'PATATESLER'İN HEDEFİ İSTANBUL

18 Kasım 2017 10:34
'PATATESLER'İN HEDEFİ İSTANBUL

Eskişehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Dragon Kano Yarışları’nda kaza geçiren sporcular, Musaözü Göletinde antrenmanlarına devam ederek şimdi de İstanbul Dragon Festivali’ne katılmak istiyor.

29 Ekim tarihinde düzenlenen kano yarışlarında küçük bir kaza yaşayan ‘patatesler’ grubu, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu spora daha önce sadece eğlenmek için başladıklarını ifade eden grup üyeleri, şimdilerde ise İstanbul Haliç’de düzenlenen Dragone Fest için çalışıyorlar. Her zaman iddialı olduklarını belirten grup üyeleri, bu sporda daha da profesyonelleşmek için ellerinden geleni yaptıklarını söylüyorlar.

“Önümüzdeki yarışlarda şampiyon olacağımıza inanıyoruz"


Antrenmanın ardından konuşan ‘Patatesler’ Takım Kaptanı Nur Çakıcıer, 2 yıldan beri bu sporla uğraştığını belirterek her geçen gün daha da iyi olduklarını ifade etti. Kano’ya eğlenmek için başladıklarını aktaran Çakıcıer, “2016 mayıs ayından beri bu sporla uğraşıyoruz. Aslında çok eski değiliz. Yılda 2 defa yapılıyor zaten dragon festivalinde yarışları. İkisine de katılıyoruz. Bu 4’üncü yarışımızdı en son katıldığımız. Biz en başından beri eğlenmek için başladık. Her seferinde daha da ilerletiyoruz kendimizi. Hiçbirimiz aslında bu işe bilerek başlamadık. Hepimiz gördük ve yapabileceğimize inandık. Farklı meslek ve yaş gruplarından arkadaşlarla bir araya geldik. Son yarışımızda da çok iddialıydık. Kazanacağımıza inanarak başladık. Ancak talihsiz bir kaza geldi başımıza. Dümenle ilgili bir sorun yaşadık. O da biraz motivasyonu düşürdü. Ona bağlıyoruz kazanamamayı. Ama her seferinde biraz daha iyiyiz. Önümüzdeki yarışlarda şampiyon olacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Biz çoğu zaman bambu çubuklarıyla karada çalışıyoruz”


İstanbul’da yapılan Dragon Festivaline katılmak için sponsora ihtiyaç duyduklarını belirten Çakcıer, karada bambu çubuklarıyla çalışmak zorunda kaldıklarını söyledi. Çakıcıer, “İstanbul Haliç’te yapılan Dragon Fest’e katılmayı çok istiyoruz. Ama öncelikle sponspora ihtiyacımız var. Katılım ücretleri, ulaşım gibi sorunlar var. Kalabalık bir grubuz, gidip gelmek de sıkıntı. Öncelikle bir sponsor arıyoruz kendimize. Her zaman gölette çalışma şansımız da olmuyor. Hem ulaşım sıkıntı hem de izin almak gerekiyor. Biz çoğu zaman bambu çubuklarıyla karada çalışıyoruz. Zaman ayırdığımız için daha iyi bir şeyler yapmak istiyoruz” dedi.

“Bu tür sporlar insanların gelişimi açısından çok önemli”


Normal hayatında İç Mimar olan ve ilk defa Kano’ya binen Özgür Ödübek, bu spora devam edebileceğini ve çok güzel bir deneyim yaşadığını söyledi. Ödübek, “Çalıştığım birimde bir takım oluşturmuşlardı zaten. Ben de ondan sonra dışarıdan video ve aslında biraz daha görsel açıdan onlara destek sağlamak için onlara katılmıştım. Daha çok dışarıdan bir gözle hangi uyumları, nasıl sağlıyorlar, nasıl yapıyorlar onları biraz düşünerek onlara dışarıdan destek sağladım. Bugün ilk defa ben de kanonun içine bindim. Farklı bir deneyim oldu. Grup aslında tamamen iş arkadaşlarımdan oluşuyor. İş arkadaşlarımın oluşturduğu bir grubun Eskişehir’in Porsuk Çayında 29 Ekim yarışlarında yarışacaklarından dolayı bir veya iki kere görsel destek sağladım. Bugün için de ilk defa kanonun içine bindim. Farklı bir deneyim oldu. Güzeldi açıkçası. Eskişehir gibi kıyıya etkisi olmayan bir alanda çalışmak da farklıydı. Güzel bir deneyim. Devam edebilirim. Eskiden de sporla uğraştığım için. Bu tür sporlar insanların gelişimi açısından da birçok done veriyor. O yüzden de herkesin sporla ilgilenmesini tavsiye ederim” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

SERVİS VE KANTİNLERE DENETİM
SERVİS VE KANTİNLERE DENETİM
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, öğrencilerin sağlıklı beslenme ve güvenli ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan kantin ve servis araçlarını denetledi.
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir'de 'Kablo hırsızlığı' yaptıkları iddiası ile yakalanarak gözaltına alınan 5 şahıs adliyeye sevk edildi. 
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.