PARLEMENTER SİSTEME GERİ DÖNÜLECEK

22 Nisan 2018 17:04
PARLEMENTER SİSTEME GERİ DÖNÜLECEK

CHP Milletvekili Utku Çakırözer İzmir Kitap Fuarı’na katıldı. Çakırözer ““24 Haziran seçimlerinde bu ülkeyi hep birlikte Atatürk’ün kurduğu parlamenter sisteme, hukuk devletine döndüreceğiz” dedi.

Özgür kalmalı

CHP’nin gazeteci milletvekilleri tutuklu Enis Berberoğlu ile dayanışma göstererek, Berberoğlu’nun cezaevinde yazdığı “Siz Yürürken, Ben Yatarken” kitabını İzmir Kitap Fuarı’nda imzaladı.Fuara katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer “İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nun tutuklu bulunduğu her geçen gün hukuk, demokrasi ayıbı yaşanmaktadır. Enis Berberoğlu derhal özgür kalmalıdır” dedi.

Tek adam yönetimi

TBMM’nin açılışının 98. yılının kutlandığını anımsatan Çakırözer, Türkiye’nin AKP tarafından tek adam yönetimine götürüldüğünü, parlamentonun bypas edildiğini belirterek, “24 Haziran seçimlerinde bu ülkeyi hep birlikte Atatürk’ün kurduğu parlamenter sisteme, hukuk devletine döndüreceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

gez oğlum

22 Nisan 2018 17:18
suriye deki öso ya gönderilen 1 tır silahı görüpte gambazlayan chp ,, abd nin pkk ya gönderilen 4000 bin tır silahı hiç , görmedi , duymadı , konuşmadı bile .

Eses

23 Nisan 2018 21:16
Bakıyorum da Tuğrul Türkeş'i, Numan Kurtulmuş'u, Süleyman Soylu'yu sineye çekenler mv. transferini eleştirir olmuş. Hadi bunlar İyi partinin sizin tezgahınızla seçim dışı kalmasını önlemek için transfer oldu. Sizinkilere ne demeli? Tamamen çıkar birlikteliği. Ayrıca insanları PKK lı olmakla Fetöcü olmakla suçlamadan önce adama şunu da sorarlar Haburda çadır mahkemeleri kim kurdu? Otobüsler üzerinde yurda giriş yapan, her fırsatta yaptıklarından pişmanlık duymadığını ilan eden bu tipleri kim getirdi, korudu? Barış görüşmeleri kimlerle yapıldı? 29 ekimde PKK lılar hangi ülkenin topraklarından Suriye'ye geçti? Sonra Suriye topraklarında hangi ülkenin askerine kurşun sıktılar? Bunların cevabı sizde varmı?

Ziya

22 Nisan 2018 19:29
Sen kafanı yorma batıda başka doğuda başka konuşanı Türk Milleti gayet iyi biliyor! Bunların muhalefetinde bu kadar tezat olursa iktidarından Allah korusun. Sonra cek cak la hiç bir şey olmayacağını gayet iyi biliyorsunuz!

Ali

22 Nisan 2018 19:12
Sizmisiniz demokrasiye dondureceksiniz 15 Temmuzda gördük sizin ne olduğunuzu şimdide verin 15 mv ekili iyi partiye oazsa hdpye bir 10 verin sizin demokrasi anlayışınız bu bu ülkeye hainler yapanların yanindayim iz. Bu.aziz millet size ve yandaslariniza 24 aziranda gostetecekhaziranda

Kemal

23 Nisan 2018 09:11
Sayın cakirozer pkk ve gerilla terör örgütü değil diyen demirtaş i ziyarete gittin mi gitme din mi,bunu Eskişehirli bir gazeteci ne zaman soracak.

Gurcan

23 Nisan 2018 09:08
Oy vermek isteyenler vazgeçecek.feto dayanışması için 20 vekille yapılan ortada.

alp

23 Nisan 2018 01:23
10 tanede sivas katliamında sorumlu tuttuğunuz temel beye , 10 tanede HDP ' ye verin nasıl olsa size oy verenler her şeyi sineye çekiyor !
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
Eskişehir Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulda tasarımını yaptıkları İnsansız Hava Aracı (İHA) ile Uluslararası Robot Yarışmasında dünya ikincisi olarak büyük bir başarı örneği gösterdiler.
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.
ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATTILAR
ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATTILAR
Eskişehir Ülkü Ocakları, Eskişehirli şehitlerin hatıralarını 'Cennet Taburu' sergisinde yaşattı. Taşbaşında gerçekleştirdikleri fotoğraf sergisine çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitlerin fotoğraflarını sergide gören vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.
RAMAZAN BEREKETİ PAYLAŞILDI
RAMAZAN BEREKETİ PAYLAŞILDI
Odunpazarı Belediyesi, Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren her akşam iftar yemeği düzenliyor.
ÇANKAYA'DA YOLLAR ASFALTLANDI
ÇANKAYA'DA YOLLAR ASFALTLANDI
Odunpazarı Belediyesi sorunsuz bir üst yapı parolasıyla çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında Çankaya Mahallesi’nde asfalt çalışması gerçekleştirdi.
19 MAYIS COŞKUSU
19 MAYIS COŞKUSU
Türk Eğitim Derneği (TED) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Gençlik Festivali kapsamında 15 bin kişilik dev bir kadro ile geçit töreni düzenledi.
AKVARYUMDA BAYRAM SEVİNCİ
AKVARYUMDA BAYRAM SEVİNCİ
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eti Sualtı Dünyası’nda dalgıçlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı nedeniyle akvaryumda Türk bayrağı ve Atatürk posteri açtılar. Ziyaretçiler ellerinde bayraklar ve İzmir Marşı söyleyerek, coşkuyla dalgıçların gösterisini izlediler.
İFTAR SEVİNCİNİ PAYLAŞTILAR
AYNI SOFRADA BULUŞTULAR
AYNI SOFRADA BULUŞTULAR
Seyitgazi Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen iftar buluşmalarının 5'incisi Sarayören ve Taşlık Mahallelerinde başladı.