PERTEV ERTÜN UNUTULMADI

09 Ağustos 2017 09:36
PERTEV ERTÜN UNUTULMADI

Gazetemizde uzun yıllar karikatüristlik yapan Pertev Ertün aramızdan ayrılışının 8'inci yılında unutulmadı. "Karikatürleri ile Pertev Ertün'ü 8. Yılında Anıyoruz" sergisinin açılışı dün Espark AVM'de gerçekleştirildi.

KARİKATÜRLERİ SERGİLENDİ

Espark AVM'de açılan sergiye Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şahabettin Tosuner, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Pertev Ertün'ün oğlu Mustafa Ertün ve çok sayıda sanatsever katıldı. Serginin açılışında konuşan Mustafa Ertün, babasıyla gurur duyduğunu belirterek, "Böyle bir sergide bulunmaktan onur duydum" dedi.

UNUTULMAYAN İSİM

İsmail Kumru ve Şahabettin Tosuner'de sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek, Pertev Ertün'ün unutulmayan bir isim olduğunu söyledi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca da, önümüzdeki yıl Ertün'ü anma etkinliklerini Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'nin üstleneceğini belirterek, serginin hayırlı olmasını diledi.

Serginin açılışında karikatürist Yaşar Arda'ya 2017 Pertev Ertün Karikatür Ödülü takdim edildi. Yaşar Arda ödülünü, Mustafa Ertün'ün elinden aldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BEŞTEPE'DE ESKİŞEHİR RÜZGARI
BEŞTEPE'DE ESKİŞEHİR RÜZGARI
21 Mart Dünya Ormancılık Günü münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen programa, Eskişehir’den giden kadınlar damgasını vurdu.
BÜYÜKERŞEN VE KURT ONUR KONUĞU
BÜYÜKERŞEN VE KURT ONUR KONUĞU
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, her yıl 21 Mart’ta kutlanan Dünya Ağaç Günü sebebiyle Kamboçya’da düzenlenen festivalin onur konuğu oldular.
ESOGÜ'DE ATLI TEDAVİ
ESOGÜ'DE ATLI TEDAVİ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hippoterapi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından geliştirilen proje ile atlı rehabilite çalışması yapılarak fiziksel ve ruhsal problemleri olan vatandaşlar için farklı bir tedavi yöntemi uygulanacak. 
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
Eskişehir'de yapılan denetimlerde, ruhsatsız üretim yapılan bir pastanede bulunan tarihi geçmiş onlarca paket ürün, küflenmiş yağlar ve kaplar mide bulandırdı.
KAYIP KÖYÜ BULDULAR
KAYIP KÖYÜ BULDULAR
Eskişehir'de kullanılmamasından ötürü yok olan Belce Köyü'nün varlığını şehit kabirleri ortaya çıkarttı. 
KILIÇDAROĞLU'NDAN BİRLİK MESAJI
KILIÇDAROĞLU'NDAN BİRLİK MESAJI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini ziyaret eden Eskişehirli partililere '2019 seçimleri için birlik olun ve çok çalışın' mesajı verdi.
ESKİŞEHİR İÇİN 'TOZ' UYARISI
ESKİŞEHİR İÇİN 'TOZ' UYARISI
Eskişehir ve bölgesinde toz taşınımı uyarısı yapıldı.
ÇOBAN GÜVEN TAZELEDİ
ÇOBAN GÜVEN TAZELEDİ
Kahveciler Odası Genel Kurulu dün gerçekleşti. Mevcut başkan Zeki Çoban, 195 oy alarak yeniden başkan seçildi. Genel kurula tartışmalar damga vurdu.
BAŞKANLARDAN KAMBOÇYA TURU