SAVCILIK ES-ES'E İNCELEME İSTEDİ

08 Kasım 2017 20:22
SAVCILIK ES-ES'E İNCELEME İSTEDİ

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı 2013-2015 yılları arasındaki hesapların denetlenmesi için Eskişehir Gençlik ve spor il müdürlüğünden heyet görevlendirdi.

Belirtilen yıllar arasında görev yapan yönetimin mali hesaplarını inceleme kararı alan  Başsavcılık resmi yazı ise il müdürlüğünden denetleme heyeti istedi. Gelen resmi yazı üzerine   Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce bir denetleme heyeti  bugünden itibaren dönemle ilgili belgeleri kulüpte incelemeye başlayacak. Dört kişilik heyet özellikle  iddialara göre o döneme ait olan bazı makbuzlardaki imzaların birbirini tutmadığı ve gelir gider arasındaki bazı dengesizlikler nedeniyle yapılan ihbarı mercek altına alacağı öğrenildi. Spor il müdürlüğü heyeti inceleme sonunda bir rapor hazırlayarak denetleme ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığına rapor sunacak.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

e/e

09 Kasım 2017 09:18
Bence inceleme 2016 ve 2017 yılını da kapsamalıydı. Bu yıllarda kulüpte yöneticilik yapanların mal varlıklarına da geçici ihtiyati tedbir kararı konulmalı. Ayrıca bu yıllarda görev yapan denetleme kurulu üyeleri görevlerini yapmadıkları için cezalandırılmalıdır. Ben İstanbul' da yaşayan bir Eskişehirspor taraftarı olarak buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Umarım dikkate alınır.

Orhan ak

08 Kasım 2017 21:57
Bu güzide klübün paralarını kendi keyifleri doğrultusunda harcayan yöneticilere sesleniyorum... Ne oldu şuan ki tablodan memnunmusunuz...yazık değilmi burada ter döküp mücadele veren insanlara, yazık değil mi trübünleri dolduran yaz kış demeden desteğe gelen taraftara...Halil Başkan -Mesut Başkan birçok suçlama var..ama niçin bir açıklama yapmıyorsunuz...suçluluk sessizlikle örtülmez... Adalet bir gün tecelli eder ve hesap günü gelir..... Eskişehirsporum amatör ligde bile mücadele etse bizler varız...davamızdan dönmeyiz.... Bir sözümde şehrin önde gelen büyüklerine.... Artık bırakın kişisel çıkarlarınızı ve ALLAH rızası için maddi desteklerinizi gösterin... Anadolu efsanesi Es-Es için Takımda ter döken kardeşlerimiz için.. Yaz kış desteğini esirgemeyen taraftar için Ne olur ne olur ne olur Birileri birşeyler yapsın...... Kalın sağlıcakla ......
ESKİŞEHİR'DE FETÖ DAVASI
ESKİŞEHİR'DE FETÖ DAVASI
Eskişehir’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 3'ü tutuklu toplam 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 
ÇED RAPORUNA İTİRAZ SÜRESİ BAŞLADI
ÇED RAPORUNA İTİRAZ SÜRESİ BAŞLADI
Eskişehir'e kurulması planlanan termik santralin nihai ÇED raporu yayımlandı
ÇALDILAR SATTILAR YAKALANDILAR
ÇALDILAR SATTILAR YAKALANDILAR
Eskişehir'de 50 bin lira değerinde içki ve sigaraları çalan 5 kişiden 3'ü yakalandı. 
HOBİ BAHÇELERİ İÇİN  KURA ÇEKİMİ YAPILACAK
HOBİ BAHÇELERİ İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILACAK
Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün en çok rağbet gören çalışmalarından biri de hobi bahçeleri oldu.
ŞANTİYEYİ HIRSIZLARDAN KORUDU
ŞANTİYEYİ HIRSIZLARDAN KORUDU
Eskişehir'de şantiye içerisinde bağlı Kamber isimli Anadolu Çoban Köpeği'nin hırsızlara karşı verdiği mücadele güvenlik kamerasına yansıdı. 
LÖSEV KAMPÜSTE
LÖSEV KAMPÜSTE
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencileri, “LÖSEV Kampüste” projesi kapsamında, Eskişehir Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nı (LÖSEV) ağırladı. 
FİGEN KAHYA ANA KADEMEDE
FİGEN KAHYA ANA KADEMEDE
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin seçilmesinin ardından listesinde bulunan Figen Kahya, Merkez Yürütme Kurulunda (MYK) yer aldı. 
 BANKA NAKİL  ARACINI SOYDULAR
BANKA NAKİL ARACINI SOYDULAR
Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bir bankanın para nakil aracını soydukları ileri sürülen 2 şüpheli Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde yakalandı.
 BÜYÜKERŞEN VE ATAÇ'A  'GÖNÜL' ÖDÜLÜ
BÜYÜKERŞEN VE ATAÇ'A 'GÖNÜL' ÖDÜLÜ
Türkiye Yardım Sevenler Derneği, Ankara’da düzenlediği törenle 90. Yıl Anısına Gönül Ödülleri’ni verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ‘Gönül Ödülü’ne layık görüldü.