SAKLI KALMIŞ TURİZM CENNETİ

04 Temmuz 2018 17:26
SAKLI KALMIŞ TURİZM CENNETİ

Eskişehir'de Frigler tarafından yıllarca kullanılan ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Zahran Vadisi, keşfedilmeyi bekliyor.

Yetkililere çağrı


Seyitgazi ilçesine bağlı Göcenoluk Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Zahran Vadisi, düzgün bir yolunun bulunmaması nedeniyle turistler tarafından ziyaret edilemiyor. Vadiye gelen turistlerin ihtiyaçları çevrede yaşayan vatandaşlar tarafından giderilirken, Göcenoluk Mahalle Muhtarı Nasıf Şükrü Özyavuz yetkililere çağrıda bulundu.

Doğasını koruduk


Vadideki tarihin yeniden canlandırılmasının mümkün olduğunu ifade eden Özyavuz, "Buradaki mağaralarda çeşit çeşit odalar var, yaşantı yerleri var. Biz buraları kendi imkanlarımız ile koruduk. Etrafında, yakınında ateş yaktırmadık. Doğasını bozdurmadık. Yolumuz olmadığından dolayı faaliyet olmuyor. Yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

05 Temmuz 2018 09:02
Bence yol yapmayın koruyamazsınız. Bırakın meraklısı yürüsün biraz emek versin ulaşsın diğer türlü böyle değerlerimiz zarar görüyor. Bunun birçok örneği var maalesef ülkemizde.

Köylü

05 Temmuz 2018 12:32
Seyitgazi yönünden gelen ve firigya vadisine giden yol çokk kötü. Yıllardır düzgün bir yola sahip olamadık. Bu kadar turistik öneme sahip bir yer hakettigi değeri göremiyor malesef.

Doğa Sever

04 Temmuz 2018 18:46
Bir de , (önce Eskişehir'e)tanıtabilsek!

:))

05 Temmuz 2018 10:50
Seçimlerde kime oy verdiklerini açıklayıp ziyaret edilmeyi bekleyen köy değil mi burası. Böyle bir yer vardı da bugüne kadar neden sesleri çıkmadı acaba. Reklam kokan hareketler bunlar.