SAADET ZİNCİRİ UYARISI

21 Mart 2018 12:26
SAADET ZİNCİRİ UYARISI

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Başkanı Dilek Gündoğan, binlerce kişinin mağdur olduğu Çiftlik Bank ve benzeri dolandırıcılık yöntemleri hakkında konuştu. 

Saadet zinciri sistemleri hakkında bilgi veren Gündoğan, tüketicilerin son dönemlerde 'piramit satış' sistemi adı verilen yöntemlerle dolandırıldığını belirtti. Dilek Gündoğan, "Daha çok sanal ortamda art niyetli kişilerce gerçekleştirilen ve çeşitli vaatlerle tüketicileri kolay para kazanma yönünde etkileyen bu dolandırıcılık şeklinde, vatandaşlarımız görmedikleri bir yere ya da şirkete para yatırmaları istenmekte ve karşılığında kolay para kazanılacağı vaadiyle kandırılmaktadır” diye konuştu. 
Bu saadet zincirlerinin bir örneğininin Çiftlik Bank dolandırıcılığında yaşandığını hatırlatan Gündoğan, "Bugün de Anadolu Farm isimli sistemin çöktüğü ve nitelikli dolandırıcılık yaptığı basında yer almıştır. Tüketicilerimiz saadet zincirlerinin bir yerde koptuğunu ve kopan saadet zincirinin üyelerine maddi ve manevi zararlar vererek üyelerini mağdur ettiklerini unutmamalılar. Tüketicilerimizden her konuda olduğu gibi bu konuda da dolandırıcılıklara karşı dikkatli ve bilinçli olmalarını istiyoruz” dedi. 
(MY-Y) 

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

cemal

21 Mart 2018 14:13
Kısa yoldan "zengin olma" hayali ne yazık ki, hüsranla bitmektedir. Banker faciasını yaşadık. Bankaların nasıl içinin boşaltıldığını, "mağdur mudileri" yaşadık. Şimdi de ferdi veya bir takım şirketler vaadiyle insanlarımız kandırılıyor. Profesör olmuş kişiler dahi kanıdrılmadı mı? İnsanımızın kandırılmaya müsait bir yapısının olduğu düşüncesindeyim. Yönetimdekiler bile "bizi kandırdılar" demiyorlar mı..!? Ya bu kandıranlar çok akıllı ya da vatandaşımız saf..! Bence bu böyle süreceğe benziyor. Biz de bu " kandırılma iştahı" olduğu müddetce, daha çok kandıran çıkar!

Cem

21 Mart 2018 17:56
Dikkat MAXİNET VURGUNU NUDA GÜNDEME ALIN ÇOK TEHLİKELİ BİR SEKİLDE BÜYÜYOR 25000 ÜYEYE ULAŞMIŞ