SANAYİ TEPKİSİ

Son Güncelleme : 23 Ekim 2017 09:10
SANAYİ TEPKİSİ

Sultandere Mahallesi'nde yapımına başlanan sanayi sitesi, mahallede yaşayan vatandaşların tepkisine neden oldu. Mahalleliler, “Buraya sanayi sitesi istemiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Gazetemizin gündeme getirdiği sanayi sitesi alanı mahallelinin de tepkisine neden oldu. Mahalle sakinleri dün bir araya gelerek, bu sanayiyi istemediklerini dile getirdiler. Mahalle sakinleri adına konuşan Salih Ergün, “Biz burası ile ilgili gerekli mercilere dilekçeler verdik. Küçük sanayiyi kaldırmaya uğraşıyorlar, BAKSAN Sanayi sitesini kaldırmaya uğraşıyorlar. Şimdi, bunlar ortadayken, bu yeni yapılan sanayi sitesinin yerleşim yerlerine bu kadar yakın olması doğru mudur. Biz hakkımızı arıyoruz. Gelin burada Sultandere Köyü'ne bir çare bulun. Köy halkı tamamen itiraz ediyor” dedi.

Yetkililer incelesin

Mahallede ikamet eden Mehmet Gökalp ise, burasının yerleşim bölgesine çok yakın bir yer olduğunu belirterek, yetkililere seslendi. Gökalp, “Bu Eskişehir'in Çevre Sağlık Müdürlüğü yok mu. Bunu görmüyorlar mı. İnşaat alanı gün geçtikçe genişletildi. Baktılar vatandaştan bir tepki yok genişletme yaptılar. Buradaki yıllardır duran badem ağaçlarını kestiler. Biz vatandaş olarak buraya sanayi sitesi yapılmasını kabul etmiyoruz. Biz geleceğimizi düşünüyoruz. Burada çocuklarımız yaşıyor” diye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

...

23 Ekim 2017 12:29
Sivrihisara veya Çukurhisara kadar sanayi yapalım diyen hemşehrilerim, verimli ekim alanına sanayi mi yapılır bir düşünsünler. Sultandere tarafında sanayi bölgesi alanına yapacaklar. En doğrusuda bu şekilde olması. Zaten ülkenin tarımsal üretimi yetersiz birde millet rahatsız olacak diye verimli alanlar mı yok edilsin?

bunların amacı başka

24 Ekim 2017 08:04
Amaç ağaç kesmek ,tarlayı kurutmak,akan dere varsa orayı yok etmek en önemli görevleri .

Hadi Sungur

23 Ekim 2017 15:13
Hava ikmal dahil olmak üzere sanayiyi Sivrihisarın verimsiz Kepir topraklarına taşıyalım. Bıktık uçak gürültüsünden!!!!

SANAYİİ ESNAFLARI

23 Ekim 2017 10:43
bu sanayileri kapatalım , veya yıkalım . hiç olmazsa sivrihisar polatlı tarafına gönderelim . yada boz dağın arkasına gönderelim fakat oraya da gelir konut yaparsınız . sonra suçlu gene sanayici , esnaf olur . ne işiniz var sanayi bölgesine konut yaparsınız .

Ahmet

23 Ekim 2017 10:10
Koca kentte yer mi kalmadı gidip Sultandere'ye sajayi sitesi yapıyorlar???Ankara Yolu Sivrihisar'a kadar, Bursa Yolu Çukurhisar'a kadar musait.
HOBİ BAHÇELERİ İÇİN  KURA ÇEKİMİ YAPILACAK
HOBİ BAHÇELERİ İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILACAK
Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün en çok rağbet gören çalışmalarından biri de hobi bahçeleri oldu.
ŞANTİYEYİ HIRSIZLARDAN KORUDU
ŞANTİYEYİ HIRSIZLARDAN KORUDU
Eskişehir'de şantiye içerisinde bağlı Kamber isimli Anadolu Çoban Köpeği'nin hırsızlara karşı verdiği mücadele güvenlik kamerasına yansıdı. 
LÖSEV KAMPÜSTE
LÖSEV KAMPÜSTE
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencileri, “LÖSEV Kampüste” projesi kapsamında, Eskişehir Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nı (LÖSEV) ağırladı. 
FİGEN KAHYA ANA KADEMEDE
FİGEN KAHYA ANA KADEMEDE
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin seçilmesinin ardından listesinde bulunan Figen Kahya, Merkez Yürütme Kurulunda (MYK) yer aldı. 
 BANKA NAKİL  ARACINI SOYDULAR
BANKA NAKİL ARACINI SOYDULAR
Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bir bankanın para nakil aracını soydukları ileri sürülen 2 şüpheli Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde yakalandı.
 BÜYÜKERŞEN VE ATAÇ'A  'GÖNÜL' ÖDÜLÜ
BÜYÜKERŞEN VE ATAÇ'A 'GÖNÜL' ÖDÜLÜ
Türkiye Yardım Sevenler Derneği, Ankara’da düzenlediği törenle 90. Yıl Anısına Gönül Ödülleri’ni verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ‘Gönül Ödülü’ne layık görüldü.
ESKİŞEHİR'DE KAZA:3 YARALI
ESKİŞEHİR'DE KAZA:3 YARALI
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı. 
10 BİN LİRAYI GERİ GETİRDİ
10 BİN LİRAYI GERİ GETİRDİ
 Eskişehir'de döviz bürosu çalışanı tarafından fazla 10 bin lira ödeme yapılan vatandaş, kendisine yanlışlıkla verildiğini öğrenince parayı geri getirerek teslim etti.
BASIN MENSUPLARINA SALDIRDILAR
BASIN MENSUPLARINA SALDIRDILAR
Eskişehir'de uyuşturucu madde satıcısı 2 kişi adliyeye sevk edilirken, yakınları tehdit hakaret ve küfürlerle basın mensuplarının üzerine yürüdü. Bu sırada adliyeye giriş yapan uyuşturucu satıcısı önce küfür etti, ardından ise basın mensuplarına 'terbiyesiz' dedi.