SANAYİCİ DESTEKLENMELİ

04 Ocak 2018 11:47
SANAYİCİ DESTEKLENMELİ

Sarar Şirketler Grubu Başkanı Cemalettin Sarar, devletin sanayiciyi desteklemesinin de etkisiyle fabrikalarında 5 bin kişi çalıştığını belirterek, "Bunların çoğu da kadın. Devletimiz, milletimiz için çalışıyoruz." dedi.

Sarar, Eskişehir Basma Fabrikası'nda düzenlendiği yıllık değerlendirme toplantısında, kent merkezindeki bit pazarındaki 12 metrekare dükkanda "kaliteli üretim" anlayışıyla başladıkları iş hayatında, bugün Çin, Rusya, Afrika ve Amerika pazarında 100, Türkiye'de ise 150'nin üzerinde mağazalarıyla ticaret yapar hale geldiklerini kaydetti.

Bunların hepsini birlik ve beraberlik içinde olarak sağladıklarını dile getiren Sarar, şöyle konuştu: "Kurulduğumuz yıldan itibaren büyümeyi hedefledik. Bir dünya markası olmak için çalışma yürüttük. Her şeyin en güzelini bu kent için yaptım. 75 yaşındayım. Ticaret Odası Başkanlığı görevinde bulundum. Bu kent için bir günde 7 bakanla görüştüm. Kendi menfaatimi hiç düşünmedim. Biz Eskişehir için varız. Devletimizin sanayiciyi desteklemesinin de etkisiyle fabrikalarımızda 5 bin kişi çalışıyor. Bunların çoğu da kadın. Devletimiz, milletimiz için çalışıyoruz. Bize huzur ve bereket lazım. Bunun için çalışıyoruz. Kimsenin hakkı kalmamıştır. Burada çalışanların tamamı SGK'lı. İşçilerimizin üniversite ve lisede eğitim gören çocuklarına burs veriyoruz. Dünyanın en önemli firmalarına burada mal dikiyoruz. Ev tekstili ve giyimde çok iyiyiz. İlk arıtma tesisi olan fabrikalardan biriyiz. Yeşili seviyor, doğayı koruyoruz. Devletimiz sanayicisini destekliyor. Bu durum da memnuniyet verici. Bize huzur ve bereket lazım. Bunun için çalışıyoruz."

Sarar, Alpu ilçesi yakınlarında kömür yakıtlı termik santral yapmak için çalışmalar yürütülmesine de değinerek,"Bu santral Eskişehir'e yakışmaz. Eskişehirli temiz havayı, suyu sever. Bu kent bizim." diye konuştu. Bu kente sahip çıkan ağabeylerin olması gerektiğine işaret eden Sarar, "Sadece Sarar ve Eti ile bu olmaz. Çoğu kişi fabrikalarını yabancılara sattı. Bizi de istediler ancak markamızı vermedik. Eskişehir'de 10 tekstil fabrikası vardı, çoğu kapandı. Bu üzücü bir durum. Eskişehir konfeksiyon, sanayi, teknoloji kenti olsun." ifadelerini kullandı. Sarar, yerli otomobil  konusunda medyaya büyük görev düştüğünü, bu konudaki çalışmalara katkı vereceklerini bildirdi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

04 Ocak 2018 22:06
Sayın Sarar termik santralin zararı konusundaki düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Yalnız kaç yıl oldu eski otogarın yerine çivi çakmadınız. Kentin orta yerinde pislik yuvası ve batakhane halinde duruyor. Eskişehir halkı merak ediyor. Buraya ne yapacaksınız? Ne zaman yapacaksınız? Lütfen bu görüntü kirliliğine bir son verin. Hiç bir şey yapmayı düşünmüyorsanız da satın belki başkaları bir şey yapar.

Sarar

04 Ocak 2018 19:02
Allah seni ve senin gibileri korusun sayısını arttırsın

NİMETULLAH BEYAZ A N K A R A

05 Ocak 2018 16:01
İNŞALLAH CEMALETTİN ABİCİĞİM
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.