Saklı Lezzet Durağı:Park Lokantası

17 Aralık 2018 11:25
Saklı Lezzet Durağı:Park Lokantası

SÖYLEŞİ: FERİT OKTAŞ-SEVCAN DEMİRCAN 

Gastro gezginler olarak bu haftaki lezzet keşfimizde Park Lokantası’ndaydık. Sıcacık, samimi karşılaması ve bitmesini hiç istemediğimiz hoş sohbeti ile işletmecisi Mustafa Bey’in eşliğinde Park Lokantası’na ziyaretimizi yaptık.

Günü sabahın ilk ışıkları ile saat 05:00’de karşılayan bu işletme için asıl yoğunluk öğle saatlerinde başlıyor. Bir sonraki güne müşterilerine özenle hazırlanmak için de 15:00’ de günü kapatıyor Park Lokantası. Geniş yelpazede birbirinden enfes çorba ve sulu yemek çeşitleri, ana yemekleri ve her gün, o gün için özel olarak hazırlanan spesiyal yemeği ile lezzet severleri karşılıyor.

PARK LOKANTASI”

İşletmecisi Mustafa Bey’in geçmişten bugüne uzanan lezzet serüvenin hikayesini kendisinden keyifle dinledik.

Mustafa Demir 1968 yılından itibaren tam deyimi ile çekirdekten yetişerek bu sektörle iç içe olmuştur. Çalışma geçmişinde mutfak ve mutfak malzemelerinin tedarik süreçlerinde görev almıştır. 1996 yılında emekli olduktan sonra hayalindeki işletmeyi açması zaman alan Mustafa Bey, 2006 yılında işletmesinin açılışını yaparak hayallerini gerçekleştirmiştir. O günden bugüne, lokantasında özenle hazırlanan her yemeğini tatmak için müdavimlerini arttırarak ilerlemektedir. Günlük 13 çeşit yemeği, olmazsa olmaz çorbaları ve özel yemekleri ile bilinen Park Lokantası birbirinden güzel tatlarla lezzet severleri karşılamaktadır.

GEZGİNİN YORUMU

Dumanı üstünde tüten şifa kaynağı gerdan çorbası ile tadımımıza başladık. Dana etinden özel olarak hazırlanıp, terbiye edilen bu çorba adeta damaklarımızda bir lezzet şöleni yarattı. Her biri ayrı ayrı lezzetli bamya çorbası, kelle paça, işkembe ve mercimek çorbalarını da mutlaka tatmalısınız. Çorbaları tatmak için günlerinizi planlamanız gerekli zira Salı-Cuma-Cumartesi gerdan çorbası, Çarşamba bamya çorbası ve Pazartesi-Perşembe kelle paça çorbası hizmeti verilmektedir. Sulu yemeklerinden Hasanpaşa köftesini de ayrıca beğendiğimizi belirtmek isteriz. Gastro gezginler olarak bu enfes lezzetleri tatmak için yolunuzu buraya düşürmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

FİYATLARI NASIL?

Çorbalar ortalama 5-7 TL

Sulu yemekler ortalama 8-15 TL

Et yemekleri ortalama 15 TL

NASIL GİDİLİR?

Ertuğrulgazi Mahallesi Çilem Caddesi, Tepebaşı Telefon: 0222 310 35 95

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama