SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR

20 Mayıs 2018 16:43
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.

Refah sağlıyor

Ziyaretleri sırasında hem Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin hem de Eskişehir Sanayi Odası’nın Türkiye’nin önde gelen sanayi bölgesi ve kuruluşları arasında yer aldığına dikkat çeken Çakırözer, ESO ve OSB’nin 50 bin kişiye istihdam, 250 bin ile 300 bin kişiye iş, aş, refah bir gelecek sağladığını belirtti. ESO ve OSB’nin yan kuruluşlarıyla birlikte hem Eskişehir hem de Türkiye’nin istihdamına, refahına büyük katkılar sağladığını belirten Çakırözer, “Eskişehir sanayimiz ülkemizin sanayi yapılanmasında Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren önemli bir yere sahip. Ancak sanayide hak ettiği yere sahip değil. Eskişehirimiz sanayide hak ettiği yerinin daha yukarılarına çıkarılmalıdır” dedi.

Hak ettiği yere gelmeli

Çakırözer, Eskişehir ve Türkiye’de sanayinin daha ileri noktalar gidebilmesinin siyasetten, iş insanına herkesin çok önemsediği bir konu olduğunu belirterek, Eskişehir’in havacılık ve raylı sistemler alanında bölgesel güç olması gerektiğini vurguladı. Çakırözer, “Bu konuda hem Eskişehir Sanayi Odamıza hem de Eskişehir Sanayi Bölgemiz yönetimlerine büyük görevler düşmekte” dedi. Eskişehir’nin sanayi alanında hak ettiği yerin çok altında olduğunu belirten Çakırözer, “Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren önemli bir yeri olan Eskişehirimiz sanayide hak ettiği yerde değil. Yüzbinlerce aileye iş aş sağlayan Eskişehir sanayimiz bir an önce hak ettiği yere çıkarılmalıdır” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle