PEDALLAR BOZDAĞ’A

05 Mayıs 2017 15:43
PEDALLAR BOZDAĞ’A

Eskişehir Kent Konseyi Araba Yok Çalışma Grubu ve Eskişehir Velesbid Derneği’nin düzenlediği “Eskişehir Velesbid Festivali” Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı’nda start verdi. 15 farklı ilden gelen toplam 100 katılımcıyla 3 gün sürecek etkinliğe görme engelli vatandaşlar da tandem bisikletleri ile katıldı.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkında yapılan festival açılış töreninde konuşan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Araba Yok Çalışma Grubu üyeleri ile birlikte bu tür aktivitelere destek vererek, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını söyledi. Akçasoy “Tandem bisikletleri ile aramızda olan görme engelli arkadaşlarımızın bu tura katılması; her şeye rağmen bir arada olmanın, bir olmanın sembolü olarak çok önemli. Tüm katılımcılarımıza ve bisikletseverlere çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Eskişehir Velesbid Derneği Başkanı Kübra Aşan ise, bisiklet kullanımını arttırmak adına gerçekleştirilen organizasyonlarda Eskişehir Kent Konseyi’nin kendilerine her zaman destek olduğunu ifade ederek “Buradan Bozdağ’a pedallayacağız. İki gün boyunca, bir bozkır şehri olarak bilinen şehrimizde katılımcılara görmeyi tahmin edemeyecekleri orman dokusu ve meyve ağaçları gibi doğal güzellikleri sunacağız. Amacımız, bir varlık olarak parçası olduğumuz doğada olmak, keyifli vakit geçirmek.”diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.