SANAYİCİYE İKİ MÜJDE

28 Ağustos 2018 17:44
SANAYİCİYE İKİ MÜJDE

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi eğitim birimi olan Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi (MEGEM), iki yeni hizmeti sanayicilerle buluşturuyor.

KOSGEB yerine

Yakın zamanda kapanan KOSGEB laboratuvarının yerine MEGEM açılıyor. Başkan Nadir Küpeli, sanayicinin mağduriyetine son vermek için MEGEM yapılmasına karar verdiklerini söyledi. Küpeli "KOSGEB laboratuvarının sessiz sedasız hiçbir ön bildirim yapmadan kapanması birçok sanayicilerimizi mağdur etti. Laboratuvarın tekrar açılması için tüm girişimleri her düzeyde yaptık ancak bir sonuç elde edemedik. Bunun üzerine ekibimizle bu hizmetin MEGEM çatısı altında verilebileceğine karar verdik ve bunu sanayicilerimize bir hizmet olarak sunmaktan da gurur duyuyoruz" dedi.

Kurs açılacak

Küpeli yaptığı açıklamada sanayicilerin nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla MEGEM'de bazı branşlarda kurs açılacağının da müjdesini verdi. "MEGEM'de önümüzdeki aydan itibaren hiçbir kurumun desteği olmadan mesleki eğitim kurslarımızı açıyoruz. İlk etapta merkezde cnc operatörü, kalite kontrol operatörü, kaynak operatörü kurslarını açacağız. Bu merkezden yetişecek kursiyerler sanayimizin nitelikli iş gücünü oluşturacaktır" diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

veli

29 Ağustos 2018 10:17
orhancığım, eses ne ki ahı ne olsun. kirli işlerin ahı olmaz... senin de işin rast gitmesin...

Orhan köseoğlu

29 Ağustos 2018 08:18
cebinizi doldurmaya devam..Eskişehirsporun ahını aldınız tüm sanayiciler olarak yaaa..İşiniz rast gitmez umarım...
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.