POLİSTEN İŞÇİLERE GAZLI MÜDAHALE

Son Güncelleme : 25 Ekim 2019 11:10
POLİSTEN İŞÇİLERE GAZLI MÜDAHALE

Eskişehir'de maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçilere polis müdahale etti. Biber gazının da kullanıldığı müdahalede gözaltılar oldu.

Kentte aynı şirkete ait 3 fabrikadan 4 aydır maaşlarını alamadıklarını öne süren, Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi bir grup işçi, önceki gün kent merkezindeki alışveriş merkezinin önünde çadır kurarak, açlık grevine başladı.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri de AVM önünde güvenlik önlemi aldı. Polis, megafonla yürüyüşün yasal olmadığını ve dağılmazlarsa müdahale edileceğini duyurdu. Eylemi sürdüren işçilere çevik kuvvet ekipleri, biber gazıyla müdahale etti.

Bu sırada, işçiler arasında bulunan Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, gazdan etkilenerek, hastaneye kaldırıldı. Gruptan bazıları da üzerlerindeki ‘Metal-İş Sendikası’ yazılı yelekleri çıkararak, alanı terk etti. Kalanlar ise polise direndi. Bunun üzerine çıkan arbedede 30 işçi, gözaltına alındı.

İşçiler biber gazından etkilendi. 

Çıkan arbedede baygınlık geçiren işçiler oldu. 

Yorumlar (13) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hak

24 Ekim 2019 11:33
"İşçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz."hadisi şerif.Adamlar çalıştıkları emeklerinin karşılığını istiyorlar bundan doğal ne olabilir.Emekçinin sırtından açlık sınırındaki ücretle dünyaları kazan lüks içinde yaşa ayağını yorganına göre uzatma işler kesat gidince bir konkordato işçiler çalıştıkları ayın ücretini bile alamadan kapı dışarı ne güzel iş be...Yarın yerin altıda var unutmamak lazım...

kenan

24 Ekim 2019 11:31
adamlar hakkını arıyor.uğradıkları muameleye bak

yazar

24 Ekim 2019 11:17
insanları sömürmekten başka ne yapabilir devlet ve ortakları

Ekrem

24 Ekim 2019 13:33
En kötüsü de emekçinin emekçiye kırdırılması.. Polis emir kulu ama yazık yahu. Sen karnın tok geldin o adam aç geldi. Sen faturanı ödedin geldin o adam ödeyemedi. Sendika validen izin almalı valide seslerini duyuracakları uygun bir yer göstermeli. Ücrada yapın çok da gürültü yapmayınla hiç yapmayının farkı yok. Emekçi sesini duyuramıyor. Vatan millet Sakarya bahanesi ile emekçi hain gibi gösteriliyor. Emek ekmek yoksa vatana sahip çıkacak vatandaş olmaz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.

Yandaş polis

24 Ekim 2019 16:02
Eyyy polis, teröriste böyle müdahale etmezken şimdi gelmiş hakkını isteyenlere anında müdahale yapıyorsun ?

mustafa yuce

25 Ekim 2019 01:14
yazık adamlara yaaa suriyelilere etiginizinz muameleyi bunlarada yapın one öyle biber gazı sopa yaa yazıklar olsun o polıslere inşallah aynı duruma onlarda düşer

OKAN YAVUZ

25 Ekim 2019 14:57
Bu ne aymazlıktır bu nasıl bir adaletsizliktir ki işçiler sadece ve sadece hakkını arıyor ama ne yazık ki terörist muamelesi görüyor polise bu emri verenlere yazıklar olsun işçileri ekmeğinin emeğinin hakkını aramaktan başka isteği yok kırmıyor dökmüyor yazık çok yazık Allah yardımcımız olsun.

Gurgen

24 Ekim 2019 19:26
Yaziklar olsun böyle duzene..hakkini arayana yapilan muameleye bak,siz istiyosunuzki herkes ac acikta kalsin sesi cikmasin..zorba hukumet zorba duzen

dovlet nerede

24 Ekim 2019 16:46
hükümeti karalamak için bazı solculara gün doğdu , ömründe bir iş yapmayıp , devlete sırtını dayayıp tıkır tıkır maaşlarını alıp devlete sövenler en çokta yorumlarda onların sesi çıkıyor .

mustafa

24 Ekim 2019 17:40
Kardeşim asker operasyonda, ülke içinde birçok karışıklık çıkartmak için bekleyenler var. Tamam sizler gerçekten mağdur olabilirsiniz, ama bu tür eylemlerin ne yeri ne de zamanı.

Can

24 Ekim 2019 13:27
Bunlar işçi bazı yorumcular bunlar parasını alamıyor ya vatani satana ne demeli neden sesiniz çıkmıyor yoksa onlarla betabermısınız teröriste cenaze aracını veren belediyeye neden sesiniz çıkmadı si,ı alıcılar güya hükümeti kötülemek zaten siz drsdekcılerınız hiç bir zaman hükumetin iyi yaptığı ise iyi demediniz ve demezsiniz sizlerin ne olduğunu millet bılıyor

çapan oğlu

24 Ekim 2019 14:04
bu işin altından da chp çıktı , dönemin hükümeti "eskişehir bankası , es bank " a sebebsiz yere el koydu , şimdi sorumlu akparti hükümeti oldu . traji komik .

eston - entil - esbank -esçim

24 Ekim 2019 12:01
hükümeti suçlamadan önce -esbank ve zeytinoğlu gurubunu batıran , halkcı ecevit mesut yılmaz hükümetidir , bunuda unutmamak gerekir .

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma