SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI

Son Güncelleme : 21 Temmuz 2018 09:07
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI

Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.

Toplumsal etkenler vardır

Sağlıkta şiddetin toplumsal etkenleri vardır diyen Sağlık Personelleri adına açıklama yapan Eskişehir Bilecik Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Akif Aladağ, “Bu etkenler giderilmedikçe sağlık kuruluşlarını tam olarak güvenli ve huzurlu yerler haline getirmek olanaklı değildir. Bütün bu çabalarımıza rağmen iktidarın sağlıkla şiddete yönelik hiçbir adım atmadığını görüyoruz.” diye konuştu.

Dayanışmaya davet ediyoruz

Bu sorunlar sağlık personellerinin can güvenliğinin olmadığının göstergesidir vurgusu yapan Aladağ, “Ancak açık olarak görülen bir başka gerçek, kamu idaresinin sağlık kuruluşlarının ve sağlık çalışanlarının güvenliğini sağlamak için alınması gereken özel önlemleri de almadığı veya bunların yetersiz kaldığıdır. Yaşanan bu olayın son olmasını dilerken, tüm kamuoyunu sağlık çalışanlarıyla dayanışma göstermeye davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Karakaya

21 Temmuz 2018 16:08
Sağlık çalışanları biraz edecekmiş kardeşim sen dikkat ediyormusun işinde sadece sağlık mı her işte dikkat etmeyene saldır o zaman

YİRMİALTI

21 Temmuz 2018 15:31
SAĞLIK ÇALIŞANLARI DA BİRAZ DİKKAT EDECEK . DAVRANIŞLARI BAZEN HİÇ HOŞ OLMUYOR.