PERSONELE ARABULUCULUK ANLATILDI

24 Ekim 2017 16:17
PERSONELE ARABULUCULUK ANLATILDI

Odunpazarı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hizmet içi eğitimlerde çalışanlara iş davalarında zorunlu arabuluculuk eğitimi verildi.

Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt da katıldı. Düzenlenen eğitim, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özgür Oğuz’un danışmanlığındaki, eğitim hukuk klinikleri öğrenci ekibi tarafından verildi. Eğitimde İş Mahkemeleri Kanunu’nda yaşanan son yasal değişiklikler konusunda ve iş davalarında zorunlu arabuluculuk süreçleri konusunda çalışanlar bilgilendirildi. Eğitimde, hukuk fakültesi öğrencileri son yasal değişiklikler ile ilgili sunum yaptı. Öğrenciler tarafından yapılan sunumda, kanuna veya bireysel ya da toplu iş sözleşmesi dayanan işçi, işveren alacağı, tazminatı ve işe iade talebiyle açılan davalarda arabulucuya başvurulması dava şartı olarak aranması gibi önemli bilgiler verildi. Öte yandan Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Klinikleri bünyesinde gerçekleştirilen eğitim panelinin sonunda panele katılan hoca ve öğrencilere teşekkür belgesi verildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Eskişehir Şubesi, sağlık çalışanlarının döner sermaye problemini ve taleplerini konu alan bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında döner sermaye için temsili cenaze töreni düzenlendi. Eskişehir Sağlık-Sen İl Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, açıklamayı temsili imam olarak okudu. 
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
 Fırsatçıların un fiyatlarına yaptığı fahiş fiyat artışları fırıncıları isyan ettirdi. Temmuz ayında 75 lira olan bir çuval unun 110 liraya fırladığını anlatan fırıncılar, bu durumun fırsatçılardan kaynaklandığını, hükümetle, euro veya dolar ile hiçbir ilgisi olmadığını anlattı. 
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafında uyuşturucuyla mücadele kapsamında yakalanan 3 şahıs adliyeye sevk edildi. 
KAZIM KURT'TAN TOKİ'YE TEPKİ
KAZIM KURT'TAN TOKİ'YE TEPKİ
Karapınar Mahallesi'nde vatandaşlarla biraraya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, mahallenin sorunlarını dinledi. Başkan Kurt, “Burada nsanlara gösterdikleri projeleri yapmadılar” diyerek TOKİ'yi eleştirdi.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında aranan 2 şüpheli Eskişehir'de yakalandı.
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti.