Özel Halk Otobüsçüleri'nden 65 yaş üstü vatandaşa müjde!!!

21 Aralık 2014 01:30
Özel Halk Otobüsçüleri'nden 65 yaş üstü  vatandaşa müjde!!!

Yaklaşık iki hafta boyunca 65 yaş üstü vatandaşlara devletin tanıdığı hakkı kullandıttırmayan ve onları baskı altına alan otobüsçülerin, yasaları çiğnediği ve örgütsel bir suç işledikleri kamuoyunda öne sürülmüştü. Adalet önüne çıkmaktan ve yargılanmaktan tedirginlik duydukları iddia edilen otobüsçülerin, kararlarından geri adım attıkları belirtilmişti. Bu kararın arkasındaki gerçeğe Sakarya Mizah Ekibi ulaştı. Otobüsçüler odasında bulunan yetkili bir kişi, yaşananları tüm çıplaklığıyla bizlere anlattı. Odanın yasaları çiğnediğinin geç farkına vardığını belirten bu kişi, yönetim kurulunun ücretsiz ulaşım hakkından yararlanan 65 yaş üstü vatandaşlara, 2. sınıf vatandaş muamelesi uygulayacağını iddia etti. Artık otobüsçülerin, ücretsiz ulaşım hakkından yararlanan vatandaşları otobüsün çatısında taşıyacaklarını söyleyen şahsı muhterem, " Ücretli ulaşım hakkını kullanan vatandaşlar otobüste koltuklara oturarak seyahat edebilecekler. Ancak ulaşım hakkını ücretsiz olarak kullanan vatandaşlar otobüsün çatısında kendilerine yer bulabilecek. Onlar bizim büyüklerimiz. Başımızın üstünde yerleri var" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
Eskişehir’de bir çocuk kreşinde meydana gelen yangın korku ve paniğe neden oldu.
TEHLİKELİ EĞLENCE
TEHLİKELİ EĞLENCE
Eskişehir'deki kar yağışının ardından adeta buz pistine dönen bazı sokaklarda ulaşım zaman zaman güçlükle yaşanırken, araca bağlanan iple kar üstünde kayan genç yürekleri ağza getirdi. 
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
Eskişehir'in İnönü Belediyesi tarafından bugün üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Kızak Festivalinde, çocuklar ve vatandaşların yoğun katılımıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. 
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kurt, Göztepe Mahallesi’nde bulunan mahalle sakinlerini ziyaret etti.
KAYMAKAMDAN  ÖRNEK DAVRANIŞ
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Kaymakamı Hakan Bilgin, sağlık sorunlarından dolayı evde eğitim gören Umut Kaan Balbay'a karne ziyaretinde bulundu.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
Eskişehir Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası ile Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi arasında indirim anlaşması yapıldı.
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
Eskişehirli hayvanseverlerle bir araya gelen Burhan Sakallı, Eskişehir’in ‘hayvan bir dostu bir şehir’ olacağını söyledi.
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
 Eskişehir'de bir genç uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.