SANAYİ TEPKİSİ

Son Güncelleme : 23 Ekim 2017 09:10
SANAYİ TEPKİSİ

Sultandere Mahallesi'nde yapımına başlanan sanayi sitesi, mahallede yaşayan vatandaşların tepkisine neden oldu. Mahalleliler, “Buraya sanayi sitesi istemiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Gazetemizin gündeme getirdiği sanayi sitesi alanı mahallelinin de tepkisine neden oldu. Mahalle sakinleri dün bir araya gelerek, bu sanayiyi istemediklerini dile getirdiler. Mahalle sakinleri adına konuşan Salih Ergün, “Biz burası ile ilgili gerekli mercilere dilekçeler verdik. Küçük sanayiyi kaldırmaya uğraşıyorlar, BAKSAN Sanayi sitesini kaldırmaya uğraşıyorlar. Şimdi, bunlar ortadayken, bu yeni yapılan sanayi sitesinin yerleşim yerlerine bu kadar yakın olması doğru mudur. Biz hakkımızı arıyoruz. Gelin burada Sultandere Köyü'ne bir çare bulun. Köy halkı tamamen itiraz ediyor” dedi.

Yetkililer incelesin

Mahallede ikamet eden Mehmet Gökalp ise, burasının yerleşim bölgesine çok yakın bir yer olduğunu belirterek, yetkililere seslendi. Gökalp, “Bu Eskişehir'in Çevre Sağlık Müdürlüğü yok mu. Bunu görmüyorlar mı. İnşaat alanı gün geçtikçe genişletildi. Baktılar vatandaştan bir tepki yok genişletme yaptılar. Buradaki yıllardır duran badem ağaçlarını kestiler. Biz vatandaş olarak buraya sanayi sitesi yapılmasını kabul etmiyoruz. Biz geleceğimizi düşünüyoruz. Burada çocuklarımız yaşıyor” diye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

...

23 Ekim 2017 12:29
Sivrihisara veya Çukurhisara kadar sanayi yapalım diyen hemşehrilerim, verimli ekim alanına sanayi mi yapılır bir düşünsünler. Sultandere tarafında sanayi bölgesi alanına yapacaklar. En doğrusuda bu şekilde olması. Zaten ülkenin tarımsal üretimi yetersiz birde millet rahatsız olacak diye verimli alanlar mı yok edilsin?

bunların amacı başka

24 Ekim 2017 08:04
Amaç ağaç kesmek ,tarlayı kurutmak,akan dere varsa orayı yok etmek en önemli görevleri .

Hadi Sungur

23 Ekim 2017 15:13
Hava ikmal dahil olmak üzere sanayiyi Sivrihisarın verimsiz Kepir topraklarına taşıyalım. Bıktık uçak gürültüsünden!!!!

SANAYİİ ESNAFLARI

23 Ekim 2017 10:43
bu sanayileri kapatalım , veya yıkalım . hiç olmazsa sivrihisar polatlı tarafına gönderelim . yada boz dağın arkasına gönderelim fakat oraya da gelir konut yaparsınız . sonra suçlu gene sanayici , esnaf olur . ne işiniz var sanayi bölgesine konut yaparsınız .

Ahmet

23 Ekim 2017 10:10
Koca kentte yer mi kalmadı gidip Sultandere'ye sajayi sitesi yapıyorlar???Ankara Yolu Sivrihisar'a kadar, Bursa Yolu Çukurhisar'a kadar musait.
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.