümet artık bu işe bir el atmalı .

Eses

12 Ocak 2019 10:04
Doktorların hastalara üçüncü sınıf insan muamelesi sizce daha önemli deyilmi
UÇUCU MADDE UYARISI
UÇUCU MADDE UYARISI
Kimya Mühendisleri Odası Eskişehir Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalışır, piyasada rahatlıkla temin edilebilen uçucu maddelerin satışlarına sıkı denetimlerin getirilmesi ve madde bağımlılığıyla ilgili rehabilitasyon merkezlerinin artması gerektiğini belirtti.
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kütahya'da ormanlık alanda yollarını kaybeden 4 elektrik dağıtım şirketi görevlisi teknisyen, mahsur kaldıkları bölgeden Eskişehir 1. Ana Jet Üstü Kotutanlığı'ndan bölgeye gönderilen helikopterle kurtarıldı. 
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollar arasında bulunan Eskişehir-Sarıcakaya karayolu, Karayolları ve Sarıcakaya Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmasıyla tekrar ulaşıma açıldı. 
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Çağlan Kayapınar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer, hem partisinin belediye başkan adayları için destek istedi.
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
Vali Özdemir Çakacak, TBMM ve Millî Eğitim Bakanlığı 16. Dönem İl Öğrenci Meclisi Başkanı Anıl İhsan Uslu ve çalışma grubu arkadaşlarını makamında kabul etti.
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
Önceki gün yoğunlaşan kar yağışına etkili ve yerinde müdahale etmek isteyen Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü personel ve araçlarını seferber ederek karla mücadele ekibi oluşturdu.
MEMURLAR BORDRO YAKTI
MEMURLAR BORDRO YAKTI
Enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını savunan memurlar dün bordro yaktı. Memurlar “Maaşlarımıza yapılan zamlar cebimize girmeden eriyecek” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
Eskişehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar yollarda kaldı. Karayolu üzerinde mahsur kalan İbrahim Ölçer isimli sürücü ise, yol durumunu anlattığı görüntüyü sosyal medyada paylaştı. 
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.