SANAYİ TEPKİSİ

Son Güncelleme : 23 Ekim 2017 09:10
SANAYİ TEPKİSİ

Sultandere Mahallesi'nde yapımına başlanan sanayi sitesi, mahallede yaşayan vatandaşların tepkisine neden oldu. Mahalleliler, “Buraya sanayi sitesi istemiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Gazetemizin gündeme getirdiği sanayi sitesi alanı mahallelinin de tepkisine neden oldu. Mahalle sakinleri dün bir araya gelerek, bu sanayiyi istemediklerini dile getirdiler. Mahalle sakinleri adına konuşan Salih Ergün, “Biz burası ile ilgili gerekli mercilere dilekçeler verdik. Küçük sanayiyi kaldırmaya uğraşıyorlar, BAKSAN Sanayi sitesini kaldırmaya uğraşıyorlar. Şimdi, bunlar ortadayken, bu yeni yapılan sanayi sitesinin yerleşim yerlerine bu kadar yakın olması doğru mudur. Biz hakkımızı arıyoruz. Gelin burada Sultandere Köyü'ne bir çare bulun. Köy halkı tamamen itiraz ediyor” dedi.

Yetkililer incelesin

Mahallede ikamet eden Mehmet Gökalp ise, burasının yerleşim bölgesine çok yakın bir yer olduğunu belirterek, yetkililere seslendi. Gökalp, “Bu Eskişehir'in Çevre Sağlık Müdürlüğü yok mu. Bunu görmüyorlar mı. İnşaat alanı gün geçtikçe genişletildi. Baktılar vatandaştan bir tepki yok genişletme yaptılar. Buradaki yıllardır duran badem ağaçlarını kestiler. Biz vatandaş olarak buraya sanayi sitesi yapılmasını kabul etmiyoruz. Biz geleceğimizi düşünüyoruz. Burada çocuklarımız yaşıyor” diye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

...

23 Ekim 2017 12:29
Sivrihisara veya Çukurhisara kadar sanayi yapalım diyen hemşehrilerim, verimli ekim alanına sanayi mi yapılır bir düşünsünler. Sultandere tarafında sanayi bölgesi alanına yapacaklar. En doğrusuda bu şekilde olması. Zaten ülkenin tarımsal üretimi yetersiz birde millet rahatsız olacak diye verimli alanlar mı yok edilsin?

bunların amacı başka

24 Ekim 2017 08:04
Amaç ağaç kesmek ,tarlayı kurutmak,akan dere varsa orayı yok etmek en önemli görevleri .

Hadi Sungur

23 Ekim 2017 15:13
Hava ikmal dahil olmak üzere sanayiyi Sivrihisarın verimsiz Kepir topraklarına taşıyalım. Bıktık uçak gürültüsünden!!!!

SANAYİİ ESNAFLARI

23 Ekim 2017 10:43
bu sanayileri kapatalım , veya yıkalım . hiç olmazsa sivrihisar polatlı tarafına gönderelim . yada boz dağın arkasına gönderelim fakat oraya da gelir konut yaparsınız . sonra suçlu gene sanayici , esnaf olur . ne işiniz var sanayi bölgesine konut yaparsınız .

Ahmet

23 Ekim 2017 10:10
Koca kentte yer mi kalmadı gidip Sultandere'ye sajayi sitesi yapıyorlar???Ankara Yolu Sivrihisar'a kadar, Bursa Yolu Çukurhisar'a kadar musait.
KOMİK SAVUNMA
KOMİK SAVUNMA
Eskişehir'de uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklu olarak yargılanan sanık "Ben kalp ve şeker hastasıyım, tedavi olmak amacıyla kullanıyordum" şeklinde ilginç bir savunma yaptı.
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından çocuklar için umuma açık yerlerin denetlendiği uygulamada, bıçak, tabanca ve dal sigaralar ele geçirildi.
MALATYA'DAKİ ÇİRKİN EYLEMİ KINIYORUZ
MALATYA'DAKİ ÇİRKİN EYLEMİ KINIYORUZ
Eskişehir Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Kamer Ali Durur, Malatya’da Alevi vatandaşların evlerine kırmızı boya ile çarpı işareti yapılması ile ilgili konuştu.
Öğretmenler Parkı açılıyor
Öğretmenler Parkı açılıyor
Odunpazarı Belediyesi’nin öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesi olan ‘Öğretmenler Parkı açılıyor.
ESKİŞEHİR'E GÜNÜ BİRLİK TEDAVİYE GELİNİYOR
61 MİLYON HAYALİ
61 MİLYON HAYALİ
Milli Piyango İdaresi’nin 61 Milyon TL olarak belirlenen yılbaşı ikramiyesini açıklamasının ardından vatandaşları büyük ikramiye heyecanı sardı.
FETÖ'CÜ ÖĞRETMENLERE 65 YIL HAPİS
FETÖ'CÜ ÖĞRETMENLERE 65 YIL HAPİS
Eskişehir’de Fetullahçı terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında yargılanan sanıklara çeşitli hapis cezaları verildi.
BAŞKAN ÖLÜMDEN DÖNDÜ
BAŞKAN ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Ankara'da trafik kazası geçirdi.
İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL
İLÇENİN YARISI KANSER SEBEBİ TERMİK SANTRAL
Eskişehir'de bir etkinliğe katılan CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç, termik santrallerin kansere neden olduğunu belirterek, "Bizim Elbistan'da ilçenin yarısı kanser hastası" dedi.