SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR

20 Mayıs 2018 16:43
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.

Refah sağlıyor

Ziyaretleri sırasında hem Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin hem de Eskişehir Sanayi Odası’nın Türkiye’nin önde gelen sanayi bölgesi ve kuruluşları arasında yer aldığına dikkat çeken Çakırözer, ESO ve OSB’nin 50 bin kişiye istihdam, 250 bin ile 300 bin kişiye iş, aş, refah bir gelecek sağladığını belirtti. ESO ve OSB’nin yan kuruluşlarıyla birlikte hem Eskişehir hem de Türkiye’nin istihdamına, refahına büyük katkılar sağladığını belirten Çakırözer, “Eskişehir sanayimiz ülkemizin sanayi yapılanmasında Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren önemli bir yere sahip. Ancak sanayide hak ettiği yere sahip değil. Eskişehirimiz sanayide hak ettiği yerinin daha yukarılarına çıkarılmalıdır” dedi.

Hak ettiği yere gelmeli

Çakırözer, Eskişehir ve Türkiye’de sanayinin daha ileri noktalar gidebilmesinin siyasetten, iş insanına herkesin çok önemsediği bir konu olduğunu belirterek, Eskişehir’in havacılık ve raylı sistemler alanında bölgesel güç olması gerektiğini vurguladı. Çakırözer, “Bu konuda hem Eskişehir Sanayi Odamıza hem de Eskişehir Sanayi Bölgemiz yönetimlerine büyük görevler düşmekte” dedi. Eskişehir’nin sanayi alanında hak ettiği yerin çok altında olduğunu belirten Çakırözer, “Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren önemli bir yeri olan Eskişehirimiz sanayide hak ettiği yerde değil. Yüzbinlerce aileye iş aş sağlayan Eskişehir sanayimiz bir an önce hak ettiği yere çıkarılmalıdır” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

786 YILDIR AYAKTA DURUYOR
786 YILDIR AYAKTA DURUYOR
Anadolu'nun en büyük ahşap direkli camilerinden olan, Sivrihisar Belediyesinin yaptığı başvuru sonrası 2016'da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine eklenen Ulu Cami, 786 yıldır ihtişamını kaybetmeden ayakta duruyor.
HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI
HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI
Eskişehir’de, bir apartmana gece geç saatlerde giren iki hırsız bisiklet çalarken güvenlik kameralarına yakalandı. Bisiklet sahibi Aytaç Korum, 3 ay önce büyük zahmetlerle aldığı ve arkadaşı gibi gördüğü bisikletinin bulunmasını istiyor.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefonda kendisini polis olarak tanıtan şüphelinin yönlendirmesiyle bankadan 100 bin lira çekmeye çalışan 86 yaşındaki kişi, dolandırılmaktan son anda kurtarıldı.
ŞEHRİN TARİHİNE  IŞIK TUTULUYOR
ŞEHRİN TARİHİNE IŞIK TUTULUYOR
Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerinin çalışmalar yaptığı Şarhöyük Kazı Alanı'nda bulunan 4 bin yıl öncesine ait kalıntılar Eskişehir'in tarihine ışık tutuyor.
SÜRÜCÜLERE BAYRAM UYARISI
SÜRÜCÜLERE BAYRAM UYARISI
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, trafik yoğunluğunun üst seviyelere çıktığı bayram tatilinde trafiğe çıkacak sürücülere uyarılarda bulundu.
SIRA DIŞI MESLEKLER  ÇOCUKLARLA BULUŞTU
SIRA DIŞI MESLEKLER ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Espark Alışveriş Merkezi’nde Sıra Dışı Meslekler'de gerçekleşen etkinliklerde, tüm çocuklar henüz var olmayan meslekleri deneyimledi.
SAZOVA'DA EĞLENCELİ YARIŞMA
SAZOVA'DA EĞLENCELİ YARIŞMA
Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu’nun organize ettiği IOM sınıfı Radyo Kontrollü Yat Yarışları Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası, Sazova Göleti’nde yapılan yarışların ardından gerçekleştirilen kupa töreni ile tamamlandı.
SARAR'A TEŞEKKÜR
SARAR'A TEŞEKKÜR
Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Karagülle ve idari mali işler Müdürü Yüksel Solmaz, Sarar Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar’ı ziyaret ederek hastaneye katkılarından dolayı teşekkür ettiler.
MİHALGAZİ’DE  SİNEMA KEYFİ
MİHALGAZİ’DE SİNEMA KEYFİ
Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Açık Hava Sinema Geceleri’ etkinliği Mihalgazi İlçe Merkezi ve Bozaniç Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.