Sanıktan 'DNA' savunması

Son Güncelleme : 07 Kasım 2018 12:11
Sanıktan 'DNA' savunması

23 yaşında Ankara'da bir iş merkezinin 20. katından düşerek hayatını kaybeden Şule Çet davasında sanık Berk A.'nın DNA örneği Çet'in tırnaklarında bulundu. Şüpheli kendisini "tokalaşmıştık " diye savundu.

Ankara'da bir plazadan düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor. Adli tıp raporuna göre genç kızın tırnaklarında şüphelilerden birine ait DNA bulundu. Bunun üzerine şüpheli Berk A'nın tekrar ifadesi alındı.  Berk A. kendisini “DNA, tokalaşma ile Şule Çet’in elinde kalmış olabilir” diyerek savundu.  23 yaşındaki Şule Çet'in şüpheli ölümünün ardından aynı dairede bulunan Çet’in patronu Çağatay A. ve arkadaşı Berk A., önce gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Ardından adli tıp raporunda saldırı izine rastlanınca iki isim de tutuklandı. 

Çet'in elinde DNA izi bulunan Berk A., “Olay günü Şule Çet ile tokalaşmıştık, aynı bilgisayarı kullanıp müzik seçmiştik. DNA bu şekilde Şule Çet’in eline geçmiş olabilir. Olay anında odada yoktum” dedi.  Diğer şüpheli Çağatay A. Çet’i kurtarmaya çalışanın kendisi olduğunu olay sırasında Berk A’nın odada olmadığını iddia etti.  Olay gecesine ait telefon kayıtları soruşturma dosyasında. Bu kayıtlarla birlikte adli tıptan gelecek ana rapor cinayet mi intihar mı sorusunun yanıt bulmasını sağlayacak.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, öğrencilerle kartopu oynadı. 
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
Eskişehir’de etkili olan kar yağışı nedeniyle bir aracın üzerine ağaç devrildi. Olay sırasında araç içinde kimsenin olmaması sebebi ile kaza maddi hasarla atlatıldı. 
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
Kar yağışı dolayısıyla yarın okullar tatil.
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar’ı makamında ziyaret etti.
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’yi ziyaret etti. Süllü, Deliklitaş Mahallesi’nde atıl olarak duran Verem Savaş Dispanseri’nin eski hizmet binasının güvenlik açısından kaygı yarattığını belirtti.
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir’de yaşayan Bayburtlular ile buluştu. Odunpazarı’nda bulunan Eskişehir Bayburtlular Derneğini ziyaret eden Kurt, Bayburtlular ile 31 Martta yapılacak yerel seçimlere kadar birçok konuda sohbet etti.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. 
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Eskişehir'in bir çok sorununun olduğunu ve bu sorunların çözülemeyecek sorunlar olmadığını söyledi.