SANAYİ TEPKİSİ

Son Güncelleme : 23 Ekim 2017 09:10
SANAYİ TEPKİSİ

Sultandere Mahallesi'nde yapımına başlanan sanayi sitesi, mahallede yaşayan vatandaşların tepkisine neden oldu. Mahalleliler, “Buraya sanayi sitesi istemiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Gazetemizin gündeme getirdiği sanayi sitesi alanı mahallelinin de tepkisine neden oldu. Mahalle sakinleri dün bir araya gelerek, bu sanayiyi istemediklerini dile getirdiler. Mahalle sakinleri adına konuşan Salih Ergün, “Biz burası ile ilgili gerekli mercilere dilekçeler verdik. Küçük sanayiyi kaldırmaya uğraşıyorlar, BAKSAN Sanayi sitesini kaldırmaya uğraşıyorlar. Şimdi, bunlar ortadayken, bu yeni yapılan sanayi sitesinin yerleşim yerlerine bu kadar yakın olması doğru mudur. Biz hakkımızı arıyoruz. Gelin burada Sultandere Köyü'ne bir çare bulun. Köy halkı tamamen itiraz ediyor” dedi.

Yetkililer incelesin

Mahallede ikamet eden Mehmet Gökalp ise, burasının yerleşim bölgesine çok yakın bir yer olduğunu belirterek, yetkililere seslendi. Gökalp, “Bu Eskişehir'in Çevre Sağlık Müdürlüğü yok mu. Bunu görmüyorlar mı. İnşaat alanı gün geçtikçe genişletildi. Baktılar vatandaştan bir tepki yok genişletme yaptılar. Buradaki yıllardır duran badem ağaçlarını kestiler. Biz vatandaş olarak buraya sanayi sitesi yapılmasını kabul etmiyoruz. Biz geleceğimizi düşünüyoruz. Burada çocuklarımız yaşıyor” diye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

...

23 Ekim 2017 12:29
Sivrihisara veya Çukurhisara kadar sanayi yapalım diyen hemşehrilerim, verimli ekim alanına sanayi mi yapılır bir düşünsünler. Sultandere tarafında sanayi bölgesi alanına yapacaklar. En doğrusuda bu şekilde olması. Zaten ülkenin tarımsal üretimi yetersiz birde millet rahatsız olacak diye verimli alanlar mı yok edilsin?

bunların amacı başka

24 Ekim 2017 08:04
Amaç ağaç kesmek ,tarlayı kurutmak,akan dere varsa orayı yok etmek en önemli görevleri .

Hadi Sungur

23 Ekim 2017 15:13
Hava ikmal dahil olmak üzere sanayiyi Sivrihisarın verimsiz Kepir topraklarına taşıyalım. Bıktık uçak gürültüsünden!!!!

SANAYİİ ESNAFLARI

23 Ekim 2017 10:43
bu sanayileri kapatalım , veya yıkalım . hiç olmazsa sivrihisar polatlı tarafına gönderelim . yada boz dağın arkasına gönderelim fakat oraya da gelir konut yaparsınız . sonra suçlu gene sanayici , esnaf olur . ne işiniz var sanayi bölgesine konut yaparsınız .

Ahmet

23 Ekim 2017 10:10
Koca kentte yer mi kalmadı gidip Sultandere'ye sajayi sitesi yapıyorlar???Ankara Yolu Sivrihisar'a kadar, Bursa Yolu Çukurhisar'a kadar musait.
BUZDOLABINDA ÖNCÜ ŞEHİRİZ
BUZDOLABINDA ÖNCÜ ŞEHİRİZ
İstanbul Fuar Merkezi'nde dün başlayan ve 4 gün sürecek HEFİ Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı'na, Eskişehir Sanayi Odası da katıldı. Celaleddin Kesikbaş "Ülkemizdeki buzdolabının yüzde 65'i şehrimizde üretiliyor" dedi.
VALİ MUHTARLARLA BULUŞTU
VALİ MUHTARLARLA BULUŞTU
Sivrihisar ilçesini ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak, Sivrihisar Kaymakamlığı tarafından organize edilen ‘Vatandaşlarla Buluşma Muhtarlar Toplantısı’na başkanlık etti.
 MİNİK KEDİYİ  İTFAİYE KURTARDI
MİNİK KEDİYİ İTFAİYE KURTARDI
Eskişehir'de çalılıkların arasına girerek mahsur kalan yavru kedi, itfaiye ekipleri yaptıkları çalışma sonucu kurtardı.
DEVİR TARTIŞMASI KANLI BİTTİ
DEVİR TARTIŞMASI KANLI BİTTİ
Eskişehir'de bir iş yerinin devri mevzusu nedeniyle tartıştıkları şahıs darbettikten sonra hastane yakınında atıp kaçan iki kişi yakalandı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 5 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi yaralandı. 
POLİSTEN  ZEHİR AVI
POLİSTEN ZEHİR AVI
Eskişehir’de, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde şok uygulamalar gerçekleşti. Yapılan ‘Narko Park, Narko Metruk ve Narko İlçe’ uygulamaları ile şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde çalışmalar yapan polis ekipleri, neredeyse iğne deliğine kadar kontrol etti.
BİSİKLETLİ  KADIN ÖLÜMDEN DÖNDÜ
BİSİKLETLİ KADIN ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Eskişehir’de alkollü araç kullanan bir şahıs sokak üzerinde geri geri ilerlediği sırada yol üzerinde bisikletiyle bulunan kadına çarptı. Alkollü sürücünün, yol kenarında park halinde bulunan araçla kendi idaresindeki araç arasına şıkıştırdığı kadın adeta ölümden döndü.
METRUK YAPILAR ARANIYOR
METRUK YAPILAR ARANIYOR
Eskişehir'de uyuşturucuya karşı çalışmalarına devam eden polis ekipleri, kentte bulunan metruk yapıları adeta didik didik arıyor.
HAVAALANI YAKIŞMIYOR
HAVAALANI YAKIŞMIYOR
Belçika Milletvekili Veli Yüksel ve ETO Başkanı Metin Güler ile Eskişehir veBelçika arasındaki ticaret hacminin arttırılması için toplantı yaptı. Veli Yüksel "Bu havaalanı Eskişehir'e yakışmıyor" dedi.