SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR

20 Mayıs 2018 16:43
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.

Refah sağlıyor

Ziyaretleri sırasında hem Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin hem de Eskişehir Sanayi Odası’nın Türkiye’nin önde gelen sanayi bölgesi ve kuruluşları arasında yer aldığına dikkat çeken Çakırözer, ESO ve OSB’nin 50 bin kişiye istihdam, 250 bin ile 300 bin kişiye iş, aş, refah bir gelecek sağladığını belirtti. ESO ve OSB’nin yan kuruluşlarıyla birlikte hem Eskişehir hem de Türkiye’nin istihdamına, refahına büyük katkılar sağladığını belirten Çakırözer, “Eskişehir sanayimiz ülkemizin sanayi yapılanmasında Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren önemli bir yere sahip. Ancak sanayide hak ettiği yere sahip değil. Eskişehirimiz sanayide hak ettiği yerinin daha yukarılarına çıkarılmalıdır” dedi.

Hak ettiği yere gelmeli

Çakırözer, Eskişehir ve Türkiye’de sanayinin daha ileri noktalar gidebilmesinin siyasetten, iş insanına herkesin çok önemsediği bir konu olduğunu belirterek, Eskişehir’in havacılık ve raylı sistemler alanında bölgesel güç olması gerektiğini vurguladı. Çakırözer, “Bu konuda hem Eskişehir Sanayi Odamıza hem de Eskişehir Sanayi Bölgemiz yönetimlerine büyük görevler düşmekte” dedi. Eskişehir’nin sanayi alanında hak ettiği yerin çok altında olduğunu belirten Çakırözer, “Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren önemli bir yeri olan Eskişehirimiz sanayide hak ettiği yerde değil. Yüzbinlerce aileye iş aş sağlayan Eskişehir sanayimiz bir an önce hak ettiği yere çıkarılmalıdır” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, öğrencilerle kartopu oynadı. 
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
Eskişehir’de etkili olan kar yağışı nedeniyle bir aracın üzerine ağaç devrildi. Olay sırasında araç içinde kimsenin olmaması sebebi ile kaza maddi hasarla atlatıldı. 
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
Kar yağışı dolayısıyla yarın okullar tatil.
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar’ı makamında ziyaret etti.
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’yi ziyaret etti. Süllü, Deliklitaş Mahallesi’nde atıl olarak duran Verem Savaş Dispanseri’nin eski hizmet binasının güvenlik açısından kaygı yarattığını belirtti.
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir’de yaşayan Bayburtlular ile buluştu. Odunpazarı’nda bulunan Eskişehir Bayburtlular Derneğini ziyaret eden Kurt, Bayburtlular ile 31 Martta yapılacak yerel seçimlere kadar birçok konuda sohbet etti.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. 
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Eskişehir'in bir çok sorununun olduğunu ve bu sorunların çözülemeyecek sorunlar olmadığını söyledi.