SAĞLIK ZİRVESİ

05 Eylül 2018 16:54
SAĞLIK ZİRVESİ

‘2018 Yılı Verimlilik Uygulamaları Toplantısı’ Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper’in katılımlarıyla Eskişehir Şehir Hastanesi’nde gerçekleşti.

Verimlilik uygulamaları

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Alper tarafından yapılan açılış konuşmalarını sonrasında verimlilik uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantıları başladı. Toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Alper, daha verimli işlemler yapmak üzere bilgi ve tecrübe amaçlı toplandıklarını ifade etti.

Çevre illerin sorunları

Alper, “Eskişehir’de 6 çevre ilin sorunlarını değerlendirileceği bir toplantı için bir araya geldik. Bu illerin sağlık müdürleri, kamu hastane başkanları, başhekimleri, sağlık temsilcileri burada toplanacak. Eskişehir Şehir Hastanesi’ni tercih etmemizin sebebi yakında açılacak olan, son kontrolleri yapılan, gördüğümüz kadarıyla da sona gelinen ve her an açılmaya hazır olan Şehir Hastanesi’nde yaparak bölgeye aynı zamanda Şehir Hastanemizi tanıtmak amacıyla burada yapıyoruz. Bildiğim kadarıyla da hastanenin son durumunda görünen bir sorun yok. Yol ile ilgili konular da bitmek üzere" dedi.

Değişim yaşanıyor

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Alper, çevre illerinde Eskişehir’de yapılan ve düzenlenen hastaneler ile alakalı bilgilenmesinin gerektiğini aktardı. Alper, "Eskişehir’de birden fazla hastanenin taşınması, değişmesi nedeni ile bir değişim var. Bu değişimi yönetmek kolay değil ama arkadaşlar uzun süredir değişime hazır, çalışıyorlar. Taşınma senaryoları yaptılar. Ama bizim de aynı zamanda bunun Eskişehir’deki merkezi konumdaki bir hastanenin değişiminden çevre illeri de haberdar etmek gerekiyor" diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Sadelik

06 Eylül 2018 11:57
yav hee hee her an açılmaya hazır, nasıl gidicez biz buraya malum bürokratlar?? yakında oy istemeye geleceksiniz ayağımıza, o zaman görüşürüz havadan atıp konuşmayı...

mert

07 Eylül 2018 15:06
nasıl gideceğini, şehir içi yolları yapan ve ulaşımı sağlayan kuruma soracaksınız