SAĞLIK SOKAĞI AÇILDI

16 Temmuz 2018 16:50
SAĞLIK SOKAĞI AÇILDI

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve bir hafta süreyle bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verileceği “Halk Sağlığı Sokağı”, Es Es Bando'nun mini konseriyle açıldı.

Sağlık görevlileri

Porsuk kenarında bulunan Eskişehir Sağlık Müdürlüğü'nün Şair Fuzuli caddesindeki ek hizmet binasının bulunduğu sokakta hizmete açılan sokak, Türk bayrakları ile donatılırken, çeşitli sağlık hizmetlerinin sunulacağı stantlar da oluşturuldu. Her stant da görevli sağlık görevlilerinin hizmete başlaması önceki düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey ile İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge de katıldı.

Birey ve toplum

Törende ilk konuşmayı yapan Ekişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, “Halk Sağlığı Sokağı” etkinliği ile, birey ve toplum sağlığı ile ilgili farkındalık oluşturmak, sağlığın korunması ve geliştirilmesinin sağlanması, Sağlık Bakanlığınca belirlenen konu ve kampanyaların halka daha etkin duyurulmasını amaçladıklarını dile getirdi.

Tavsiye ediyoruz

Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey ise, Halk Sağlığı Sokağı’nın esas amacının halkı hasta olmadan önce bilinçlendirmek ve koruyucu sağlığı öne çıkarmak olduğunu vurgulayarak, “aya trafiğinin yoğun olduğu bu güzergahta bu amacımıza ulaşacağımızı düşünüyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımıza bu sokağı ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Yönlendirme yapılacak

Etkinlikte açılan stantlarda hafta boyunca ilgili birimler tarafından tansiyon, kan şekeri, boy-kilo ve diyetisyenler tarafından kas-yağ ölçümleri yapılacak. Ayrıca kanser taramaları konusunda ön bilgilendirme yapılıp kanser tarama kiti dağıtılacak ve KETEM’lere (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) yönlendirmeleri yapılacak.

Hizmet verilecek

Bunların yanı sıra açık olduğu tarihler boyunca sokakta tütün ve tütün mamüllerinin zararları, sigarayı bırakma konusunda danışmanlık, diyabet, hipertansiyon, KOAH, yeterli ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite, obezite, ağız diş sağlığı, aile hekimliği gibi konularda halka ücretsiz bilgi ve danışmanlık hizmeti verilecek.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

sağlıkçı

17 Temmuz 2018 08:22
"DEVLET" protokolünde olması gereken kişiler bellidir. Olmaması gerekenler de..

Sena

26 Temmuz 2018 13:25
Açılışta görünmeye ne kadar meraklı bir milletiz. Açılışı 1 kişi yapar ya da nezaketen 2 kişi. 3-4 makas ile kurdeleyi 5 yerinden kesen başka bir millet var mıdır? İş yapmaktan çok gazetede görünmeyi bir şey zannetmek neyin nesidir? Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey ile İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge'yi anladık. Diğerleri kim? Yapmayın etmeyin görgüsüzlüktür. Fotoğraf karesine girmeyi bir şey zannederek nereye kadar?

Helal olsun

17 Temmuz 2018 17:04
Helal olsun.Hizmet vatandaşı ayağına gitmiş.Vatandaş faydalanmasını bilmeli.Çürük dişlerle dolaşacağına gidip ne yapacağını danışmalı.

Çözüm

28 Temmuz 2018 13:55
Kurdela keşme mağdurlarına acizane önerimiz.Kurdela kesmek isteyen herkes makasıyla gelsin.Kurdela gereği karar uzatılsın.Hep beraber kesilsin.Herkes mutlu olsun.

Yazık

28 Temmuz 2018 19:34
İpin bir uçunu bayan tutuyor.Öteki uçunu kim tutuyor.resimde çıkmamış.Kim tutuyorsa gayretleri i boşa gitmiş.

Helal olsun

28 Temmuz 2018 13:52
Sendika başkanlarımızdan çok memnunuz.Bütün işlerimizi onlar yapar.Keşke daha çok sendika başkanımız olsa.Yaşasın var olsunlar.Atamaları bile yaparken yardımcı olurlar.

Ahmet

27 Temmuz 2018 18:22
Bunun fikirin altında yine sendika başkanımız Hüseyin Köksal vardır. Büyük başkan. Tebrikler.

serkan

27 Temmuz 2018 18:20
Gazi sen kimin adamısın? Sen de mi kurdele kestin?

Umut

26 Temmuz 2018 13:09
Çok beğendik ,helal olsun.. işte hizmet

Gazi

26 Temmuz 2018 13:15
Ne demek"DEVLET" protokolünde olması gereken kişiler bellidir. Siz mi karar vereceksiniz.Büyüklerimiz uygun görmüş size ne.Git hizmetten faydalan.