SANAYİCİ DESTEKLENMELİ

04 Ocak 2018 11:47
SANAYİCİ DESTEKLENMELİ

Sarar Şirketler Grubu Başkanı Cemalettin Sarar, devletin sanayiciyi desteklemesinin de etkisiyle fabrikalarında 5 bin kişi çalıştığını belirterek, "Bunların çoğu da kadın. Devletimiz, milletimiz için çalışıyoruz." dedi.

Sarar, Eskişehir Basma Fabrikası'nda düzenlendiği yıllık değerlendirme toplantısında, kent merkezindeki bit pazarındaki 12 metrekare dükkanda "kaliteli üretim" anlayışıyla başladıkları iş hayatında, bugün Çin, Rusya, Afrika ve Amerika pazarında 100, Türkiye'de ise 150'nin üzerinde mağazalarıyla ticaret yapar hale geldiklerini kaydetti.

Bunların hepsini birlik ve beraberlik içinde olarak sağladıklarını dile getiren Sarar, şöyle konuştu: "Kurulduğumuz yıldan itibaren büyümeyi hedefledik. Bir dünya markası olmak için çalışma yürüttük. Her şeyin en güzelini bu kent için yaptım. 75 yaşındayım. Ticaret Odası Başkanlığı görevinde bulundum. Bu kent için bir günde 7 bakanla görüştüm. Kendi menfaatimi hiç düşünmedim. Biz Eskişehir için varız. Devletimizin sanayiciyi desteklemesinin de etkisiyle fabrikalarımızda 5 bin kişi çalışıyor. Bunların çoğu da kadın. Devletimiz, milletimiz için çalışıyoruz. Bize huzur ve bereket lazım. Bunun için çalışıyoruz. Kimsenin hakkı kalmamıştır. Burada çalışanların tamamı SGK'lı. İşçilerimizin üniversite ve lisede eğitim gören çocuklarına burs veriyoruz. Dünyanın en önemli firmalarına burada mal dikiyoruz. Ev tekstili ve giyimde çok iyiyiz. İlk arıtma tesisi olan fabrikalardan biriyiz. Yeşili seviyor, doğayı koruyoruz. Devletimiz sanayicisini destekliyor. Bu durum da memnuniyet verici. Bize huzur ve bereket lazım. Bunun için çalışıyoruz."

Sarar, Alpu ilçesi yakınlarında kömür yakıtlı termik santral yapmak için çalışmalar yürütülmesine de değinerek,"Bu santral Eskişehir'e yakışmaz. Eskişehirli temiz havayı, suyu sever. Bu kent bizim." diye konuştu. Bu kente sahip çıkan ağabeylerin olması gerektiğine işaret eden Sarar, "Sadece Sarar ve Eti ile bu olmaz. Çoğu kişi fabrikalarını yabancılara sattı. Bizi de istediler ancak markamızı vermedik. Eskişehir'de 10 tekstil fabrikası vardı, çoğu kapandı. Bu üzücü bir durum. Eskişehir konfeksiyon, sanayi, teknoloji kenti olsun." ifadelerini kullandı. Sarar, yerli otomobil  konusunda medyaya büyük görev düştüğünü, bu konudaki çalışmalara katkı vereceklerini bildirdi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

04 Ocak 2018 22:06
Sayın Sarar termik santralin zararı konusundaki düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Yalnız kaç yıl oldu eski otogarın yerine çivi çakmadınız. Kentin orta yerinde pislik yuvası ve batakhane halinde duruyor. Eskişehir halkı merak ediyor. Buraya ne yapacaksınız? Ne zaman yapacaksınız? Lütfen bu görüntü kirliliğine bir son verin. Hiç bir şey yapmayı düşünmüyorsanız da satın belki başkaları bir şey yapar.

Sarar

04 Ocak 2018 19:02
Allah seni ve senin gibileri korusun sayısını arttırsın

NİMETULLAH BEYAZ A N K A R A

05 Ocak 2018 16:01
İNŞALLAH CEMALETTİN ABİCİĞİM
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.