PARTİDEKİ BERABERLİĞİ YOK ETMEYİN

09 Ekim 2019 16:21
PARTİDEKİ BERABERLİĞİ YOK ETMEYİN

Geçtiğimiz günlerde CHP'ye atanan kayyum heyeti 27 Ekim'de olağanüstü kongre yapılacağını duyurmuştu. CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar mahkeme kararını temyize götürdüklerini ve kongrenin olağan yapılacağını belirtti.

İl Başkanı Abdülkadir Adar dün basın açıklaması yaparak yerel ve ulusal gündemi değerlendirdi. Kayyum tartışması hakkında konuşan Adar "17 Eylül’de Eskişehir 3. Sulh Mahkemesi partiye kayyum atanması ile ilgili bir karar verdi. Yargı sürecinin tümünü bir arada değerlendirmek lazım. Bir kısım arkadaşlarımız kendi işlerine geldiği gibi yargı kararını yorumlamaya kalktı. CHP Genel Merkezi de hemen ardından temyize gideceğini ifade etmişti. Bu konudaki karar da geçtiğimiz hafta çıktı ve istinaf mahkemesine müracatı kabul etti" dedi.

İktidar olacağız

Adar açıklamasını şöyle sürdürdü: "Kayyum olarak atanan arkadaşlar iki gazetede olağanüstü kongrenin 27 Ekim’de yapılacağıyla ilgili gündem açıklattılar. Bu son derece yanlış bir karardı. Böyle bir karar vermeden önce bu seçimi yapacak olan ilgili seçim kurulu ile görüşülmesi gerekiyordu. Onlar önce gündem açıklattılar daha sonra seçim kuruluna başvurdular. Seçim kurulu onlara kararın daha kesinleşmediğini belirtti. Yokuşa karşı arabayı sürmenin bir anlamı yok. Bizler olağan kongre sürecine zaten girdik. Artık bir takım zorlamalarla tahriklerle parti içindeki birlik beraberliği yok etme çabalarına girmekten kaçınılmalı. Yerel yönetimde başlayan bu iktidarlık CHP’yi genel iktidara taşıyacaktır" dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Şeker'li

10 Ekim 2019 08:32
Kusura bakmayınız ancak bir CHP'li olarak partinin şu hallerde olmasını içime sindiremiyorum. İç hesaplaşmalarınız yüzünden halk'ın çoğundan oy alamıyorsunuz. Daha kendi il,ilçe örgütlerinde birlik ve dirliği sağlayamadığınız için bu insanlar nasıl ülke yönetecek diye düşünerek size oy vermiyor. Bir türlü anlayamadınız. CHP'yi dile pelesenk eden hareketleri bırakıp liyakatli bir şekilde görev süreniz bittiğinde kenara çekilmeyi bilmelisiniz artık. Yazdıkların il başkanına değil tüm CHP örgütü için geçerli.

Vatandaş

09 Ekim 2019 17:38
Kılıçdaroğlu gitmedikçe size oy yok.

Kongre

09 Ekim 2019 16:34
Sonuç olarak olağan kongreyi yapmazsan adaletin sopasıyla yaparsın.

mustafa

10 Ekim 2019 08:48
nee beraberlik mi :)) O partiyi terk edeli çok oldu başkanım siz fark etmediniz sanırım.

Veli

09 Ekim 2019 23:39
Fevziçakmak mah. Gelin Sizi gidi sahte sosyal demokratlar. CHP yedi mad. Belediyecilik önerileri neler. Bilmezsin Burjuva halkdan uzaksınız.

YENİ VE ESKİBAĞLAR MAH.

10 Ekim 2019 14:03
- yağmur yağdı bütün yollar çamur , çukur içinde kaldı , sizin yapacağınız belediyecilik bu kadar , birde iktidar olsanız . ALLAH MUAFAZA .

Vatandas

10 Ekim 2019 14:37
Sayin adar kayyum ile atamalar hakkinda dusunceniz nedir chp yapmiyor dimi kayyum atamasi il baskanlarina