SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR

20 Mayıs 2018 16:43
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.

Refah sağlıyor

Ziyaretleri sırasında hem Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin hem de Eskişehir Sanayi Odası’nın Türkiye’nin önde gelen sanayi bölgesi ve kuruluşları arasında yer aldığına dikkat çeken Çakırözer, ESO ve OSB’nin 50 bin kişiye istihdam, 250 bin ile 300 bin kişiye iş, aş, refah bir gelecek sağladığını belirtti. ESO ve OSB’nin yan kuruluşlarıyla birlikte hem Eskişehir hem de Türkiye’nin istihdamına, refahına büyük katkılar sağladığını belirten Çakırözer, “Eskişehir sanayimiz ülkemizin sanayi yapılanmasında Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren önemli bir yere sahip. Ancak sanayide hak ettiği yere sahip değil. Eskişehirimiz sanayide hak ettiği yerinin daha yukarılarına çıkarılmalıdır” dedi.

Hak ettiği yere gelmeli

Çakırözer, Eskişehir ve Türkiye’de sanayinin daha ileri noktalar gidebilmesinin siyasetten, iş insanına herkesin çok önemsediği bir konu olduğunu belirterek, Eskişehir’in havacılık ve raylı sistemler alanında bölgesel güç olması gerektiğini vurguladı. Çakırözer, “Bu konuda hem Eskişehir Sanayi Odamıza hem de Eskişehir Sanayi Bölgemiz yönetimlerine büyük görevler düşmekte” dedi. Eskişehir’nin sanayi alanında hak ettiği yerin çok altında olduğunu belirten Çakırözer, “Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren önemli bir yeri olan Eskişehirimiz sanayide hak ettiği yerde değil. Yüzbinlerce aileye iş aş sağlayan Eskişehir sanayimiz bir an önce hak ettiği yere çıkarılmalıdır” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

HAMBURGER İÇİN 18 SAAT BEKLEDİLER
HAMBURGER İÇİN 18 SAAT BEKLEDİLER
İngiltere'nin başkenti Londra'da binlerce kişi, kentte ilk şubesini açan Asya merkezli fast-food firmasının önünde hamburger ve tavukburger alabilmek için saatlerce bekledi.
SÜLLÜ'NÜN SAMSUN TEMASLARI
SÜLLÜ'NÜN SAMSUN TEMASLARI
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, aday belirleme süreci ile ilgili olarak Genel Merkez tarafından görevlendirildiği Samsun’da sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve odalar ile bir araya geldi.
ÇALIŞKAN'DAN  SEYİTGAZİ ZİYARETİ
ÇALIŞKAN'DAN SEYİTGAZİ ZİYARETİ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
ÖĞRENCİLERE  HOŞGELDİN ETKİNLİĞİ
ÖĞRENCİLERE HOŞGELDİN ETKİNLİĞİ
Makina Mühendisleri Odası tarafından Endüstri Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencilerine yönelik “Bölüme Hoşgeldin Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.
TGB PANEL DÜZENLEYECEK
TGB PANEL DÜZENLEYECEK
Türkiye Gençlik Birliği Temsilcisi Yunus Emre Özgün, yarın ekonomik prangalardan kurtulmanın yollarını tartışacakları panel gerçekleştireceklerini söyledi.
ETO ÜYELERİ  FUARA KATILDI
ETO ÜYELERİ FUARA KATILDI
Eskişehir Ticaret Odası’nın gelinlik, mefruşat ve hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren üyeleri İzmir’de düzenlenen Fashion Prime fuarını ziyaret etti.
SORKUN ÇÖMLEĞİNİN  HİKAYESİ ANLATILDI
SORKUN ÇÖMLEĞİNİN HİKAYESİ ANLATILDI
Eskişehir Ticaret Odasında bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, 2018 Avrupa Kültürel Miras yılı kapsamında, Sorkun Çömleği kitabı yayınladı.
MİHALIÇÇIK'IN  ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
MİHALIÇÇIK'IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
Büyükşehir Belediyesi, Mihalıççık ilçe merkezindeki cadde ve meydanda asfalt çalışması gerçekleştirdi.
  HAMAMYOLU'NA  'KEDİ EVLERİ' KONULDU
HAMAMYOLU'NA 'KEDİ EVLERİ' KONULDU
Odunpazarı Belediyesi, Haluk Levent tarafından kurulan ve Türkiye çapında bir örgütlenmeye sahip olan ‘Ahbap’ ile çalışmalarına devam ediyor.