PERTEV ERTÜN UNUTULMADI

09 Ağustos 2017 09:36
PERTEV ERTÜN UNUTULMADI

Gazetemizde uzun yıllar karikatüristlik yapan Pertev Ertün aramızdan ayrılışının 8'inci yılında unutulmadı. "Karikatürleri ile Pertev Ertün'ü 8. Yılında Anıyoruz" sergisinin açılışı dün Espark AVM'de gerçekleştirildi.

KARİKATÜRLERİ SERGİLENDİ

Espark AVM'de açılan sergiye Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şahabettin Tosuner, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Pertev Ertün'ün oğlu Mustafa Ertün ve çok sayıda sanatsever katıldı. Serginin açılışında konuşan Mustafa Ertün, babasıyla gurur duyduğunu belirterek, "Böyle bir sergide bulunmaktan onur duydum" dedi.

UNUTULMAYAN İSİM

İsmail Kumru ve Şahabettin Tosuner'de sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek, Pertev Ertün'ün unutulmayan bir isim olduğunu söyledi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca da, önümüzdeki yıl Ertün'ü anma etkinliklerini Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'nin üstleneceğini belirterek, serginin hayırlı olmasını diledi.

Serginin açılışında karikatürist Yaşar Arda'ya 2017 Pertev Ertün Karikatür Ödülü takdim edildi. Yaşar Arda ödülünü, Mustafa Ertün'ün elinden aldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK
KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK
ESGİAD Başkanı Ulaş Entok ile yönetim kurulu üyeleri, ziyaret ettikleri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’e hem geçmiş olsun dileğinde bulundu, hem de yeni dönem hedeflerini anlattı.
AİHM KARARI HİÇE SAYILIYOR
AİHM KARARI HİÇE SAYILIYOR
Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İsmail Kılıç "AİHM kararına rağmen Cevmevleri ibadethane sayılmıyor" dedi.
PARTİMİZ HERKESİN ÜZERİNDEDİR
PARTİMİZ HERKESİN ÜZERİNDEDİR
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, Tepebaşı ve Odunpazarı ilçe örgütleri ile bir araya geldi.
TEBEV'DEN YARDIM ELİ
İŞBİRLİĞİ VURGUSU
İŞBİRLİĞİ VURGUSU
Görevine yeni atanan Türk Telekom İl Müdürü İlhan Aytekin, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan'ı ziyaret etti.
VERGİ TEPKİSİ
CHP'DEN EĞİTİM KURULTAYI
CHP'DEN EĞİTİM KURULTAYI
CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, CHP olarak 7 Eylül'de Ankara'da Eğitim Kurultay'ı düzenleyeceklerini söyleyerek, bütün herkesi kurultaya davet etti.
ZAM TALEBİ  1 NİSAN ŞAKASI GİBİ
ZAM TALEBİ 1 NİSAN ŞAKASI GİBİ
Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, memurlara yönelik yüzde 3+3'lük zam teklifinin 1 Nisan şakası gibi olduğunu söyledi. Köksal, "Bu konuda hükümeti ayıplıyoruz" dedi.
ESKİŞEHİR ALTAY TANKINA TALİP
ESKİŞEHİR ALTAY TANKINA TALİP
Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay TÜLOMSAŞ’ı ziyaret etti.