SANAT VE TASARIMDA İLK MEZUN HEYECANI

02 Temmuz 2017 15:50
SANAT VE TASARIMDA İLK MEZUN HEYECANI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden mezun olan öğrenciler için Osmangazi Üniversitesi stadında mezuniyet töreni düzenlendi.

Gurur ve mutluluk

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Fen Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Sanat ve Tasarım Fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun da ESOGÜ Stadyumu’nda düzenlenen törenle 2017 yılı mezunlarını vermesiyle üniversitedeki mezuniyet heyecanı sona erdi. Sanat ve Tasarım Fakültesi ilk mezunlarını vermenin gurur ve mutluluğunu yaşadı.

Hedefe giden yol

Törende mezun öğrenciler adına konuşan Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü öğrencisi Furkan Demirtaş, mezuniyet sevinç ve heyecanının bir son olmadığının, belki de çok daha zorlu ve engebeli yolların başlangıcı olduğunun farkında olduklarını ancak hedeflerine giden yolda karşılarına hangi zorluklar çıkarsa çıksın inançları olduğunu ifade etti.

Vatan borcu

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, eğitim seviyesi yüksek insan gücüne sahip olmanın içinde bulunduğumuz yüzyılda ülkeler için büyük önem taşıdığını belirtirken, genç nüfuslu ülkemizde de eğitim, öğretim ve araştırmaların kalitesinin artırılmasının, çok daha güçlü bir Türkiye için gerekli olduğunu söyledi. Gönen donanmış bireyler olarak çalışmanın vatan borcu olduğunu söyledi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Dünya Dönüyor

03 Temmuz 2017 22:05
Yahu daha dün, Senegal de bu şahıs Türk eğitim sistemine laf ediyordu, şimdi beöyle diyor. Açıklasın senagelde söylediklerini
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.