RÖNTGEN ODASI CİNAYETİNDE KARAR

Son Güncelleme : 05 Aralık 2018 12:12
RÖNTGEN ODASI CİNAYETİNDE KARAR

Eskişehir’de karısıyla aşk yaşadığını öğrendiği kişiyi röntgen odasında bıçaklayarak öldüren sanık, "haksız tahrik indirimi" uygulanarak 12 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.

1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Serdar A. (28), maktul Harun Güler’in (32) yakınları ile taraf avukatları hazır bulundu. Mahkeme heyetinin son sözlerini sorduğu Serdar Aldemir, suçu haksız tahrik altında işlediğini savundu. Sanık, "Evde tartışırken eşime birkaç defa vurduğum doğrudur. Eşim camdan atlayarak kaçtı. Eşimi korkutmak için mutfaktan ekmek bıçağı alıp peşinden iş yerine gittim. Öncesinde maktulün yanına gitmek gibi bir niyetim yoktu. Maktulü öldürmek gibi bir kastım da yoktu" diye konuştu. Sanık avukatı Sadık Hamza Gönenli de müvekkilinin haksız tahrik altında cinayeti işlediğini savunarak, "Müvekkilimin beyanlarına katılıyorum. Suç namus cinayeti mahiyetinde gerçekleştirilmiştir. Cezanın, suçun işlenme nedeni göz önüne alınarak verilmesini talep ediyoruz." diye konuştu. Mahkeme heyeti, cinayetin haksız tahrik altında işlendiğine hükmederek Serdar A.'yı 12 yıl 6 ay hapse mahkum etti.

Olay

Serdar A., 28 Ağustos'ta trafik kazası geçiren Harun Güler'in telefonunda karısıyla yaptığı mesajlaşmaları görünce, hastanenin röntgen odasında bıçaklayarak öldürmüştü.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

esra önel

05 Aralık 2018 16:36
kadına neden ceza yok her şey onun yüzünden oldu oh ne güzel kim bilir başka kimi buldu kimin başını yakcak

kunteper

05 Aralık 2018 16:24
aynı olayı yaşadım,yolverdim gerek yok şimdi on numara yaşıyorum,şerefimle,onurumla,haysiyetimle,ilahi adalete bıraktım,orada alacaklıyım.

eses

05 Aralık 2018 16:20
namus cinayetinde kadini iceri atsinlar biri öldü biri icerde kadin simdi baskalarinin yuvasinida yikabilir

Vatandaş

05 Aralık 2018 14:29
Öldürmek hem dine hem yasaya aykırı kabul edilemez. Şimdi haksız tahriğe neden olan kadın neden cezasız kalıyor yargı önünde. Ölen öldüren kadar o da suçlu değil mi?

esesli

05 Aralık 2018 14:38
doğru karar

Niyazi demirkapı

06 Aralık 2018 11:19
İlk baş cezayı o kadın olacak insana vereceksiniz. Ne yaptı birisini mezara birisini hapishaneye gönderdi. En büyük suçlu kadın. Ama adalet nedense onları korumaktan başka bir işe yaramıyor.