SEFERBERLİK ÇAĞRISI

20 Eylül 2018 14:39
SEFERBERLİK ÇAĞRISI

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.

Kalkınmış Türkiye

Eskişehir Sanayi Odası tarafından ‘Havacılık Sektöründe Millileşme ve Yerlileşme İşbirliği Çalışmaları’ toplantısı gerçekleşti. Eskişehir Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya, THY Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ve çok sayıda sanayici katıldı. Toplantı öncesinde konuşan Tokel, Türkiye’nin sanayileşme sürecini tamamlamak zorunda olduğunu kaydederek, “Bunu her sektör için söyleyebiliriz. Bize tam sanayileşmiş, tam kalkınmış bir Türkiye lazım" dedi.

Eskişehir öncü olmalı

Tokel, "Biz burada bütün firmalarımızı mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz. Zaten Eskişehir’deki bütün sanayicilerimiz havacılık ürünlerinde önemli işler yapıyorlar, ama eksiğimiz var. Eksiklerimizin tamamlanması lazım. Yine burada Eskişehir’in öncelikli rol alması gerekiyor. Öncü olması gerekiyor" diye konuştu. ESO Başkanı Kesikbaş ise, “Eskişehir sanayi açısından havacılık sektörü ile anılan bir yapıda. Bizim bütün sektörleri sinerjik halde bir araya getirmemiz gerekiyor" dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

es es

20 Eylül 2018 18:05
Eskişehir'imiz seferberlik başlatacak başlatmasına da THY'da artık Eskişehir'e seferleri başlatsa...