PEDALLAR BOZDAĞ’A

05 Mayıs 2017 15:43
PEDALLAR BOZDAĞ’A

Eskişehir Kent Konseyi Araba Yok Çalışma Grubu ve Eskişehir Velesbid Derneği’nin düzenlediği “Eskişehir Velesbid Festivali” Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı’nda start verdi. 15 farklı ilden gelen toplam 100 katılımcıyla 3 gün sürecek etkinliğe görme engelli vatandaşlar da tandem bisikletleri ile katıldı.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkında yapılan festival açılış töreninde konuşan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Araba Yok Çalışma Grubu üyeleri ile birlikte bu tür aktivitelere destek vererek, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını söyledi. Akçasoy “Tandem bisikletleri ile aramızda olan görme engelli arkadaşlarımızın bu tura katılması; her şeye rağmen bir arada olmanın, bir olmanın sembolü olarak çok önemli. Tüm katılımcılarımıza ve bisikletseverlere çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Eskişehir Velesbid Derneği Başkanı Kübra Aşan ise, bisiklet kullanımını arttırmak adına gerçekleştirilen organizasyonlarda Eskişehir Kent Konseyi’nin kendilerine her zaman destek olduğunu ifade ederek “Buradan Bozdağ’a pedallayacağız. İki gün boyunca, bir bozkır şehri olarak bilinen şehrimizde katılımcılara görmeyi tahmin edemeyecekleri orman dokusu ve meyve ağaçları gibi doğal güzellikleri sunacağız. Amacımız, bir varlık olarak parçası olduğumuz doğada olmak, keyifli vakit geçirmek.”diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.
YENİBAĞLAR'DA KANLI KAVGA
YENİBAĞLAR'DA KANLI KAVGA
Eskişehir’de aralarında husumet olduğu iddia edilen iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı. 
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.