SAĞLIK SOKAĞI AÇILDI

16 Temmuz 2018 16:50
SAĞLIK SOKAĞI AÇILDI

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve bir hafta süreyle bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verileceği “Halk Sağlığı Sokağı”, Es Es Bando'nun mini konseriyle açıldı.

Sağlık görevlileri

Porsuk kenarında bulunan Eskişehir Sağlık Müdürlüğü'nün Şair Fuzuli caddesindeki ek hizmet binasının bulunduğu sokakta hizmete açılan sokak, Türk bayrakları ile donatılırken, çeşitli sağlık hizmetlerinin sunulacağı stantlar da oluşturuldu. Her stant da görevli sağlık görevlilerinin hizmete başlaması önceki düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey ile İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge de katıldı.

Birey ve toplum

Törende ilk konuşmayı yapan Ekişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, “Halk Sağlığı Sokağı” etkinliği ile, birey ve toplum sağlığı ile ilgili farkındalık oluşturmak, sağlığın korunması ve geliştirilmesinin sağlanması, Sağlık Bakanlığınca belirlenen konu ve kampanyaların halka daha etkin duyurulmasını amaçladıklarını dile getirdi.

Tavsiye ediyoruz

Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey ise, Halk Sağlığı Sokağı’nın esas amacının halkı hasta olmadan önce bilinçlendirmek ve koruyucu sağlığı öne çıkarmak olduğunu vurgulayarak, “aya trafiğinin yoğun olduğu bu güzergahta bu amacımıza ulaşacağımızı düşünüyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımıza bu sokağı ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Yönlendirme yapılacak

Etkinlikte açılan stantlarda hafta boyunca ilgili birimler tarafından tansiyon, kan şekeri, boy-kilo ve diyetisyenler tarafından kas-yağ ölçümleri yapılacak. Ayrıca kanser taramaları konusunda ön bilgilendirme yapılıp kanser tarama kiti dağıtılacak ve KETEM’lere (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) yönlendirmeleri yapılacak.

Hizmet verilecek

Bunların yanı sıra açık olduğu tarihler boyunca sokakta tütün ve tütün mamüllerinin zararları, sigarayı bırakma konusunda danışmanlık, diyabet, hipertansiyon, KOAH, yeterli ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite, obezite, ağız diş sağlığı, aile hekimliği gibi konularda halka ücretsiz bilgi ve danışmanlık hizmeti verilecek.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

sağlıkçı

17 Temmuz 2018 08:22
"DEVLET" protokolünde olması gereken kişiler bellidir. Olmaması gerekenler de..

Sena

26 Temmuz 2018 13:25
Açılışta görünmeye ne kadar meraklı bir milletiz. Açılışı 1 kişi yapar ya da nezaketen 2 kişi. 3-4 makas ile kurdeleyi 5 yerinden kesen başka bir millet var mıdır? İş yapmaktan çok gazetede görünmeyi bir şey zannetmek neyin nesidir? Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey ile İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge'yi anladık. Diğerleri kim? Yapmayın etmeyin görgüsüzlüktür. Fotoğraf karesine girmeyi bir şey zannederek nereye kadar?

Helal olsun

17 Temmuz 2018 17:04
Helal olsun.Hizmet vatandaşı ayağına gitmiş.Vatandaş faydalanmasını bilmeli.Çürük dişlerle dolaşacağına gidip ne yapacağını danışmalı.

Çözüm

28 Temmuz 2018 13:55
Kurdela keşme mağdurlarına acizane önerimiz.Kurdela kesmek isteyen herkes makasıyla gelsin.Kurdela gereği karar uzatılsın.Hep beraber kesilsin.Herkes mutlu olsun.

Yazık

28 Temmuz 2018 19:34
İpin bir uçunu bayan tutuyor.Öteki uçunu kim tutuyor.resimde çıkmamış.Kim tutuyorsa gayretleri i boşa gitmiş.

Helal olsun

28 Temmuz 2018 13:52
Sendika başkanlarımızdan çok memnunuz.Bütün işlerimizi onlar yapar.Keşke daha çok sendika başkanımız olsa.Yaşasın var olsunlar.Atamaları bile yaparken yardımcı olurlar.

Ahmet

27 Temmuz 2018 18:22
Bunun fikirin altında yine sendika başkanımız Hüseyin Köksal vardır. Büyük başkan. Tebrikler.

serkan

27 Temmuz 2018 18:20
Gazi sen kimin adamısın? Sen de mi kurdele kestin?

Umut

26 Temmuz 2018 13:09
Çok beğendik ,helal olsun.. işte hizmet

Gazi

26 Temmuz 2018 13:15
Ne demek"DEVLET" protokolünde olması gereken kişiler bellidir. Siz mi karar vereceksiniz.Büyüklerimiz uygun görmüş size ne.Git hizmetten faydalan.
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü Esgaz Sivrihisar bürosunda 1.Etap abonelik kayıtlarında konuştu.
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
CHP Mihalgazi İlçe Örgütü Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Kurt “Aydınlık ve hukuk üstünlüğünün olduğu bir Türkiye için çalışacağız” dedi.
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
 Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, topladıkları mavi kapaklardan tekerlekli sandalye almaya devam ediyor. Son olarak yeni bir akülü sandalye alan dernek, böylece 130 manuel, 6 akülü sandalye almış oldu. 
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge Eskişehir Şehir Hastanesi’nin 30 Ekim 2018 tarihinde açılıp hizmete gireceğini belirtti.
PROJE İPTAL EDİLMELİ
PROJE İPTAL EDİLMELİ
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Alpu Kömürlü Termik Santrali ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuştu.
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu listesini onayladı .
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski öğretmen tutuklandı.
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.