POZİTİF BİLİMDEN UZAKLAŞIYORUZ

15 Eylül 2017 18:33
POZİTİF BİLİMDEN  UZAKLAŞIYORUZ

Tepki gösterdiler

İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen Eğitim İş Şube üyeleri, yeni müfredat ve eğitimle ilgili sorunlara tepki gösterdi. Yeni müfredatın çağdaşlık, bilim ve Cumhuriyet'in kazanımlarından uzak olduğunu belirten Eğitim İş Şube Başkanı Abdülkadir Önder, "Milli bayramlarımız hiçe sayılıyor. Atatürkçülük konuları kısaltılıyor. Pozitif bilimden uzaklaşıyoruz" diye konuştu.

İnsafına terk edildi

Müfredatın yanı sıra okullarda da pekçok olumsuzluk olduğunu ifade eden Önder, "Öğretmen, personel gibi eksiklikler ile okullarımızın çoğu eğitime hazır değil. Öğrenciler ise tarikat ve cemaat yurtlarının insafına terk edildi. Hatta, bu tarikat ve cemaatlerle yapılan protokoller ile okullarımızda MEB'den çok onları göreceğiz. Bizim yolumuz Atatürk ve Cumhuriyet yoludur. Asla dönmeyeceğiz" dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

nedim

15 Eylül 2017 22:04
Kara kalem çizilen maymun resimlerini bilim diye anlatırsan , hurafeleri din diye anlatırsan hoşgörü ve saygılı olmayı teşvik etmezsen tabi uzaklaşırsın. Eski Sovyet rejimi sizin bu kafanızla aynı olduğu için çöktü. Soğuk hoşgörüsüz ve dinsiz. Bütün bu negatifliklerin üzerini Atatürk kelimesi ile kapatamazsınız. Zaten Atatürk ten de haberiniz yok.

kaya

16 Eylül 2017 12:21
atatatürkün ve milli bayramların pozitif bilimle ne alakası var? fen, matematik, fizik, kimya, biyoloji desen neyse...
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.