PORSUK'TA ÇALIŞMALAR HIZLANDI

26 Şubat 2020 15:31
PORSUK'TA ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Eskişehir’in en önemli simgelerinden biri olan ve kenti ortadan ikiye bölen Porsuk Çayı’nda dip temizliği çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Beton temizliği

Bahar gelmeden çalışmaları tamamlamak için yoğun bir çalışma gerçekleştiren ESKİ ekipleri, temizlik için planlı olarak suyu çekilen Porsuk’ta dip temizliğinin yanı sıra tazyikli su ile beton temizliği ve geçiş kapaklarında bakım çalışmalarını da sürdürüyor.

Geçiş kapakları

ESKİ ekiplerince yürütülen çalışmalar çerçevesinde Tülomsaş bölgesinden başlayan ve Kentpark’a kadar devam eden dip temizliğinin yanı sıra Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri de bir yandan suyun çekilmesini fırsat bilerek geçiş kapaklarında bakım gerçekleştiriyor.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Onur

27 Şubat 2020 02:20
Gaga nın ordaki kapakların önüne daha derin bir çökertme havuzu oluşturun. Orada daha iyi kum çamur toplanır ama orayı da düzenli olarak temizlemek lazım.

Halil Toksöz

27 Şubat 2020 01:28
Göçebe toplum alışkanlığı bir türü üstümüzden gitmedi, elimize ne geçerse göle, denize nehre at, ağaç varsa kes yak,öortalığı pislet. Ama artık göç etmediğimiz için de biz bu pisliğin için de oturuyoruz, ne kadar temizlersen temizle biz çöpümüzü sokağa dereye, nehre atarız.

Halil Toksöz'e

27 Şubat 2020 13:36
Porsuktaki durum projenin yanlış yapılmasıdır , yatağındaki adam boyu çamuru bizmi attık . Ayrıca hani botlarla yolcu taşımacılığı yapılacaktı . Olmadı çünkü geçiş kapakları yanlış yapıldı. Şimdi işte böyle 200-300 metrelik mesafede lunapark botları gibi debelenir durur güya dünya birincisi safsatası dinlersin......

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma