RUMELİ BAHARI’NDAN LEZZET ESİNTİSİ

11 Nisan 2016 11:49
RUMELİ BAHARI’NDAN LEZZET ESİNTİSİ

Lezzet turumuzun bu seferki adresi, günün yorgunluğunu atabileceğimiz ve ağız tadıyla bir akşam yemeğinin keyfini çıkaracağımız bir mekan olsun dedik. Akşam olduğunda ve çalışma yaşamının gerginliği tüm benliğinizi sardığında bazen iş çıkışı küçük bir kaçamak yapmak isteriz ya...

SÖYLEŞİ: FERİT OKTAŞ

Sevdiğimiz dostlarla keyifli sohbetlerin eşlik ettiği içki masalarında buluşup neşeli, samimi bir ortamda rahatlamak da bir bakıma yaşam tercihiniz olabilir. Böyle bir talebi olanlar içinde; Eskişehir’de hem lezzetiyle hemde kaliteli ve samimi hizmet sunan akşam restoranlarını da listemize aldık.

Eskişehir, bir bakıma öğrenci kenti olması nedeniyle eğlence sektöründe hızlı bir gelişme kendini gösteriyor. Ancak genelde daha çok gençlere hitap eden disko-bar tarzında yerler bunlar.

Ailelerin ve belli yaş gruplarının gideceği nezih ve huzurlu ortamda eğleneceği restoranlar arasında Eskişehir’de tanınan bir mekan olarak “Rumeli Baharı Restoranı” ziyaret ettik.

Rumeli Baharı işletmecisi Bahar Bilen 1989 yılında Bulgaristan’dan ailecek zorunlu olarak Eskişehir’e göç etmiş bir Balkan çocuğu.

Rumeli Baharı Restorant’ı Doktorlar Caddesi ( Akbank aralığında) bayrak sokak İçindeki bir binanın teras katında hizmet veriyor.

Mekana geldiğimizde; adına yakışır Rumeli-Balkan konsepti ile dekore edilmiş şık ve samimi mekanda olduğunuzu hissediyorsunuz. Rumeli Baharı’nın birbirinden lezzetli Rumeli usulü et yemeklerini ve mezelerinin tadına daha önceden iyi biliyordum zaten.

Bahar Bilen, hizmet sektöründe ki başarılı işletmeciği yanında samimi,cana yakın dost zengini bir sosyal bir insan olarak da taktir ettiğimiz bir arkadaşımızdır.

Bahar Bilen’in Hizmet sektöründeki başarı hikayesini dinleyince ,bunun sırrının kişiliğinde ki sevgi ve saygıyı herkese sinerji olarak yansıtmasın çok büyük bir rolü olduğunu anlayabiliyorsunuz...

BAHAR BİLEN

Bahar Bilen ile Rumeli’nin nefis lezzetlerinin tadarken başarı hikayesini de kendinden dinledik. Bahar Bilen, Balkan göçmeni olarak ailecek Eskişehir’e yerleşince ilk olarak ticaret ile uğraşıyor. 1991’de lokal işletmeciliği ile ilk yeme-içme sektörünün içine giriyor. Daha sonra Eskişehir’de ailecek ve arkadaş gruplarının gidebileceği ve yemek yerken de eğlenebileceği nezih bir mekanın eksikliğini fark eder. Daha önceleri Bulgaristan’da iken gençliğinde babası ile bir kooperatif lokantasında çalışmışlığı vardır. Bu meslekteki deneyimi ve özgüveni ile balkan yöresinin mutfağını temsilen Rumeli Baharı Restorant’ını açar. Eskişehir’in yarısından çoğu Rumeli-Balkan göçmeni olduğu için Rumeli’nin yemekleri beklenen ilgiyi fazlasıyla görür. 110 kişiye hizmet veren içkili salonun yanında 14 kişilik ailelerin özel kutlamalarını yapabileceği bir salonu ve yemekli iş toplantıları için de 20 kişilik bir salonda düşünülmüş. Cuma-Cumartesi günleri Rumeli müziklerinin de sunulduğu şık bir mekan olarak lezzet düşkünlerinin vazgeçilmezi olmuş. Müdavimlerin sloganı ise “ANADOLU BAĞRINDA,RUMELİ BAHARINDA BULUŞALIM”. Olmuş...

NASIL GİDİLİR:

Hoşnudiye Mah. Bayrak Sokak. No:6/4 Eskişehir

www.rumelibahari.com.tr

Tel:0222 222 00 66

FİYATLARI NEDİR:

Bu mekanda ilk defa tablet menü uygulanıyor. Yemek listenize göre fix menü de uygulanabiliyor.

Mütevazı ortalama bir menü kişi başı;

Alkolsüz 55₺ den başlıyor.

İçkili Menü ise 65-70 ₺ (kişi başı) ayrıca grubun çokluğuna göre indirimde olabiliyor.

GEZGİNİN YORUMU

Rumeli ve Anadolu mutfaklarından seçilmiş zengin yemek ve meze menüsü ile misafirlerinize gönül rahatlığı ile ağırlayabileceğiniz, şık ve samimi bir mekan burası. Favori yemekleri;”tepsi kebabı,rumeli köftesi,kebapçesi,kırnajesi,kuru etleri ve Rumeli böreği, deli orman salatası, kırmızı biber dolması, ohri ciğer kebabı,rumeli kebabı “sayabildiklerimiz sadece… Özellikle sadece Rumeli’ye has Manastır köftesinin lezzetini tatmalısınız. Damak tadı,güler yüzlü hizmet, samimiyet ve kalite hepsini bir arada bulmak isteyenler bu nezih mekana gelmeli...

Kaliteli yemeği ve müziği, sıcak atmosferi ile seçkin ailelerin ve grupların hoş saatler geçirmek için tercih ettiği şık bir mekan olmuş Rumeli Baharı…

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.