SANAYİCİYE İKİ MÜJDE

28 Ağustos 2018 17:44
SANAYİCİYE İKİ MÜJDE

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi eğitim birimi olan Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi (MEGEM), iki yeni hizmeti sanayicilerle buluşturuyor.

KOSGEB yerine

Yakın zamanda kapanan KOSGEB laboratuvarının yerine MEGEM açılıyor. Başkan Nadir Küpeli, sanayicinin mağduriyetine son vermek için MEGEM yapılmasına karar verdiklerini söyledi. Küpeli "KOSGEB laboratuvarının sessiz sedasız hiçbir ön bildirim yapmadan kapanması birçok sanayicilerimizi mağdur etti. Laboratuvarın tekrar açılması için tüm girişimleri her düzeyde yaptık ancak bir sonuç elde edemedik. Bunun üzerine ekibimizle bu hizmetin MEGEM çatısı altında verilebileceğine karar verdik ve bunu sanayicilerimize bir hizmet olarak sunmaktan da gurur duyuyoruz" dedi.

Kurs açılacak

Küpeli yaptığı açıklamada sanayicilerin nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla MEGEM'de bazı branşlarda kurs açılacağının da müjdesini verdi. "MEGEM'de önümüzdeki aydan itibaren hiçbir kurumun desteği olmadan mesleki eğitim kurslarımızı açıyoruz. İlk etapta merkezde cnc operatörü, kalite kontrol operatörü, kaynak operatörü kurslarını açacağız. Bu merkezden yetişecek kursiyerler sanayimizin nitelikli iş gücünü oluşturacaktır" diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

veli

29 Ağustos 2018 10:17
orhancığım, eses ne ki ahı ne olsun. kirli işlerin ahı olmaz... senin de işin rast gitmesin...

Orhan köseoğlu

29 Ağustos 2018 08:18
cebinizi doldurmaya devam..Eskişehirsporun ahını aldınız tüm sanayiciler olarak yaaa..İşiniz rast gitmez umarım...
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.