SANAT VE TASARIMDA İLK MEZUN HEYECANI

02 Temmuz 2017 15:50
SANAT VE TASARIMDA İLK MEZUN HEYECANI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden mezun olan öğrenciler için Osmangazi Üniversitesi stadında mezuniyet töreni düzenlendi.

Gurur ve mutluluk

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Fen Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Sanat ve Tasarım Fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun da ESOGÜ Stadyumu’nda düzenlenen törenle 2017 yılı mezunlarını vermesiyle üniversitedeki mezuniyet heyecanı sona erdi. Sanat ve Tasarım Fakültesi ilk mezunlarını vermenin gurur ve mutluluğunu yaşadı.

Hedefe giden yol

Törende mezun öğrenciler adına konuşan Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü öğrencisi Furkan Demirtaş, mezuniyet sevinç ve heyecanının bir son olmadığının, belki de çok daha zorlu ve engebeli yolların başlangıcı olduğunun farkında olduklarını ancak hedeflerine giden yolda karşılarına hangi zorluklar çıkarsa çıksın inançları olduğunu ifade etti.

Vatan borcu

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, eğitim seviyesi yüksek insan gücüne sahip olmanın içinde bulunduğumuz yüzyılda ülkeler için büyük önem taşıdığını belirtirken, genç nüfuslu ülkemizde de eğitim, öğretim ve araştırmaların kalitesinin artırılmasının, çok daha güçlü bir Türkiye için gerekli olduğunu söyledi. Gönen donanmış bireyler olarak çalışmanın vatan borcu olduğunu söyledi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Dünya Dönüyor

03 Temmuz 2017 22:05
Yahu daha dün, Senegal de bu şahıs Türk eğitim sistemine laf ediyordu, şimdi beöyle diyor. Açıklasın senagelde söylediklerini
SERVİS VE KANTİNLERE DENETİM
SERVİS VE KANTİNLERE DENETİM
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, öğrencilerin sağlıklı beslenme ve güvenli ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan kantin ve servis araçlarını denetledi.
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir'de 'Kablo hırsızlığı' yaptıkları iddiası ile yakalanarak gözaltına alınan 5 şahıs adliyeye sevk edildi. 
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.