PERTEV ERTÜN UNUTULMADI

09 Ağustos 2017 09:36
PERTEV ERTÜN UNUTULMADI

Gazetemizde uzun yıllar karikatüristlik yapan Pertev Ertün aramızdan ayrılışının 8'inci yılında unutulmadı. "Karikatürleri ile Pertev Ertün'ü 8. Yılında Anıyoruz" sergisinin açılışı dün Espark AVM'de gerçekleştirildi.

KARİKATÜRLERİ SERGİLENDİ

Espark AVM'de açılan sergiye Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şahabettin Tosuner, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Pertev Ertün'ün oğlu Mustafa Ertün ve çok sayıda sanatsever katıldı. Serginin açılışında konuşan Mustafa Ertün, babasıyla gurur duyduğunu belirterek, "Böyle bir sergide bulunmaktan onur duydum" dedi.

UNUTULMAYAN İSİM

İsmail Kumru ve Şahabettin Tosuner'de sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek, Pertev Ertün'ün unutulmayan bir isim olduğunu söyledi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca da, önümüzdeki yıl Ertün'ü anma etkinliklerini Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'nin üstleneceğini belirterek, serginin hayırlı olmasını diledi.

Serginin açılışında karikatürist Yaşar Arda'ya 2017 Pertev Ertün Karikatür Ödülü takdim edildi. Yaşar Arda ödülünü, Mustafa Ertün'ün elinden aldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
KUMAR OPERASYONU
KUMAR OPERASYONU
Eskişehir'de, kumar oynanmasına yönelik bir dernek binasına yapılan operasyonda 39 kişi yakalandı.
YATAĞAN'DAN ACI HABER
YATAĞAN'DAN ACI HABER
Tepebaşı Ülkü Ocakları eski yöneticilerinden Sezgin Kılıç, Yatağan Termik Santrali’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
CHP Eskişehir Miletvekili Utku Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Meclis’te ağırladı.
YENİ STADYUMDAN NELER ÇALINMAMIŞ Kİ...
YENİ STADYUMDAN NELER ÇALINMAMIŞ Kİ...
Eskişehir'de stadyumdan hırsızlık yaptığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.
İŞTE KUPONUN OYNANDIĞI O BAYİ
İŞTE KUPONUN OYNANDIĞI O BAYİ
Haftalardır süren Süper Loto çekiliş sonuçlarında büyük heyecan sona erdi ve talih kuşu, Nasreddin Hoca'nın 'Dünyanın merkezi' olarak gösterdiği Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine kondu.
JANDARMA'DAN  YÜK KONTROLÜ
JANDARMA'DAN YÜK KONTROLÜ
Yaz döneminde saman taşımacılığının arttığı günlerde, hacimli yüklerini taşıma konusunda taşıma kapasitesi üzerinde yük bindiren taşımacılara, yol ve sürücülerin güvenliği için jandarma müsaade etmiyor.
OSMANLI ESERİ YOK OLMANIN EŞİĞİNDE
OSMANLI ESERİ YOK OLMANIN EŞİĞİNDE
Eskişehir’de 1836 yılında inşa edilen ve günümüzde halen aktif olarak kullanılan Osmanlı eseri tarihi ahşap caminin son hali, bakımsız olmasından dolayı görenlerinin içini burkuyor.
27 MİLYON TL SİVRİHİSAR'A ÇIKTI